Labdien. / Labvakar. / Labrīt. / Čau.
Mans pirmais raksts, tapēc nēsiet īpaši skarbi ar mīnusiem, es cenšos.
Fakti par cilvēka organismu.0
28
2
1. JŪSU KUŅĢIS RAŽO AGRESĪVU SKĀBI. Katrā no mūsos ir šķidrums, kura neviena aviokompānija neļautu pārvest pāri robežai. Taču izdabūt to no mums nav iespējams, tāpēc ka šis šķidrums atjaunos visu laiku. Kuņģa šūnas izstrādā skābi. Tieši to pašu, kura tiek izmantota metaluŗgijā. Šī skābe varētu mums nodarīt ļaunu, bet miklā kuņģa āda palīdz neuzsūkt šo šķidrumu. Šķidrums kalpo pārtikas pārstrādei.
2. POZA IETEKMĒ ATMIŅU. Nevarat atcerēties, kad bildinājāt savu sievu? Pamēģiniet nostāties uz viena ceļgala. Atmiņas ir stipri saistītas ar mūsu sajūtām. Smarža vai skaņa var palīdzēt atcerēties bērnību. Viens ir skaidrs: visvieglāk kādu dzīves brīdi var atcerēties, kad nostājies tāda pašā pozā, kā tajā brīdī. Šo teoriju ir pierādījis žurnāls ''Cognition'' 2007. gadā.
Reklāma
3. JŪSU ĀDA IR ČETRĀS KRĀSĀS. Jebkura āda bez pigmentācijas būs balta. Zemādas tauki dod ādai nedaudz rozīguma. Dzeltenais pigments piedod toni. Bet melanīns rodas no ultravioletajiem stariem, t.i., sauļojoties.
4. VISA PASAULE SMEJAS AR JUMS. Tas ir kaut kas līdzīgs žāvāšanai, kura pāriet no cilvēka uz cilvēku, arī smiekli izdala mimikrijas mehānismu. Jau dzirdot vien smieklu skaņu, sāk strādāt smadzeņu centrs, kurš atbild par sejas mīmiku. Acīmredzot, uz to arī cer komēdiju ražotāji, ieliekot smieklu kadros.
5. VAIRĀK SMADZEŅU - MAZĀK ZOBU. Evolūcija nav ideāla. Ja viņa tāda būtu, tad mums, iespējams, būtu spārni gudrības zobu vietā. Dažreiz bezjēdzīgas fenkcijas paliek organismā tikai tāpēc, ka nedara mums ļaunu. Bet gudrības zobu augšana nav tikai veids kā materiāli palīdzēt zobārstiem. Kaut kad sen šie zobi kalpojuši par palīgu gaļas sagremošanai, taču sakarā ar smadzeņu augšanu, žoklis mainījās, atstājot mūs ar pāris nevajadzīgiem zobiem.
Reklāma
6. TŪKSTOŠIEM OLNĪCU NETIEK IZMANTOTAS. Kad sieviete sasniedz 50 gadu vecumu, ikmēneša menstruālais cikls, kurš kontrolē hormonu līmeni un olnīcas, pārstāj darboties. Olnīcās iekļūst aizvien mazāk estrogēna; tas izraisa fiziskās un emocionālās pārmaiņas. Sievietes dzīves laikā izveidojas apmērām 34 000 olnīcas audu, no kuriem tikai 350 ir gatavi darbībai. (vidēji apmēram tikai viens mēnesī).
7. BARĪBA PRĀTAM. Neskatoties uz to, ka smadzenes aizņem tikai 2% mūsu ķermeņa masas, tas pieprasa 20% skābekļa un kaloriju. Lai uzturētu kārtībā mūsu domājošo orgānu, trijās artērijās nemitīgi ieplūst skābeklis. Un ja tikai viens no tiem pārstāj darboties, tas aizved pie smadzeņu disfunkcijas. Vienvārdsakot, trieka.