local-stats-pixel

Fakti par ''Titāniku''1

 66  5

-''Titāniku'' uzkatīja par nenogremdējamu tāpēc tā īpašnieki nolēma ikkonemēt vietu uz glābšanas laivām. Uz kuģa bija vieta tikai 20 laivām, šajās laivās varēja satilpt 1178 cilvēki, kas sastādija aptuveni pusi no visiem cilvēkiem kas bija uz kuģa.

-Pirmās klases biļete uz ''Titānika'' maksāja 4350 ASV dolārus, tajā laikā tā bija ļoti ievērojama summa.

-Katastrofas brīdī uz kuģa atradās 1316 pasažieru 908 apkalpes locekļi, kas koā bija 2224 cilvēki. No šiem cilvēkiem izglābās 711, bojā gāja 1513. Lielākā daļa cilvēku no nosalšanas aukstajā okeāna ūdenī.

-Panikas dēļ visas glābšanais laivas nebija pilnībā piepildītas.

-''Titānika'' būvniecība izmaksāja 7500000 ASV dolāru. Kuģi būvēja 3 gadus.

-Kuģa uzbūvēšanas laikā, tas bija lielākais pasažieru kuģis, tā garums bija 268 metri.

-''Titāniks'' ir nogrimis aptuveni 4 kilometru dziļumā, 800 kilometru no Ņūfaundlendu salām.

-''Titāniks bija sadalīts 16 ūdens necaurlaidīgos nodalījumos, šie nodalījumi automātiski bloķējas 25 sekunžu laikā pēc korpusa bojājuma. ''Titāniks'' bija veidots tā ka spēja turētis virs ūdens ja tika apludināti jebkuri 2 divi no šiem 16 nodalījumiem, vai jebkuri 3 no pirmajiem 5 nodalijumiem, vai visi pirmie 4 nodalījumi. Pētnieki uzskata ka aisbergs sabojāja uzreiz vismaz 6 nodalījumus.

-''Titāniks'' bija apgādāts ar 29 tvaika katliem , tie vienā dienā patērēja 825 tonas ogļu. No 5 skursteņiem funkcinoši bija tikai 3, 4 bija skaistumam un to izmantoja ventilācijai.

-''Titāniks'' netika kristīts pēc jūras tradīcijām, jo tā īpašnieki neticēja tādām lietām.

-''Titānika'' orķestris spēlēja visa kuģa grimšanas laiku, un nogrima kopā ar to.

-Pēc kuģa grimšanas motīviem uzņemta mākslas filma ''Titāniks'' tika nominēta 14 Oskariem, un ieguva 11 no tiem. Filma nopelnīja vairāk kā miljardu dolāru.

Spoki.lv logo
Spoki.lv

Komentāri 1

0/2000

Palabo drusku kļūdas. uzkatīja  ikkonemēt  koā utt.

 3  0 atbildēt