local-stats-pixel

Dzintara istaba7

33 0

Dzintara istaba bija viens no cara Pētera I sievas Katrīnas pils lielākajiem dārgumiem. Caram pārvietojamo Dzintara istabu uzdāvināja Prūsijas karalis Fridrihs Vilhelms I, un sākumā tā izdaiļoja cara kabinetu Ziemas pilī. Katrīnas pilī Dzintara istaba nonāca 1755. gadā, kad Rastrelli papildināja to ar skulptūru un Florences mozaīku. 2. pasaules kara laikā Dzintara istaba tika evakuēta uz Kaļiņingradas apgabalu, kur tā arī pazuda.

Ikviens ir dzirdējis leģendas un nostāstus kā istaba pazudusi un kur slavenie dārgumi noslēpti, bet tā arī līdz pat šim brīdim tos nevienam nav izdevies atrast. Bet masu medijos laiku pa laikam parādās arvien jaunas versijas un pieņēmumi.

Šeit būs dažas no tām:

1. Pēc Sergeja Trifonova domām 1945.gadā vācu armijai atkāpjoties dārgumi tika iemūrēti pašā Kaļiņingradas jeb Kēningsbergas centrā – vienā no pazemes tuneļiem, kas ved zem Pregolas upes. Kā savas versijas apstiprinājumu Sergejs Trifonovs kanālam NTV uzrādījis Kēningsbergas pazemes eju plānu.

2. Vācieši 2. pasaules kara beigās nespēja izvest leģendāro Dzintara istabu no Kēnigsbergas un atstāja to bunkurā – šādu faktu atklājušas līdz šim nepublicētās bijušā Austrumprūsijas gauleitera Ēriha Koha sarunu stenogrammas ar kādu padomju akadēmiķi. Sarunas fragmentus atklājis un publicējis poļu žurnālists Cezārijs Gmizs, raksta Krievijas mediji.

3. Hanss Pēters Haušteins, kurš ir politiķis, brīvajā laikā pēdējos 10 gadus nodevies Dzintara istabas meklēšanai savā reģionā. Viņš ir pārliecināts, ka dārgumi, kurus nacistiskās Vācijas spēki nolaupīja PSRS Otrā pasaules kara laikā un kuri bez pēdām pazuda pēdējās bruņotā konflikta nedēļās, apslēpti vara un sudraba raktuvēs kalnos Vācijas un Čehijas pierobežā.

Reklāma
Reklāma
Reklāma


33 0 7 Ziņot!
Ieteikt: 000
Spoki.lv logo
Spoki.lv
Reklāma

Komentāri 7

0/2000

Ir nopietns pamats apšaubīt to, ka vācieši dzintara istabu no Pēterhofas evakuēja uz Kēnigsbergu (tagad Kaļiņingrada). Pirmkārt, arhīvos nav atrasts neviens autentisks dokuments, kas liecinātu par šādu evakuāciju. Un kaut kā visai neiespējami tad ir šāda vācu karaspēka aizmāršība, jo parasti vācieši skurpulozi visu dokumentēja, bet pēkšņi dzintara istabas evakuāciju piemirsuši dokumentēt. Visai apšaubāma šāda vāciešu aizmāršība. 

Otrkārt, ja paskatamies cik tālu vācieši bija no Pēterhofas, un cik tuvu viņi tai varēja tikt klāt, tad šāda evakuācijas iespēja jau ir nopietni apšaubāma, lai neteiktu nereāla. Visi krievu cari ap Pēterburgu vairāku gadsimtu garumā nostiprināja un papildināja esošās aizsardzības līnijas un būvēja jaunas. Uz II pasaules kara laiku tādas bija izbūvētas piecas. Kara laikā šajās aizsardzības līnijās bija vairāki simti lielgabalu ar kalibru 305mm un 406mm. Pie tiem pāris tūkstoši mazāku kalibru. Vēl jāpierēķina krasta bateriijas, kuras savus stobrus pie vajadzības varēja pagriezt arī uz sauszemi, un kuras bruņotas ar tāda paša kalibra lielgabaliem. Un vēl jāpierēķina flotes artilērija. Par munīcijas daudzumu krasta baterijās un iekšzemes aizsardzības līnijās varēja pilnīgi neuztraukties. Munīcijas tur bija vairāk kā diviem tādiem kariem. Protams, aizsardzības līnijās bija PSRS karaspēks, un reāli vācu karaspēks nevarēja pietuvoties pilsētai pat lielgabala šāviena attālumā. Pārraut šīs aizsardzības līnijas nebija reāli pat visu pasaules valstu armijām kopā.1941 gada vasaras beigās un rudens sākumā vācu bruņojumā nebija šādu kalibru lielgabali. Realitātē vācieši Pēterhofai nebija tuvāk par vidēji 80 km. Tuvāk ācieši tā arī nekad netika, jo uz tik pašnāvniecisku soli, kā uzbrukums Pēterburgai (Tajā laikā Ļeņingradai), viņi nebija gatavi. Viņi ar uzbrukumu PSRS jau bija spēruši pašnāvniecisku soli, jo cerības uzvarēt vāciešiem nebija ne vismazākās. Ar karu pret PSRS Hitleriskā Vācija tikai paildzināja savu agoniju. 

3 0 atbildēt

liekas, ka ir jau bijis.. bet smuki.. =]

1 0 atbildēt

veselīga istaba

1 0 atbildēt

ir bijis tas prieks apskatiit dzive so istabu,un varu teikt,ka sajutas ir diezgan iespaidigas,visa Katriinas pils pati par sevi ir loti skaista,itseviski darzs ar interesantiem ornamentiem veidotiem,no akmeniem!

1 0 atbildēt

oj, man tieši skolā šito vajadzēja, un raksts un video arī interesanti. :) tā kā paldies un + tev. ;)

1 0 atbildēt

cmuki, cmuki

0 0 atbildēt