Šeit bus daži mazi faktiņi par ķīniešiem precīzāk 10 fakti ceru ka patiks ja patiks taisišu arī otro daļu nu tad izpriecajaties lasot!
Fakti par ķīniešiem!8
101
1
Ķīnā nāvessods tiek izpildīts gandrīz 3 reizes lielākam cilvēku skaitam nekā visā pārējā pasaulē kopumā. Oficiāli 2008.gadā nāvessods tika piespriests 1718 cilvēkiem, bet daži analītiķi uzskata, ka īstenībā tie varētu būt apmēram 6000 cilvēki. Precīzi dati nav pieejami, jo tas esot valsts noslēpums.
Ķīnā ir vairāk kristiešu nekā Itālijā. Šī valsts varētu kļūt par lielāko kristiešu kopienu visā pasaulē. Ķīnā mazuļiem tika doti vārdi par godu Pekinas olimpiskajām spēlēm.
Reklāma
Vairāk nekā 4104 mazuļiem tika dots vārds par godu 2008.gada Pekinas olimpiskajām spēlēm laikā, kad notika gatavošanās tām. Visi šie mazuļi, lielākā daļa no kuriem ir zēni, tika nosaukti par Aoyun, kas nozīmē – olimpiāde.
Gadā Ķīnā tiek izlietoti 45 miljardi irbulīšu, un tie ir 25 miljoni nocirstu koku ik gadu. Gadā Ķīnā tiek izlietoti 45 miljardi irbulīšu.
200 miljoni cilvēku Ķīnā dienā tērē mazāk par vienu dollāru (apmēram piecdesmit santīmi). Nabadzības slieksnis šajā valstī ir 1,25 dollāri dienā.
Reklāma
Vairāk nekā 700 miljoni ķīniešu dzer piesārņotu ūdeni. Ķīnā dzīvo 20% pasaules populācijas, bet valstij ir pieejami tikai 7% globālo ūdens resursu. Turklāt pēc Pasaules Bankas datiem 90% pilsētu gruntsūdens krātuvju un 75% upju un ezeru ir piesārņoti.
Saldējums un nūdeles, iespējams, radās Ķīnā. Auksts piena un rīsu mikslis Ķīnā tika izgudrots aptuveni 200 gadus pirms Kristus. Savukārt 4000 gadus vecs trauks ar nūdelēm tika atrasts arheoloģiskajos izrakumos Ķīnas rietumos, tāpēc, iespējams, Ķīnā nūdeles tika izgudrotas ātrāk nekā Itālijā.
Vairāk nekā 50% viltoto preču Eiropas Savienībā ienāk tieši no Ķīnas.
Reklāma
Ķīnā joprojām pastāv viduslaiku mēra draudi. 2009.gadā beidzās karantīnas blokāde ap pilsētu valsts ziemeļrietumos, kuru bija skāris pneimoniskais mēris.
Līdz 2025.gadam Ķīna uzcels desmit Ņujorkas izmēra pilsētas, jo turpinās strauja tās urbanizācija.