Nedaudz par Rīgu .
Par Rīgas centrāltirgu ,ka izrādās zem tirgus ir kā varētu teikt maza pilsētiņa ar lielām telpām un labirintiem ,bet vai tur kāds ir bijis iekšā???
Nedaudz par Rīgu .
Par Rīgas centrāltirgu ,ka izrādās zem tirgus ir kā varētu teikt maza pilsētiņa ar lielām telpām un labirintiem ,bet vai tur kāds ir bijis iekšā???
1922gada 28 decembrī tika pieņemts lēmums par angāru būvniecību.
Un vai Jūs zinājāt,ka sākumā bija paredzēts būvēt šos angāru kā garažas gaisa kuģiem ,jeb cepelīniem .
Arī diezgan vēsturiska fotogrāfija virs Rīgas lido cepelīns .
Zem visa centrāltirgus un vairāk plešas tuneļu labirinti kuri ir pat līdz 400 metru gari .Kā arī neskaitāmas telpas gan lielas gan mazas ,un vis kas atrodas pazemē ir apveltīts ar stāstiem ,baumām,noslēpumainām lietām.
1983 gada 18 novembrī pasludina centrāltirgus paviljonus par valsts nozīmes kultūras pieminekli.
1998 gadā tirgus teritorija, veidojot ar vecpilsētu vienu veselumu, iekļāvās UNESCO "Pasaules mantojuma" sarakstā.
Par RĪGAS CENTRĀLTIRGU ir uzrakstīta grāmata.
Ēriks Hānbergs un grāmata ar nosaukumu:
Leģendārais Rīgas Centrāltirgus.Par tirgus nezināmajiem labirintiem un to nepieejamību ļoti daudziem cilvēkiem protams rodas mīti un nostāsti.
Itkā tuneļi zem zemes iet līdz Maskavas forštatei vai,ka militāro spēku uzbrukuma gadijumos te varēja gūt patvērumu valsts ierēdņi .
Runā par milzu žurkām kuru ir pietiekami daudz lielajos pazemes tuneļos un izrādās,ka tā ir patiesība .Tās ir nīcinātas vairākkārt .
Pazemes telpas un saucamās kabatas ir ļoti daudz mūsdienās tās izmanto ,kā noliktavas,saldētavas,saimniecības telpas un ir arī ierīkotas zivju kūpināšanas telpas no kurienes tad arī zivis pēcāk nonāk zivju paviljonā.
Paši darbi sākās 1924 gadā.
Lielākais paviljons 5000 kvadrātmetru liels bij paredzēts vairumtirzniecībai,bet mazākie kuri ir 2500 kvadrātmetri mazumtirzniecībai.
Kara laikā 2 tuvāk Daugavai esošos paviljonus izmantoja Vācieši kā remontdarbnīcas automašīnām.
Par pašmāju vēsturi vienmēr jauki ko jaunu uzzināt - man patīk šie ilustrētie vēstures materiāli. Ir labs, ja vien man būtu tādas privilēģijas, piešķirtu medaļu, jo pašmāju vērtības ir jāciena ;)
Interesants rakstiņš Zem centrāltirgus angāriem gan neesmu bijis, bet deviņdesmito sākumā reiz biju uz audienci pie reketieru krusttēva, viņiem dija apartamenti kaut kur zem spīķeriem, tur arī ir pamatīgi pazemes labirinti,
Katru reizi kad esmu Rīgā mēģinu noiet garām, jo tā gaļas,zivju smarža man atgādina saulāinās vasaras dienas no bērnības kad kopār ar mammīti braucu uz Rīgas centrāltirgu un man likās ka tas ir liels piedzīvojums.
Labs raksts, būtu labi, ja kādreiz varētu tādas ekskursijas mazām grupiņām sataisīt,esmu tur bijusi, bija interesanti! Bet žurkas gan tur ir milzīgas, kādi 35 cm bez astes
Labs raksts, var redzēt, ka esi centies
Tikai izlabo kļūdas un nākamajā rakstā ievieto vairāk teksta, lai arī ir ko lasīt
Pluss no manis
MADHEAD iespraud sev dirsā to mīnusu
Pirms latvijas dibināšanas mēs bijām krievijas impērijas sastāvdaļa un krievijas cars ar savu ģimeni labprātāk dzīvoja šeit nekā citūr!!!
Es esmu bijis tajos pagrabos, teikšu visai iespaidīgi tie koridori un telpas, nu ar autokāru tur noteikti var pārvietoties, bet domāju, ka ar kādu mazgabarīta auto arī varētu, tas bija 90 gadu vidū, tai laikā tur bija arī diezgan liels smacinieks, bet nu peintbolu tur uzrikot būtu dikti interesanti, sanaktu gandrīz kā tājā spele, laikam konterstraiks.
Vareji pieminet ari vienu no pirmajam auto izstadem cepelinu angara 30tajos gados
lai cepelīnus ražotu, pietiek ar kartupeļiem, gaļu un mazu virtuvīti.
Tādi angāri drīzāk jau noder dirižabļiem....
Skatoties tās bildes nevarēju neievērot, ka tur, kur ir sliedes, taj brīdī kursē arī tramvajs. Fočētājs speciāli gaidīja tramvaju, lai tas arī būtu kadrā, vai wnk tad tramvaji kursēja biežāk?
Bet raksts super - + Tev!
"Itkā tuneļi zem zemes iet līdz Maskavas forštatei vai,ka militāro spēku uzbrukuma gadijumos te varēja gūt patvērumu valsts ierēdņi ." stulbākais, ko es pēdējā laikā esmu dzirdējis tirgus bābām nav ko darīt