local-stats-pixel fb-conv-api

Filmas diskos plates izmērā (1958. - 2009).30

628 2

Videolāzerdiski 1958.- 2009. Drošvien nekad nebūsi dzirdējis par šādu tehnoloģijas brīnumu.

Tu iespējams par šādu tehnoloģijas eksistenci nekad neesi neko dzirdējis ! Lāzerdiski kuros ierakstītas filmas ! Lāzer disku jau 1958.gadā izgudroja Pauls Gregs (Paul Gregg). Lāzerdiska patents 1969.gadā tika pārdots Philillips un galvenais lāzerdisku mērķis bija paredzēts pārdod tajos ierakstītas jaunākās filmas, lai īstenotu šo mērķi Phillips apvienojās ar MCA.

Vispār jau 1928.gadā 78 rpm platē (PhonoDisk) tika ierakstīts 30 līniju video, diemžēl šis izgudrojums bija ļoti neveiksmīgs un 1936.gadā darbs pie tā tika pārtraukts !

1972.gadā MCA un Philillips pirmoreizi plašākai publikai demonstrēja lāzerdisku. Šajā gadā oficiāli tika paziņots par plāniem pārdod filmas lāzerdisku formātā , kas varētu būt bijis pirmais mājās pieejamais video formāts (Home Video).

Diemžēl lāzerdisku tehnoloģija dažādu problēmu dēļ nekļuva par pirmo mājas video formātu, ko izdarīja VHS (Videokasetes), kam bija lētākas izmaksas.

Komerciāli lāzerdisku tehnoloģija jau bija pieejama neilgi pirms VHS (Videokasešu) tehnoloģijas. Lāzerdisku tehnoloģija bija pamatā mūsdienu CD audio disku (Kompaktdisku tehnoloģijai). Pirmā filma uz lāzerdiska bija Žokļi (Jaws 1978). Lāzerdiskus pēc 2002. gada vairs neražoja, taču Pioner vēl līdz pat 2009. gadam ražoja Lāzerdiskiem domātus atskaņotājus.

Lāzerdiski bija ļoti populāri Japānā un ASV. ASV tika pārdoti 2 000 000 lāzerdisku un 4 000 000 Japānā.

Galvenā lāzerdisku mērķauditorija bija ASV izglītības iestādes. Daudzās izglītības iestādēts ASV lāzerdiski tika lietoti, lai mācītos valodas, skatītos zinātnes un vēstures video.Tā kā mācību stundām bija ierobežots garums, tad priekšroka tika dota lāzerdiskiem, kam bija vieglāka navigācija gluži tāpat kā mūsdienās DVD varēja izvēlēties kuru daļu skatīties (Chapter selection) kā arī tiem nebija nepieciešamība pēc attīšanas kā tas bija ar VHS.

Daudzi nemaz par tādu lāzerdisku eksistenci nenojauta, kas bija diezgan ironiski, jo lāzerdiskus ražoja 23 gadus ! no 1978 līdz 2002.gadam.

Lāzerdiski bija tehnoloģija, kas apsteidza laiku, bet neiekaroja popularitāti !

Kapēc Lāzerdiski nekļuva par galveno mājas video formātu ?

628 2 30 Ziņot!
Ieteikt: 000
Spoki.lv logo
Spoki.lv

Komentāri 30

0/2000

Vienmēr esmu interesējies par tehnoloģiju lietām , bet NEKAD par lāzerdiskiem nebiju dzirdējis . psc :D

40 0 atbildēt

Iedomājieties kādi būtu pleijeri pie jostas janēsā lai klausītos mīļo Modern Talking...bail pat iedomāties.

18 1 atbildēt

laikam biju viens no tiem, kas nezināja par tādiem lāzerdiskiem, bet pelnīts pluss. emotion 

13 0 atbildēt

labs! btw - VCR ir Video Casette Recorder un VHS - Video Home System

4 0 atbildēt

Alice Cooper :)

3 0 atbildēt

iedomājaties kur kruti butu šitos pie sienu sakarināt emotion

2 0 atbildēt

Pavērojiet 9. bildi ciešāk. Nu, kurš vēl atceras TV3 teletekstu? 

1 0 atbildēt
Lāzerdisku atskaņotājs mašīnā emotion
1 0 atbildēt

Sen sen žurnālā Hiend bija intervija ar Lapinski. Viņš arī bija pirmais, kurš no LD kasetēs ierakstīja mūziku.

p.s. man vēl mājās pāris viņa kasetes mētājās :)

1 0 atbildēt

Pirmo reizi par tādu disku redzēju raidījumā Labvakar, deviņdesmito sākumā. Šķiet, ka Šipkevics vecākais stāstīja un rādīja. Bet ilgus gadus domāju, ka tas bija par parasto kompaktdisku.

1 0 atbildēt

 emotion 

0 0 atbildēt

Paskatījos tikai bildītes. - Vecas. emotion

0 0 atbildēt

Daudzās vecākās filmās esmu redzējis kad kips īrē/pērk tādus lielus iepakojumus un filma uz plates nebija iespējama, tapēc uzreiz searchoju un es ar tik kādā 2005 gadā uzzināju par šādiem lāzer diskiem :D

 

Bet nu jā piratizācija darīja savu un VHS bijs iemīļotāks standarts tapec ari bij pirmais jo daduz daudz vieglāk un lētāk bij pārrakstīt gan sev mājās gan koļam tirgū tajā kasešu lentā :D :D :D

0 0 atbildēt

Milzīga izmēra disks emotion

0 0 atbildēt

Sanāca šos skatīties 90-to sākumā. Tiem laikiem tiešām ļoti kvalitatīvi attēls un skaņa. Taču drausmīgi dārga aparatūra, to laiku vienkāršiem mirstīgajiem tie nebija pa kabatai. Tāpēc arī mājās neieviesās. Pēc DVD parādīšanās LD ātri vien pazuda no aprites, jo jaunajam video standartam (DVD) bija lētāka aparatūra, to varēja skatīties datoros un arī ierakstīt diskos savu saturu.

0 0 atbildēt

A tādus portatīvajā var ielikt? emotion

0 1 atbildēt
Mans tēvs iepirka cd komoagdisku atskaņotāju 1997 gadā:) Kā saka pareizi? Kompakdisks vai kompakt.. caur "t"
0 1 atbildēt