Par cik šis gads tuvojas noslēgumam, piedāvaju atskatu uz šī gada lielākajiem un skaļākajiem ISIS sarīkotajiem teroraktiem. Sarakstā iekļauti gan ISIS koordinēti uzbrukumi, gan ISIS iedvesmoti uzbrukumi.
Par cik šis gads tuvojas noslēgumam, piedāvaju atskatu uz šī gada lielākajiem un skaļākajiem ISIS sarīkotajiem teroraktiem. Sarakstā iekļauti gan ISIS koordinēti uzbrukumi, gan ISIS iedvesmoti uzbrukumi.
Kosher supermārketa ķīlnieku krīze, 9.janvāris (Parīze, Francija)
Terorists Amedī Kulibalī bruņojies ar mašīnpistoli, automātu un divām pistolēm iebruka Kosher supermārketā un sāka apšaudi. Viņš nošāva 4 ebreju ķīlniekus un gūstā turēja vēl 15 cilvēkus, kuri policijas operācijas laikā tika atbrīvoti. Ķīlnieku krīzes laikā Kulibalī pieprasīja, lai divas dienas iepriekš notikušā Charlie Hebdo slaktiņa sarīkotāji Kuači brāļi, netiktu ievainoti. Ķīlnieku krīze beidzās, kad policija iebruka supermārketā un nogalināja Kulibalī. Pirms terorakta sarīkošanas Kulibalī ar video zvērēja lojalitāti Abu Bakr-al Bagdadi un ISIS teroristu grupējumam.
Uzbrukums Corinthia Hotel, 27.janvāris (Tripole, Lībija)
27.janvāra rīta ar ISIS teroristi viesnīcas autostāvvietā detonēja ar sprāgstvielām pildītu auto. Kad izcēlās haoss, 5 teroristi nogalinot apsardzes darbiniekus ielauzās viesnīcā un atklāja uguni uz apmeklētājiem, nogalinot 5 ārzemniekus. Uzbrukuma motīvs bija atriebība par Abu Anas al Libi nāvi, Al Qaeda terorists, kurš bija atbildīgs par divu ASV vēstniecību spridzināšanu 1998.gadā.
Apšaudes Kopenhāgenā, 14-15 februāris (Dānija)
22 gadus vecais Omārs Abdel Hamid El-Husseins uzbruka publiskā pasākuma par islāmu un runas brīvibu norises vietai nogalinot 1 un ievainojot vel 5 cilvēkus. Pēc apšaudes uzbrucējs nozaga auto un aizbēga. Nākamajā dienā El-Husseins sarikoja apšaudi pie Kopenhāgenas Lielā Sinagoga, nogalinot ebreju tautības vīrieti. Vēlāk policija sadzina pēdas teroristam un apšaudes laikā El-Husseins tika nogalināts. Dažas dienas pirms uzbrukumiem El-Husseins bija zvērējis lojalitāti ISIS teoristu grupējumam.
Uzbrukums Bardo Nacionālajam Muzejam, 18.marts (Tunisa,Tunisija)
18.martā, 3 teroristi iebruka Bardo Nacionālajā muzejā un saņēma gūstā ķīlniekus. 21 cilvēks, lielākoties Eiropiešu tūristi tika nogalināti un vēl 50 cilvēki tika ievainoti. Divi no teroristiem tika nogalināti, savukārt trešajam izdevās aizbēgt. Atbildību par teroraktu uzņēmās Islāma Valsts (ISIS), draudot sarīkot vēl citus uzbrukumus.
Uzbrukums Pravieša Muhameda karikatūru izstādei, 3.maijs (Gārlenda, Teksasa, ASV)
3.maijā, divi ISIS atbalstītāji Eltons Simsons un Nadirs Soofi uzbruka Pravieša Muhameda karikatūru izstādei Gārlendas pilsētā, netālu no Dallasas. Vispirms abi teroristi atklāja uguni uz apsardzes darbiniekiem, ārpus ēkas, kurā notika izstāde. Policija ātri ieradās notikuma vietā un abi teroristi tika nogalināti, pirms viņi tika iekšā ēkā. ISIS uzņēmās atbildību par terorakta mēģinājumu, turklāt viens no teroristiem Eltons SImsons ar Twitter starpniecību zvērēja lojalitāti ISIS līderim. Šī bija pirmā reize, kad ISIS uzņēmās atbildību par ASV teritorijā notikušu teroraktu.
26.jūnijā franču musulmanis Yassine Salhi, nogrieza galvu savam bijušajam bosam Hervem Kornara (attēla), pēc tam ar bosa automašīnu viņš centās sarīkot sprādzienu vietējā gāzes pārstrādes rūpnīcā ar auto ietriecoties gāzes cilindrā. Eksplozijas rezultātā tika ievainoti 2 cilvēki. Salhi, bosa galvu uzsprauda uz žoga un apkārt salika džihadistu karogus. Kliedzot Allahu Akbar uzbrucējs tika arestēts, tiek uzskatīts, ka viņš ir ISIS iedvesmots.
Uzbrukums Susas kūrortā, 26.jūnijs (Tunisija)
26.jūnija pēcpusdienā, 23 gadus vecais students Seifedins Rezgui maskējies kā tūrists no somas izvilka Kalašņikova automātu un sāka šaut uz pludmalē guļošajiem tūristiem, pēc tam devās uz tuvumā esošo viesnīcu un turpināja šaut uz apmeklētājiem. Rezgui nogalināja 38 cilvēkus, no kuriem 30 bija britu tūristi. Atbildību par uzbrukumu uzņēmās ISIS.
Sprādziens Surucā, 20.jūlijs (Turcija)
Terorista-pašnāvnieka sarīkotajā sprādziena laikā tika nogalināti 33 cilvēki un vairāk kā 100 tika ievainoti. Pašnāvnieks uzspridzinājās brīdī, kad pie pilsētas kultūras centra bija sapulcējušies aptuveni 300 aktīvisti, lai paustu vēlmi doties uz Kobani, lai turieniešiem palīdzētu atkopties no Islāma valsts postījumiem. Lielākā daļa no upuriem bija studenti.
Sprādzieni Ankarā, 10.oktobris (Turcija)
10.oktobrī divi ļoti spēcīgi sprādzieni nogranda pie Ankaras Centrālās Dzelzceļa Stacijas, nogalinot 102 cilvēkus un ievainojot vēl 400. Sprādzieni notika Tautas Demokrātiskās Partijas rīkotajā miera gajiena laikā. Gājiens tika rīkots, lai aicinātu pārtraukt Turcijas valdības konfliktu ar kurdu separātistu grupējumu Kurdistānas strādnieku Partija. Lai gan neviens grupējums oficiāli neuzņēmas atbildību par šo teroraktu, tomēr tika noskaidrots, ka viens no spridzinātājiem bija Surucas terorakta sarīkotāja brālis, abi brāļi esot bijuši iesaistīti ISIS teroristu grupējumā.
Metrojet Reiss 9268, 31.oktobris (Ēģipte)
31.oktobrī lidmašīna pacēlās no Šarmel Šeihas lidostas lai lidotu uz Sanktpēterburgu, Krievijā. 23 minūtes pēc pacelšanās lidmašīna gaisā uzsprāga un nokrita Sīnaja tuksnesī. Visi 224 lidmašīnā esošie cilvēki gāja bojā, Uzreiz pēc katastrofas atbildību par notikušo uzņēmās ISIS Sīnaja atzars, agrāk pazīstams kā Ansar Bait al Maqdis. 4.novembrī Britu un Amerikāņu izmeklētāji atzina, ka katastrofu izraisīja bumbas sprādziens, arī Krievijas Federācijas Federālais drošības dienests ir atzinis, ka viņi ir pārliecināti, ka notikušais ir terorakts.
Šie teroristi sauc sevi par ISIS, lai gan Islāma valsts ir pret nevainīgu cilvēku nogalināšanu. Šie teroristi ir asinskāri cilvēki, kas seko korānam un viņiem pat bērnu dzīvības nav svētas.