Gribi dzirdēt diez gan aizraujošus un šokējošus faktus par ikdienā sastopamām lietām? Nāc iekšā!
Fakti, kas šokēs ikvienu.156
Vairums no mums domā, ka pudelēs sapakotais ūdens ir daudz tīrāks vai veselīgāks par krāna ūdeni, taču nesen tika veikts kāds pētījums...tajā pierādījās, ka vienā no 3 dažādu ražotāju ūdens pudelēm ir ķīmisks un bakteriāls piesārņojums (arī arsēna nitrāti, kancerogēni savienojumi (izraisa audzējus), kā arī koliformu baktērijas).
Īsti gan nezinu par Latvijā pieejamo pudeļu ūdeni, taču domāju, ka pie mums tik traģiska situācija nav.
Vadoties pēc valdības un dažādu industriju novērtējuma, aptuveni 40 procenti minerālūdens ir vienkārši parasts krāna ūdens, kam nav veikta nekāda papildus apstrāde.
Gandrīz 99 procenti no importētās pārtikas netiek pārbaudīts, kas būtu jādara FDA (pārtikas un zāļu pārvaldei) un USDA - divām atbildīgajām iestādēm, kas pasargā amerikāņus no sūdīgas pārtikas ievešanas. /Laikam ir pārāk aizņemti, testējot ūdens pudeles/
Puskilogramā zemesriekstu sviesta ir aptuveni 150 vaboļu, kukaiņu fragmenti, kā arī daži grauzēju matiņi. 150 fragmenti...no vabolēm.
Fakts liksies šokējošs tiem, kuri ir iecienījuši zema tauku satura jogurtus vai saldumus, kas satur želatīnu. Gribat dzirdēt, kāpēc? Želatīns patiesībā tiek taisīts no liellopu kauliem, cīpslām un ādas.
Pat tad, kad vīnogas tiek rūpīgi novāktas ar rokām, tāpat vējš pamanās ienest kādu kukaini grozā. Protams, nevienam nav laika pārbaudīt katru vīnogu, tāpēc nebrīnies, ja reizēm veikalā nopērc vīnogas, starp kurām rāpo kāds maz redzēts un krāsains dzīvnieciņš.
Parazītiskie tārpi, piemēram, Anisakis simplex, kas ļoti bieži ir atrodami zivīs, var izraisīt spēcīgas vēdera un kuņģa sāpes, sliktu dūšu, vemšanu un vēdera uzpūšanos, kas var ilgt pat mēnesi.
Es gan nezinu, vai arī Latvijā šie tārpi ir sastopami, taču dikti šaubos...
Kukurūza ir sastāvā gandrīz visam, ko mēs ēdam - tā ir galvenais ēdiens cūkām, govīm u.c. liellopiem, ko mēs lietojam uzturā, mēs plaši izmantojam arī kukurūzas eļļu, tā ir sastopama arī margarīnā. Kukurūzu izmanto arī augstas fruktozes kukurūzas sīrupa izgatavošanā, kas, kā daži uzskata, ir visbīstamākā no pārtikas piedevām.
Persiki, āboli, nektarīni un zemes ir starp top videi nedraudzīgākajiem augļiem, jo pētījumi pierāda, ka vairumam šo augļu pat pēc nomazgāšanas un nomizošanas testi uzrādīja pozitīvas atbildes pesticīdu klātesamībai.