21.gadsimta sākumā nemieri Vidējos Austrumos un citviet Āzijā pieņemas spēkā... Kas notiks tālāk?
Iespējamais scenārijs:
21.gadsimta sākumā nemieri Vidējos Austrumos un citviet Āzijā pieņemas spēkā... Kas notiks tālāk?
Iespējamais scenārijs:
2029.
2029.gada 1.septembrī Ziemeļkoreja iebrūk Dienvidkorejā ar mērķi apvienot abas Korejas. Dažas stundas vēlāk ASV piesaka karu Ziemeļkorejai. 2 nedēļas vēlāk karu Ziemeļkorejai piesaka visa NATO. Sākumā Ķīna mēģina ieturēt neitrālu pozīciju, bet galu galā ir spiesta nostāties Ziemeļkorejas pusē, jo gadījumā, ja Ziemeļkoreja zaudētu, Rietumiem būtu atvērts ceļš uzbrukumiem Ķīnai. Visa šī rezultātā Šanhajas Sadarbības Organizācijas (SCO) un NATO statūti tiktu pielietoti viens pret otru. Ziemeļkoreja uzsāk zibenskaru pret Dienvidkoreju un ātri vien atrod vājos punktus. Dažas dienas vēlāk karš izplatās uz vidējiem Austrumiem, kad Irāna piesaka karu Saūda Arābijai, cerībā izglābt sevi caur Saūda Arābijas naftas rezervēm. Turcija ar Irākas atbalstu iebrūk Sīrijā. Irāna iebrūk Irākā, lai iegūtu piekļuvi ceļam, lai palīdzētu Sīrijai. Izraēla piesaka karu Irānai, lai novērstu iespējamo uzbrukumu savām robežām caur Irāku un Sīriju. Izmantojot radušos jucekli, Palestīna atdalās no Izraēlas.
2030.
Āzija. Ekonomiskās saites starp Ķīnu un tās kaimiņiem (Japāna, Indija, Taivāna) novērš karu starp šīm valstīm. Smagā rūpniecība, kas kādreiz tik ļoti attīstīja Ķīnu, pamazām pārvācas uz Indiju un Indoķīnu, tādējādi paaugstinot dzīves līmeni Ķīnā un tās kaimiņvalstīs. Ķīna pat par spīti savām ekonomikas problēmām spēj reanimēt sevi, pateicoties dižā Xin Zhong Guo Di Chiu radītajai kustībai. Tā rezultātā karš Austrumāzijā nesākas. Miermīlīgās reformas, kas radušās ekonomiska un vides impulsa rezultātā, noved pie tā, ka Ķīnas valdība (joprojām komunistiska un autoritāra) ļauj veidot nelielus politiskus spēkus, lai stabilizētu reģionus. Kopumā šis reģions cieš salīdzinoši maz.
2031.
Venecuēlas sabrukuma dēļ Čīle un Argentīna iebrūk Peru, Bolīvijā un Brazīlijā, cerībā Venecuēlu atjaunot, tomēr tas viss izraisa kontinentāla mēroga partizānu karu, kuram neredz galu. Irāna ir iekarojusi Saūda Arābiju, bet neiekaroja Irāku Turcijas iejaukšanās dēļ. Krievija un tās sabiedrotie iebrūk vidējos Austrumos, lai ieņemtu Irāku un ieņemtu labāku pozīciju iebrukumam Eiropā. Austrumeiropā norisinās smaga cīņa starp SCO un NATO. Dienvidaustrumāzijā Indija iebrūk Austrummjanmā, tapēc Mjanma padodas. Taizeme karā zaudē tik ātri, ka Indonēzija, Malaizija, Ķīna un Singapūra steidzas palīgā. Filipīnas ātri vien kļūst par galveno spēlētāju Klusā okeāna rietumdaļā. Korejā viss ir iestrēdzis strupceļā, līdz ar to tiek noslēgts pamiers. Ziemeļamerikā notiek kuģu cīņa starp Krieviju un ASV. Ņemot vērā, ka ASV spēki ir ļoti izstiepti un līdz ar to vieglāk sakaujami, Krievija uzvar. Ķīna ir iekarojusi Havaju salas un plāno novērst ASV karaspēku uz rietumiem, lai tikmēr Krievija varētu iekarot Aļasku. Ķīnas reģionālie partneri nav apmierināti ar notiekošo, bet neko nevar darīt lietas labā.
2032.
Krievija ir iekarojusi Aļasku un virzās dziļāk Ziemeļamerikā. Ēģipte ir iekarojusi un pakļāvusi Lībiju un Sudānu, šajās valstīs ieliekot sevis kontrolētu valdību un pasludinot Ziemeļārikas Ēģiptes impēriju. Irāna virzās dziļāk Saūda Arābijā, bet drīz vien to nobloķē Saūda Arābijas un Izraēlas spēki, kas noved pie smagas cīņas pie Irākas robežas. Ziemeļkoreja un Dienvidkoreja pēc milzīga NATO un SCO izdarītā spiediena tiek apvienotas vienā politiskā vienībā.
2033.
Strupceļā ir nonākusi cīņa Rietumkrievijā. Saūda Arābija ir atguvusi savas sākotnējās robežas un gatavojas iebrukumam Dienvidirānā. Krievijas virzība Ziemeļamerikā ir apturēta, tiek pasludināts pamiers. Austrālija un NATO sabiedrotie gatavojas uzbrukumam Pakistānas un Ķīnas spēkiem, kuri tur gatavojas uzbrukumam ASV vadītajai Dienvidāfrikai. Krievija un citi SCO spēki lēnām virzās Tuvajos Austrumos. SCO ekonomikā sākas pagrimums. Nemieri kļūst arvien biežāki.
2034.
Irāka un Saūda Arābija ieņem Irānu. Pēc smagas cīņas un daudziem upuriem ASV ar Kanādas palīdzību izdodas atgūt Aļasku, un tagad tā gatavojas iebrukt Austrumkrievijā. NATO spēki no rietumiem virzās dziļāk Krievijā. No Krievijas atkarīgā SCO daļa ir uz sakāves sliekšņa, un Krievija atkāpjas no Vidējiem Austrumiem. Krievijas galvaspilsēta tiek pārvietota no Maskavas uz nezināmu vietu. NATO spēki iebrūk Ķīnā no Dienvidaustrumāzijas, tomēr sastopas ar spēcīgu pretestību, jo Ķīna liek lietā Sun Tzu Art un partizānu taktikas, lai panāktu tikpat lielu efektu kā Vjetnamas kara laikā.
2035.
Ar palīdzību Indija ir atguvusi savu sākotnējo teritoriju, Pakistāna momentā ir padevusies, izraisot lielas izmaiņas ķīniešu prioritātēs. Saūda Arābija un Irāka ir gandrīz pakļāvusi Irānu, bet Irāna ir zvērējusi, ka nepadosies, izvietojot milzīgu kodolieroču daudzumu Vidējos Austrumos un pakļaujot briesmām miljoniem dzīvību. Centrālāziju ieņem NATO spēki, tomēr invāziju aptur pie Rietumķīnas robežas izveidotais ‘’Ķīnas mūris’’ – milzīgs mūris, kas sastāv no smagās kara tehnikas un karaspēka. Tikmēr ASV un Kanāda iebrūk Austrumkrievijā, un Krievija ir sekundes attālumā no sabrukuma. Krievijas sajūtamā nāves smaka izraisa to, ka SCO ātri vien sarauj visas saites ar Krieviju. NATO iebrūk Krievijā, bet tiek apstādināta Maskavā. Turcija iebrūk Krievijā no dienvidiem, un tiem tālu Krievijas teritorijā. Par pagrieziena punktu kļūst 2035.gada 1.decembris, kad ķīniešu spēki pēkšņi iebrūk Krievijā, konfiscējot viņu Sibīrijas minerālus un naftas atradnes. Viņi arī nosūta ziņu NATO, ka tiklīdz Krievija būs sadalīta, viņi ir ar mieru sākt miera pārrunas.
2036.
Krievija turpina savu izmisīgo karu līdz jūnijam. Jau no vēstures ir zināms, ka ziemā Krieviju ieņemt nevar, un to pierādīja arī šī ziema, kuras laikā Krievija atguva visu savu teritoriju, liekot NATO un ķīniešu vadītajiem SCO spēkiem ciest milzīgus zaudējumus. Tomēr, atnākot pavasarim, Krievijai uzbruka atkal, un pret skaitliski milzīgajiem indiešu un ķīniešu spēkiem un NATO finansēm, Krievijai nav izredžu. Par spīti tam, ka vairāki spēki vienlaicīgi cenšas ieņemt Krieviju, turpinās arī citi NATO kari. Ķīna zaudē savas rietumu teritorijas, kad eiropieši uzveic ‘’Ķīnas mūri’’. Ir attītījušies 4 lieli bloki – Orientālais bloks (no Ķīnas atkarīgās SCO dalībvalstis, kuras, jūtot Krievijas sakāvi, bija to nodevušas un pievērsušās Ķīnai), Krievijas bloks (joprojām no Krievijas atkarīgā SCO daļa), Eiropas bloks (Eiropas Savienība, kura karā ir cietusi milzīgas zaudējumus un vaino ASV par tās izmantošanu tikai šādam mērķim) un ASV bloks (kura sastāvā ietilpst arī Lielbritānija un tās sabiedrotie). Augustā Krievija beidzot padodas un tiek sadalīta Amerikas, Ķīnas un Eiropas teritorijās. Ap to laiku ir sācies NATO – Austrumu karš. Tomēr tas ir svārstīgs, jo valstu atbalsts ir tuvu 0. Pieaug nemieru skaits pasaulē – Ķīnā-, lai apturētu karu un izveidotu labāku valdību, Ķīnas kaimiņzemēs-, lai sarautu attiecības ar Ķīnu un pieteiktu tai karu (ko valstu līderi negrib, jo tas nozīmētu gan militāru, gan ekonomisku katastrofu). Pat apvienoti spēki tikai attali spētu līdzināties Ķīnas armijai. 25.decembrī tiek noslēgts Ziemassvētku pakts, kas nosaka mieru starp abām pusēm.
2037. un turpmākie gadi
Pēc kara beigām NATO visās savās teritorijās nodrošina demokrātiskas valdības. Miers pasaulē ir sasniegts. Ķīna pakļaujas revolūcijai pusotra gada garumā, kuras rezultātā izveidojas Jaunā Ķīnas Aristokrātija, kura ir gan tālredzīga, gan gan ekonomiski un militāri spēcīga, līdz ar to kaimiņvalstīm nav, par ko sūdzēties. NATO iejaukšanās Indijai ir atdevusi atpakaļ Pakistānu, kurā musulmaņi un hindi lielākoties sadzīvo mierā. Ķīnas sabiedrotie pamazām attīstās pēc tāda paša scenārija kā pati Ķīna – ekonomiskā industrializācija, politiskās reformas un miers. ANO darbība tiek atjaunota un pasaule ieiet jaunā miera un demokrātijas ērā.
lai amerikāņiem veicās tajā austrumkrievijā kur kaut ko tik stulbu var izdomāt
Nu nē, kādi vēl "vēsture&fakti". Jau pirmā rindkopa ar tekstu, ka Ķīna nostātos Ziemeļkorejas pusē, lika šo uzskatīt par daiļliteratūru
Jā, pirmā daļa jau lika prātraukt lasīt...pat teorētiski pārāk nerāls sižets.
scenārijs nav pareizs kaut vai jau taktikas ziņā.
1. Ja karos Krievija pret ASV, tad Saūda Arābija nekad nespēs iekarot Irānu, jo SA iepērk ieročus no ASV un jeņķi diez vai kaut kam kaut ko pārdos, ja pašiem vajadzēs. Līdz ar to, kamēr ASV būs ierauta karā, tikmēr SA neko nesasniegs.
2. Identiska situācija ir Ķīna - viņiem viss ir vienreiz lietojams, jo ir kopēts, un mēs visi zinam, ka kopijas strādā līdz pirmajai kļūdai, pēc tam tās nav iespējams pat salabot. Līdz ar to, zibenskarš no Ziemeļkorejas būs sākumā veiksmīgs, pēc tam jeņķi visus tur apsitīs, jo ziemeļkorejai tehnikas nav, a cilvēkus noslaucīt nekad nav bijis grūti, kaut vai nometot visu bumbu māti, un dienvidkoreja pievienos ziemeļkoreju sev. Nu būs daži partizāni, diversanti, bet cik ilgi viņi dzīvos? max pēc 50 gadiem viss būs aizmirsts. Līdz ar to, jeņķi arī tiks klāt Ķīnai vai arī čainīzeri noslēgs kaut kādu vienošanos, lai tos neokupētu vēl no otras puses krievi ar saviem fiksajiem referendumiem.
3. Krievija ar ASV pa tiešo nekad nekaros, nav jēgas un to saprot visi.
4. Sīrija ir Krievijas bastions, līdz ar to, kas ieies Sīrijā vai Irānā, tie zaudēs. Turkus apsitīs kā mušas, pie tam, krieviem ir ģenētiskie ieroči, pie tam, visvājākā rase izrādās ir tjurku (lielākā Turcijas iedzīvotāju daļa), un krievi noteikti nepalaidīs garām šo to izmēģināt. Tādejādi visa melnā jūra būs Krievijai.
5. Par izraēlu - es domāju, ka globāla kara gadījumā visdrīzāk Saūda Arābija, AAE, Irāna, Irāka, Sīrija, Ēģipte, izmantojot to, ka jeņķi ir biku aizņemti ar korejiešiem, likvidēs Izraēlu kopīgiem spēkiem, un atjaunos Palestīnas republiku 1946.gada robežās. Pēc tam, ja jau varēja sazāģēt piramīdas un pārvest tuvāk pie Kairas, lai Naser dambi uzceltu, tad arī varēs sazāģēt raudu mūri un citus reliģiskos artefaktus un konteineros aizsūtīt pēc piederības lielākajai diasporai uz ASV.
karu var uzvarēt tikai tas, kas ražo ieročus.
Neticu es visam ko raksta internetā
http://puaro.lv/kars/tresais-pasaules-kars-var-sakties-latvija-bridina-augsta-ranga-analitikis/
.😎
Ja sāksies, tad sāksies tā, kā jūs pat nevarat iedomāties. Tāpēc, ka kari tiek apzināti organizēti, nevis rodas kādu fundamentālu iemeslu dēļ.
Šo to zinat, šo to nezinat. Bet kustība pareizā virzienā ir, pats galvenais ka mēginat analizēt politisko spēku mijiedarbību. Tomēr lai varētu izprast pareizu mijiedarbību ķēdi ir nepieciešams daudz vairāk zināšanu. Jāstrādā.