Faktus, kurus es tev iesaku izlasīt0
Kā var noskaidort savvaļas tīģeru skaitu?
Starptautiskā Pasaules dabas aizsardzības organizācija (IUNC) veic tūkstošiem apdraudēto sugu populāciju uzskaiti. Tāpat kā pārējie skaitļi, tīģeru skaits savvaļā ir aplēse, kas balstīta uz reģionālo dabas aizsardzības iestāžu ziņojumiem. Tie ietver tiešos novērojumus, kameru uzfilmēto pie dzirdināšanas vietām un uz takām atstātos izkārnījumus vai pēdu nospiedumus. IUNC ziņas, tāpat kā jebkuri dati, tiek zinātniski pārbaudīti, lai nodrošinātu maksimāļu skaitļu precizitāti. Pedējie dati, kas apkopoti 2011. Gadā, liecina, ka savvaļā palikuši apmēram 3000 tīģeru.
Ko nozīmē 1080p?
Ta sir izplatītākā augstas izšķirtspējas TV standarta apzīmējums no pašlaik pieejamajiem. 1080 ir pikseļu skaits pa vertikāli. Parastā platekrāna telvizorā ar attēla formātu 16:9 izšķirtspēja ir 1920 rezi 1080 pikseļu. Burts “p” nozīmē “progresējošs”, t.i., katrs kadrs saglabā 1920x1080 standartu. Tā ir labāka kvalitāte par 1080i (no interlaced “savīts”), kurš vienā kadrā rāda pāra horizontālās līnijas, bet nākamajā – nepāra. 1080i ekrāns maina kadrus pietiekami ātri, lai ar acim butu uztverams stabils attēls, tomēr tas nav tik ass kā 1080p ekrānam.
Kāpēc skābs piens kļūst kunkuļains?
Skābe like pienam sakupt, jo olbaltumvielas savelkas kunkuļos. Piens sastāv no ūdens, cukuriem, taukiem un olbaltumvielām. Svaigā pienā olbaltumvielu molekulas ir vienmērīgi sadalītas un brīvi kustas šķīdumā. Taču, kad baktērijas pārstrādā piena cukuru laktozi, izveidojas neliels daudzums pienkskābes. Skābā vidē piena olbaltumvielas savstarpēji pievelkas, veidojot kunkuļus. Recēšanu var izraisīt arī mākslīgi. Piemēram, siera ražošanā, lai ardalītu piena blīvās daļas no sūkalām, tiek pievienota etiķskābes, citronskābe vai fermenti.