Vienradzis,tas taču ir katras tīnes un dīvainu puišu sapnis,vai ne? Šodien es jūs iepazīstināšu ar orģinālajiem vienradžiem,šie divi majestātiskie monstri tik tiešām ir mūsdienu vienradži! Es ceru,ka jums šis raksts patika,jo prasīja samērā daudz laika! Paldies,ka izlasīji! :) .
Dzīvi vienradži!10
Narvalis
Mūsdienās Narvalis ir vienīgais vaļu dzimtas pārstāvis,kam ir rags. Paskatieties,tas taču ir milzīgs! Diemžēl rags viņus apdraud vairāk,kā pasargā,jo tieši dēļ raga tos iekāro maluzvejnieki,kas nocērt dzīvnieka ragu un atstāj tā līķi sapūšanai. Šo majestātisko dzīvnieku medīšana ,protams,nav atļauta.
Ne vienmēr narvali var saukt par vienradzi,jo dažreiz tiem ir divi ragi,kas tos padara vēl foršākus. Ticiet vai nē,bet šis dzīvnieks ir arī fiksēts Baltijas jūrā! Lai gan,pie Latvijas krastiem tas NEKAD nav redzēts,skandināvu pusē tas nav nemaz tik rets viesis. Tas pārsvarā uzturas ziemeļu ledos okeānā,antarktikā,pie Ziemeļamerikas un Krievijas krastiem.
Lai gan tā rags ir baismīgs,cilvēkiem tas nav bīstams. Ragu viņš izmanto,lai medītu lielākus zvērus ,Tas ir - polārlāčus un retos gadījumos arī vaļus! Nārvalis ir plēsējs,tas pārtiek no visa,kas kustas. Nereti narvaļa kuņģos var atrast nedzīvas lietas,kā enkurus un plastmasas maisiņus,tāpēc dzīvnieku aizsardzības iestādes bieži brauc reidos,skatīties,vai nekur pa ūdens virsmu nepeld kāds maisiņs,putoplasta gabals,vai kas tam līdzīgs,jo šīs lietas ir viens no galvenajiem narvaļu izmiršanas iemesliem.
Degunradzis.
Šie milži ir ļoti agresīvi un ir atbildīgi par ļoti daudz tūristu un vietējo iedzīvotāju nāvēm,Āfrikā un Āzijā. Šo dzīvnieku ragi ir pat iekārojamāki par narvaļu ragiem,tāpēc bieži vien gadās sastapt ļoti nepatīkamus skatus,kur dzīvnieka rags ir brutāli nozāģēts un bezpalīdzīgais dzīvnieks atstāts maitu liju saplosīšanai. ( Lai nebūtu jāievieto šoka sadaļā,izvairījos no šo bilžu ievietošanas. )
Ir 5 degunradžu sugas - Indijas degunradzis,Sumatras degunradzis ( izmirstošs) ,Javas degunradzis,melnais degunradzis un baltais degunradzis. Ir palikuši tikai 275 sumatras degunradži,kas ir zem biežas uzskaites. Tie dzīvo Sumatras un Vjetnamas kalnos,tiem patīk atrasties lielos augstumos. Vēl smagāka situācija ir ar Javas degunradzi,jo palikuši ir tikai 60 sugas pārstāvji,bet pēdējos gados tos ļoti aktīvi cenšas pavairot. Varbūt šī suga tomēr izķepurosies,kas zin'! :)