Miegs ir dabisks stāvoklis, kad organisms atpūšas. Tas ir gandrīz visiem zīdītājiem un putniem, kā arī tas ir novērots dažiem rāpuļiem, abiniekiem un pat zivīm. Cilvēkiem un vairumam citu dzīvnieku miegs uznāk naktī.
Fakti par miegu .12
98
0
Daži cilvēki baidās gulēt
Ticiet vai nē, dažiem cilvēkiem rodas bailes no gulēšanas. Klinofobija (vai somnifobija) ir spēcīgas un neloģiskas bailes iet gulēt. Cilvēki ar klinofobiju baidās no pašas gulēšanas vai no tā, kas var notikt šī procesa laikā. Piemēram, daži baidās no murgiem vai gultas pieslapināšanas, citi baidās no dažādiem miega traucējumiem, piemēram, elpošanas apstāšanās miega laikā. Daži pat baidās, ka nomirs miegā, jo gulēšana, savā ziņā, imitē miršanu. Lai gan tas ir dīvaini, bet ir saprotams kā šādas fobija izveidojas. Kā nekā, ir zināms, ka reizēm veci cilvēki mirst miegā.
Mums katram ir bioloģiskais modinātājs
Vai kādreiz esat pamodušies tikai mirkli pirms atskan modinātājs? Ja tā, varat pateikties izpalīdzīgam hormonam, ko sauc par adrenokortikotropīnu. Adrenokortikotropīns darbojas, kā cilvēka iekšējais modinātājs, kurš atskan vairākas stundas pirms mošanās laika.
Zinātnieki uzskata, ka šis hormons izdalās, lai mēs spētu tikt galā ar mošanās „stresu” (iepriekš bija zināms, ka adrenokortikotropīns sagatavo ķermeni tikt galā ar saspīlētām situācijām dienas laikā).
Reklāma
Tas ir tikai mīts, ka nevajadzētu modināt mēnessērdzīgos
Pretēji tam, ko uzskata vairākums, modināt mēnessērdzīgos nav bīstami. Mūsdienu mīti vēstī, ka šādai rīcībai var būt ļoti sliktas sekas. Taču patiesībā mēnessērdzīgo reakcija, kad viņus pamodina, tikai retos gadījumos būs naidīga. Viņi drīzāk būs apjukuši, dezorientēti un aizkaitināti, vai pat samulsuši, tikai retos gadījumos viņi būs naidīgi.
-”Ginesa pasaules rekordi” vairs nepieņem negulēšanas rekordus
Ilgākās negulēšanas rekordu uzstādīja 17 gadus vecais Rendijs Gardners (Randy Gardner) no ASV, viņš 1964. gadā nomodā palika 264 stundas. Taču kopš tā laika šis rekords ir pārspēts neskaitāmas reizes. Taču Gardneram vēl joprojām pieder šis rekords, jo to noteica pēc visprecīzākās metodes (ārsti novēroja Gardneru, jo viņš piedalījās pētījumā par negulēšanu).
Četras negulētas dienas un pārvērtīsies par psihopātu
Ir nepieciešamas tikai četras dienas bez miega, lai sāktos halucinācijas. Lai to apstiprinātu atliek tikai atrast Rendiju Gardneru (no pirmā fakta). Rendijs centās iztikt bez miega kontrolētos apstākļos, viņu 24 stundas dienā uzmanīja ārstu komanda. Tikai pēc dažām negulētām dienām Rendijam sākās halucinācijas, viņš sāka uzskatīt, ka ir koledžas futbolists, afroamerikānis Pauls Lovs un ka viņš piedalās spēlē.
Reklāma
Žāvāšanās laikā sirds darbība paātrinās gandrīz par 30%.
Zinātniekie pētījumi pierāda, ka bērns redz sapņus jau 25 - 30 grūtniecības nedēļā.
Miegā krāc aptuveni 40% cilvēku.