Interesantākie izmirušie dzīvnieki - arī daži, kas apdzīvojuši Latviju19
Tauri
Taurs tiek saukts arī par savvaļas govi, jo no tauriem izveidojās pirmās Eiropas mājas govju šķirnes. Agrākos laikos tauri bija plaši izplatīti un apdzīvoja Eiropas pļavas un mežus. Līdz 12. gadsimtam tas bija sastopams arī Latvijas teritorijā.
Tarpāni
Pirms cilvēks sāka aktīvi nodarboties ar lauksaimniecību, Eiropā savvaļas zirgi jeb tarpāni, līdzīgi kā tauri un sumbri, bija ierasta dabas sastāvdaļa. Līdzīgi kā mūsdienās stirnas vai aļņi. Latvijas teritorijā tarpāns bija sastopams sākot ar mezolītu, aptuveni 9 600 gadus atpakaļ. Tipiska tā dzīvesvide bija platlapju koku meži ūdens tuvumā.
Tev škiet, ka straus ir salīdzinoši liels putns - ja tā, tad iepazīsties -
Ziloņa Putns
Izmiris 17.gadsimtā. Šis nelidojošais putns svēra 450 kilogramus un bija 3 metrus garš. Šis bija pasaulē pats lielākais putns , kas dzīvoja Madagaskarā. Ziloņa putna olas diametrs bija 1 metrs un tā bija 34 centimetrus gara un šajā olā dzeltenuma bija, aptuveni tik daudz, kā 200 vistu olām.
Mamuti
Kurš gan nezina, kas ir mamuts? Pirmie mamuti parādījās Āfrikā aptuveni pirms 5 miljoniem gadu. Aptuveni pirms diviem miljoniem gadu mamuti sāka virzīties uz ziemeļiem, kā rezultātā tie izplatījās pa visu Eirāziju. Zinātnieki ir pierādījuši, ka mamuti ir apdzīvojuši arī Latvijas teritoriju.
Artroplevra
Šis radījums, kas šķiet ir izkāpis no kādas šausmu filmas, apdzīvoja Zemi pirms 300 miljoniem gadu. Tas apdzīvoja mūsdienu Ziemeļamerikas un Skotijas teritorijas un skaitās lielākais bezmugurkaulnieks, kas staigājis pa mūsu planētu. Par spīti tam, ka tie spēja sasniegt 2,7 metru garumu, šie radījumi nebija plēsēji un barojās ar trūdošiem augiem.
Matainais degunradzis
Matainais degunradzis bija mamuta laikabiedrs un kaimiņš Eiropas un Āzijas pieledāja auksto stepju zālainajos klajumos. Lai arī tas nav īsti pieradīts ir liela iespēja, ka šis lielais zvērs ir apdzīvojis arī Latvijas teritoriju.
Carbonemys
Pirms aptuveni 60 miljoniem gadu dzīvoja Carbonemys – milzīgi mūsdienu bruņurupuču priekšteči. Īpašus šos dzīvniekus padara tas, ka viņi izdzīvoja pēc notikuma, kas iznīcināja lielāko daļu dinozauru. Fosīlijas perāda, ka šie dzīvnieki spēja sasniegt 1,8 metru augstumu. Carbonemys bija plēsēji un to žokļi bija pietiekami lieli un stipri, lai ēstu pat krokodilus.