Plankumains suņstobrs Sokrātam, arsēns Čaikovskim un cianīda kapsula Himleram. Inde ir ideāls līdzeklis nonāvēšanai - tīrs, diskrēts un drošs.
Suņstobra sula
Priekšrocības. Plankumainais suņstobrs ir viegli pieejams.
Simptomi. Muskuļu darbība pavājinās, un sākas krampji. Elpošana ceļu paralīze izraisa nosmakšanu.
Pretinde. Nav
Vispazīstamākais ar plankumaino suņstobru noindētais cilvēks visticamāk ir sengrieķu filozofs Sokrāts. Viņam 399. gadā pr. Kr. piesprieda nāvessodu, liekot izdzert suņstobra indi. Šī soda metode bija paredzēta sabiedrības augstākajai kārtai, jo tolaik uzskatīja, ka paralīze, kas iestājas pakāpeniski, ir nesāpīga un cienīga nāve.
Stāsta, ka viens no filozofa piekritējiem esot izteicis nožēlu par piespriesto nāvessodu, bet Sokrāts atbildējis: Vai tu labāk gribētu, lai mani nogalina taisnīgi? Sokrāta nāve esot bijusi nesāpīga - viņš runājis ar saviem draugiem līdz pēdējam mirklim.
Slavens upuris – Sokrāts.
Arsēns
Priekšrocības. Arsēns ir viegli pieejams, tas atrodas žurku indes un mušpapīra sastāvā.
Simptomi. Līdzīgus simptomus novēro, ja notikusi saindēšanās ar pārtiku – upurim ir briesmīga vemšana un caureja. Cilvēka ķermenī pārplīst asinsvadi, pārstāj darboties orgāni, un upuris nomirst krampju lēkmē.
Pretinde. Dimerkarprols, kas palīdz arī saindējoties ar dzīvsudrabu.
Arsēnu var viegli pievienot ēdienam vai dzērienam, tāpēc tas savulaik bijis ļoti populārs slepkavību ierocis. Stāsta, ka komponists Pēteris Čaikovskis 1893. gadā esot noindēts ar arsēnu, jo ticis šantažēts par homoseksuālismu.
Slavens upuris – Čaikovskis.
Beladonna
Priekšrocības. Beladonnas jeb melnās velnogas pilieni, kas satur atropīnu, ir viegli pieejami. Indīgos pilienus iegūst no beladonnas, kas aug Dienvideiropā un Viduseiropā.
Simptomi. Halucinācijas, paplašinātas acu zīlītes, vemšana, stipras sirdsklauves, paaugstināts asinsspiediens, krampji. Nāve nereti iestājas elpošanas ceļu paralīzes dēļ.
Pretinde. Atklāta 1935. gadā.
Imperators Nerons nāca pie varas 54. gadā – pēc tam, kad viņa mātei Agripīnai bija izdevies noindēt savu vīru imperatoru Klaudiju – Nerona patēvu. Nerons vēlāk esot trīs reizes centies noindēt māti ar beladonnu. Stāsta, ka imperators un viņa māte esot pasūtījuši vairākas slepkavības profesionālajai indētājai Lokustai.
Slavens slepkava – Nerons.
Cianīds
Tam vajadzēja būt ātri un pilnīgi droši – tāpēc SS līderis Heinrihs Himlers izvēlējās izdarīt pašnāvību, iedzerot Cianīdu.
Priekšrocības. Iedarbojas acumirklī.
Simptomi. Krampji, apstājas elpošana, un zūd samaņa.
Pretinde. Pastāv, taču tā jālieto ļoti ātri pēc cianīda iedzeršanas.
Heinrihs Himlers bija SS līderis un viens no galvenajiem atbildīgajiem par nacistu nāves nometnēm, kurās ebrejus un čigānus nogalināja ar Zyklon B – gāzi, kas saturēja cianīdu. Tāpēc to varētu saukt arī par likteņa ironiju, ka Himlers, tāpat kā daudzi citi nacistu līderi, izvēlējās izdarīt pašnāvību, iedzerot cianīdu. Kad kļuva skaidrs, ka karš ir zaudēts, Himlers mēģināja aizbēgt, pārģērbies par ierindas karavīru. 1945. gada 22. maijā viņu pie Brēmenes apcietināja britu armijas vienība. Kad Himleru izmeklēja kara ārsts, nacistu līderis pārkoda indes ampulu, ko bija paslēpis mutē, un nomira.
Slavens slepkava – Himlers.
Zaļā mušmire.
Priekšrocības. Var viegli noslēpt ēdienā. Aktīvo indi neietekmē karsēšana un gatavošana.
Simptomi. Parādās 6-24 stundas pēc ēšanas ar stipru vemšanu un caureju. Tad simptomi ir kā mazinās, līdz indīgās vielas sāk bojāt aknu un nieru šūnas, un upuris mirst no šo orgānu nepietiekamības.
Pretinde. Nav.
Ēdiens, kuram pievienota zaļā mušmire, 1534. gadā atņēma dzīvību pāvestam Klementam VII. Ar vienu sēni pietiek, lai nogalinātu pieaugušu cilvēku, un pāvests mira lielās mokās. Slepkavu tā arī neatrada. Vēlākās paaudzes var priecāties vismaz par to, ka Klements VII dažas dienas pirms nāves paspēja pasūtīt Mikelandželo Siksta kapelas griestu gleznojumus. Zaļo mušmiri ir viegli sajaukt ar citām sēnēm, piemēram, ar bērzlapēm.
Slavens upuris – Pāvests Klements VII