Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
1
135

Šis ir raksts, kurā ir īsi apkopoti vēsturiski precīzi fakti par latviešu karavīriem vācu karaspēka rindās 2. pasaules karā. Šī raksta mērķis ir atspēkot melus un apvainojumus, veltītus leģionāriem.

Katru gadu laikā kad tuvojas... Autors: The Legend Cīnās godam, Latviešu leģionāri! Noteikti jāizlasa!
1.

Katru gadu laikā, kad tuvojas 16. marts, Latvija un latvieši saņem asu kritiku no Krievijas un krievvalodīgo puses par itkā nacisma atbalstīšanu. Latviešu karavīri tiek apvainoti kā kara noziedznieki, ebreju slepkavas un nacisma ideoloģijas atbalstītāji. Cilvēki, kuri labi neorientējas Latvijas vēsturē, uztver leģionāru atceres gājienu naidīgi un pārmet latvijai nacisma atdzimšanu un kara noziedznieku atbalstīšanu. Tas atbalsojas arī rietumzemēs, kur izraisa sašutumu par latviešu „nacistiskajām” darbībām.Latviešu SS brīvprātīgo leģions ir visa šī trača epicentrā. Krievi apvaino latviešus, bet latvieši aizstāv savus karavīrus. Tas izraisa nepārtrauktus konfliktus, jo krievu acīs SS asociējas pirmkārt ar ebreju un citu civiliedzīvotāju slepkavībām un citiem kara noziegumiem, bet latviešu acīs tie ir vienkārši karavīri, kuri iestājās vācu armijā, lai nepieļautu atkārtotu Latvijas okupāciju no PSRS puses. Visiem latviešiem bija skaidrā atmiņā nesenais „baigais gads” - uz sibīriju izvestie tūkstoši cilvēku un Boļševiku pastrādātās slepkavības un citi noziegumi okupētajā Latvijā.

Attēls no: www.google.com
Daudzi uzskata ka Latvija... Autors: The Legend Cīnās godam, Latviešu leģionāri! Noteikti jāizlasa!
2.

Daudzi uzskata, ka Latvija brīvprātīgi pievienojās PSRS, ka tā bija brīvprātīga valstu savienība, taču patiesība ir tāda, ka Padomju Savienība, oficiāla nacistiskās Vācijas sabiedrotā, veica neizprovocētu militāru agresiju pret Latviju un okupēja to. Ar to Maskava pārkāpa daudzus pašas parakstītos līgumus, no kuriem galvenie bija Latvijas–Krievijas 1920. gada miera līgums un Latvijas–PSRS 1932. gada neuzbrukšanas līgums. Kārļa Ulmaņa autoritārais lēmums - nepretoties agresoram militāri, var tikt saprasts – viņš domāja vispirms par nācijas izdzīvošanu un par katru cenu vēlējās izvairīties no lielajiem upuriem milzīgā padomju pārspēka dēļ.

Attēls no: www.google.com
Arī aculiecinieku liecības... Autors: The Legend Cīnās godam, Latviešu leģionāri! Noteikti jāizlasa!
3.

Arī aculiecinieku liecības vēsta par padomju karavīru uzvedību, kuri ielauzās civiliedzīvotāju mājās, izvaroja sievietes, izdzina mājas iemītniekus un izlaupīja visu, ko bija vērts ņemt – salīdzinot ar vāciešu karavīriem, kuri bija pakļauti stingram uzvedības reglamentam un neaiztika civilos baltijas valstīs, ja neskaita ebrejus un padomju režīma atbalstītājus. Bija daudz gadījumu, kad virsnieki pat maksāja mājas saimniekiem par naktsmājām.Tāpēc, kad 1941. gada jūlijā Latvijā ienāca nacistiskās Vācijas karaspēks, latvieši viņus uztvēra kā atbrīvotājus un saistīja ar viņiem cerības pēc kara beigām atjaunot neatkarīgu Latvijas valsti. Vai vismaz autonomu valsti Vācijas pakļautībā – tas tomēr likās labāk, nekā atkārtoti nonākt PSRS paspārnē un atkal izbaudīt Staļina režīma jaukumus. Ar vienu padomju okupācijas gadu pietika, lai latviešu vēsturiskie ienaidnieki – vācieši, mūsu tautas acīs kļūtu par atbrīvotājiem.

Attēls no: www.google.com
Latviescaronu leģions tika... Autors: The Legend Cīnās godam, Latviešu leģionāri! Noteikti jāizlasa!
4.

Latviešu leģions tika izveidots 1943. gadā, pēc tam kād vācieši bija cietuši smagus zaudējumus austrumu frontē un radās vajadzība pēc dzīvā spēka papildinājuma. Šajā gadā baltijas teritorijā jau bija iznīcināta gandrīz visa ebreju populācija, tāpēc latviešu leģionu nekādi nevar saistīt ar holokaustu. Latvieši tika sūtīti karot frontē pret Staļina impēriju, kas latviešu acīs bija vislielākais drauds un ienaidnieks.

Nevar apgalvot, ka latvieši nebūtu piedalījušies ebreju iznīcināšanā. Pēc vāciešu ienākšanas Latvijā, gandrīz nekavējoties tika izveidota tā sauktā „Arāja banda”, kuru sastāvs lielākoties bija savākts no cietumos ieslodzītajiem slepkavām. Un viņu uzdevums bija skaidrs – ebreju atrašana un iznīcināšana. Tieši pateicoties šiem cilvēkiem arī ir radies mīts par latviešu leģionāriem – ebreju slepkavām.

Daudziem "antifašistiem" patīk apvainot latviešu leģionārus nacistu noziegumos, kas pastrādāti Baltkrievijas teritorijā 1943. gadā laika posmā no 16. februāra līdz aprīļa sākumam. Šiem apvainojumiem nevar būt nekāds pamats, jo pirmā mobilizācija leģionā notika no 1943. gada marta līdz augustam. Baltkrievijā notikušajā operācijā piedalījās latviešu policijas bataljoni, kuriem ir mazs sakars ar latviešu leģionāriem

Attēls no: www.google.com
Nevar apgalvot ka... Autors: The Legend Cīnās godam, Latviešu leģionāri! Noteikti jāizlasa!
5.

Nevar apgalvot, ka latvieši nebūtu piedalījušies ebreju iznīcināšanā. Pēc vāciešu ienākšanas Latvijā, gandrīz nekavējoties tika izveidota tā sauktā „Arāja banda”, kuru sastāvs lielākoties bija savākts no cietumos ieslodzītajiem slepkavām. Un viņu uzdevums bija skaidrs – ebreju atrašana un iznīcināšana. Tieši pateicoties šiem cilvēkiem arī ir radies mīts par latviešu leģionāriem – ebreju slepkavām.

Daudziem "antifašistiem" patīk apvainot latviešu leģionārus nacistu noziegumos, kas pastrādāti Baltkrievijas teritorijā 1943. gadā laika posmā no 16. februāra līdz aprīļa sākumam. Šiem apvainojumiem nevar būt nekāds pamats, jo pirmā mobilizācija leģionā notika no 1943. gada marta līdz augustam. Baltkrievijā notikušajā operācijā piedalījās latviešu policijas bataljoni, kuriem ir mazs sakars ar latviešu leģionāriem.

Latvieši bija pakļauti vācu SS, kas starptautiski ir atzīta par noziedzīgu organizāciju. Un tieši tas arī kalpo par ieganstu krievu provokācijām un apmelojumiem. Bet kāpēc latvieši tika pakļauti tieši SS? Atbilde ir vienkārša – pēc starptautiskaji pieņemtajiem likumiem ir aizliegts iesaukt militārajā dienestā okupēto zemju iedzīvotājus, tāpēc vācieši vismaz juridiski turējās pie šī likuma – un pievienoja latviešu leģionu SS organizācijai, kura neskaitījās daļa no armijas, bet drīzāk tāds kā apsardzes dienests (vienkārši izsakoties).                                            

Piezīme: Leģions ne gluži bija pakļauts SS - patiesībā tas bija Waffen SS jeb ieroču SS, kurā bija tikai un vienīgi karavīri, līdzīgi kā Vērmahtā. Parastajā SS bija visādas nodaļas gan koncentrācijas nometņu, gan pretpartizānu utt.

Un tiešām brīvprātīgie šajā leģionā bija tikai 15 - 20%. Nosaukums "brīvprātīgo leģions" bija formāls, jo kā jau augstāk minēju, starpautiskie likumi aizliedz rekrutēt karavīrus okupētajās zemēs.

Kāpēc tieši 16. marts ir izvēlēta kā leģionāru atceres diena? Tāpēc, ka tieši šajā datumā 1944. gadā abas latviešu divīzijas (15. un 19.)pirmo reiz cīnījās plecu pie pleca Veļikajas upes krastos, aizsargājoties pret padomju armijas ofensīvu.

Vēlāk abu divīziju ceļi šķīrās - 19. divīzija kopā ar vācu armiju cīnījās "kurzemes cietoksnī" (par to var lasīt šajā rakstā), un kara beigās padevās padomju karaspēkam. Daudzi pēc kara turpināja partizānu karu par brīvu Latviju. 15. divīzija atkāpās līdz Vācijai un kara beigās padevās rietumu sabiedrotajiem.

Latviešu karavīri visos laikos ir izcēlušies ar varonību, un arī šis karš nebija izņēmums. 15. divīzija bija visvairāk apbalvotā nevācu divīzija, bet 19. divīzija kurzemes kaujās tika uzskatīta par elites vienību, jo izcēlās ar drosmi un pašaizliedzību. Krievi cieta smagus zaudējumus cīņā pret viņiem, un tā arī nespēja uzvarēt. Latviešu leģionāri padevās tikai pēc pavēles no augšas, pēc kara beigām. Bet daudzi tā arī nepadevās un turpināja cīņu pret boļševikiem.Latvieši karoja frontē, un tikai austrumu frontē. Kad kara beigu daļā vācieši centās viņus sūtīt pret ASV, Lielbritānijas un francijas karaspēkiem, latviešu virsnieki un kareivji kategoriski atteicās. Pēc kara sabiedrotie pat parādīja tādu uzticību latviešu karavīriem, ka attaisoja pret viņiem izvirzītās apsūdzības, atzīstot, ka latviešu leģionāri nav daļa no SS un nav vainojami SS noziegumos pret cilvēci. Kā arī pat uzticēja viņiem apsargāt ieslodzītos nacistu kara noziedzniekus. Vai kāds atļautu nacistiem apsargāt nacistus? Nē - tas tā kā būtu pašsaprotams fakt

Tagad Krievija apvaino Latviešu leģionārus noziegumos pret cilvēci. Šādu apsūdzību neatļāvās pat padomju vara. Arī pašmāju „antifašisti” leģiona atceres dienā 16. martā protestēt ierodas tērpušies improvizētās cietumnieku drānās, tādejādi it kā velkot paralēles ar SS kā represīvu organizāciju. Taču leģionam nav ne vismazākā sakara ar represijām pret civiliedzīvotājiem. Leģions tika izveidots gadu pēc pēdējās lielās ebreju iznīcināšanas Latvijā. Latviešu karavīri nepiedalījās represīvās darbībās, bet cīnījās vienīgi frontē. Neviens leģionārs nekad nav tiesāts par kara noziegumiem, kas būtu izdarīti leģiona darbības laikā. Savukārt lielākā daļa to, kas leģionā nonāca no policijas bataljoniem, kur pirms tam bija izdarījuši kara noziegumus, ir sen notiesāti un savu sodu saņēmuši vēl padomju laikā.

_______________________________________________________________________________________________________

_______________________________________________________________________________________________________

Mums ir tiesības godāt un pieminēt savus karavīrus, tāpat kā tādas tiesības ir Vācijai, ASV, Krievijai un visām citām valstīm, kuras bija iesaistītas 2. pasaules karā. Neviens mums nevar aizliegt piedalīties 16. marta atceres pasākumā un lepni saukt mūsu vectēvus par varoņiem. Neviens nedrīkst mūs saukt par „nacistiem” vai „fašistiem”, par kādiem mūs cenšas padarīt...

s.

Vēl daži fakti:

*Latviešu leģionāri ir visgodalgotākais ārzemju formējums nacistiskās Vācijas sastāva.

*Ja vācu karavīriem vajadzēja papildspēkus, visbiežāk tika pieprasīti tieši latvieši, jo tie izcēlāš ar savu drosmi un sīkstumu

*Vācu karavīri latviešus bieži dēvēja par TEUFELS KERLE, jeb velna zēniem.

*Neviens latviešu leģionārs nav atklājis uguni pret rietumu sabiedrotajiem.

*Aptuveni 4000 leģionāru pēc kara uzsāka partīzānu karu pret padomju okupantiem.

* Daži leģionāri ir iekļauti arī vācu militārajā goda grāmatā

Attēls no: www.google.com
1
135
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [12]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Grey Wolf avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  Grey Wolf 09.06.19 10:42
13
0

Nevis Arāja banda, bet brigāde, un jā liela daļa bija no cietuma, tikai nevis krimīnālisti (zagļi, slepkavas utt), bet gan pdomijas ieslodzītie - tātad politieslodzītie.. kuri bija redzējuši ēbreju- komunistu pastrādātās zvērības..  Daudziem vienkārī vairs nebija  kur iet- mājas nopostītas, krievu izlaupītas, sievas daudziem padomju karavīru izvarotas- 

- kādas tad viņiem bija domas? protams - pēc iespējas vairāk padomju atbalstītājus iznīcināt...  

 un starp citu staļins- labprāt sūtija ēbrejus uz nometnēm, vai vienkārši nošāva.. Arī Latvijā krievi ienākot iznīcināja simtiem, un pat tūkstošiem ēbreju. Tam skaidrojums viens- liela daļa ēbreju bija samērā turīgi - tātad - pakļauti nošaušnai.. ja negribēji tikt nošuts, nācās pašam šaut .. - tātad 90% bija padomju režima atbalstītāji.. pārējos krievi apšāva.. 

 

es tēvocis avatars
Medaļa SensejsMedaļa SuperautorsMedaļa Admins iesaka
  es tēvocis 09.06.19 10:06
11
0

Interesanti.  

RandomUser avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas joksMedaļa Patīk komentārs
  RandomUser 09.06.19 22:04  
7
0
atbildot uz Anonīms komentāru " Kā tad, nacisti neesot aiztikuši civilo... "

Atvainojos, bet tu esi deb##s? Izsūtīšanas uz sibīriju, atņēma bagātajiem un uzbūvēja kolhozus, tad vēl čeka un melnā berta, kur pietika ar sūdzību no kaimiņa ka esi pret varu un tevi uzreiz bez tiesas uz cietumu. Visi dzīvoja bailēs, un noziegumu bija vairāk kā spēj saskaitīt, jo tos veica tādi kā tu, kam smadzenes izskalotas par to, cik bija brīnišķīgi padumjajos laikos!
RandomUser avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas joksMedaļa Patīk komentārs
  RandomUser 09.06.19 22:06  
6
0
Labs raksts, bet tie, kuri 16.martā tērpjas cietumnieku kreklos nelasa latviešu ziņas un izklaides portālus.
mežabrāls avatars
Medaļa Aģents 0/7Medaļa Aģents 0/7Medaļa Aģents 0/7
  mežabrāls 09.06.19 10:03  
6
0
lietderīgi - paldies
Drakonvīrs avatars
Medaļa ZeltrocisMedaļa MobiļņiksMedaļa Rainis
  Drakonvīrs 09.06.19 00:05  
6
0

Vienkārši lielisks raksts! Paldies!  +

SAMSS avatars
Medaļa RecidīvistsMedaļa Zoles 3000 spelesMedaļa Nostradams
  SAMSS 09.06.19 10:17
5
0

  

Ulrihs avatars
Medaļa BakalaursMedaļa Dienas domaMedaļa Maģistrants
  Ulrihs 10.06.19 09:18
5
2

Ja reiz autors apgalvo, ka tie ir fakti, tad nebūtu slikti arī kādu apstiprinājumu tam? Šobrīd tas ir tikai viena cilvēka viedoklis, kurā ir diezgan arī vēsturisko mītu... Piemēram:

1) Kas ir domāts ar Latviešu leģionu? Vāciešu pašu datos nav oficiāla šāda apzīmējuma, tā gan apzīmēja abas ieroču divīzijas (15 un 19) gan arī citreiz vispār visus latviešu spēkus Vācu armijā.

2) Izveide 1943.gadā - ok, bet kāds sakars ar Holokaustu? Šis gads pats par sevi neko nepierāda, jo Holokausts jau turpinājās līdz pat nacistu režīma pēdējām dienām. Vai un kādā mērā tajā piedalījās latvieši un vai vispār piedalījās ir jāpēta vēl daudz. Problēma ir tā, ka Krievija, apvainojot latviešu karavīrus noziegumos, nedod vai dod ļoti mazu pieeju saviem arhīviem. Līdz ar to strikti kaut ko apgalvot pagaidām nevar.

3) Policijas bataljoniem ir sakars ar abām divīzijām (ja ir runa par tām), jo daudzas vienības tika veidotas uz policijas bataljonu bāzes. Autors gan dīvainā kārtā no sākuma rakstā apgalvo, ka sakara nekāda, bet raksta beigās, ka daļa karavīru nāca tomēr no policijas bataljoniem...Cik lielā apmērā tas ir jau cits jautājums. Pašu Arāja brigādi kara beigās iekļāva ieroču divīzijās un īsu brīdi Arājs bija pat bataljona komandieris. 

4) 16.marts ir Daugavas Vanagu izdomāta atceres diena. Kāpēc tieši tāds? Rakstā, ko pievienoju zemāk ir atbildes. 

5) Waffen SS bija ne tikai karavīri. Viena no labākajām divīzijām "Tottenkopf" tika komplektēta no nometņu apsardzes dienesta.

6) Kas ir domāts ar visvairāk apbalvoto ārzemju vienību, ja Das Reich dizīvija (kas sastāvēja pārsvarā no dažādiem Eiropas brīvprātīgajiem) bija daudz vairāk apbalvojumu? 

Pievienoju rakstu par kuru minēju un tā galveno vadmotīvu, ka mūsu karavīri ir jāpiemin vienā dienā (Lāčplēša dienā) un nav jātaisa mākslīgi kāda atceres datumi it īpaši gadījumos, kad ir daudz neskaidrību un mūsu vēsture vismaz 2.Pasaules kara kontekstā nav tik vienkārša un viennozīmīga.

 

https://nra.lv/latvija/203935-valdis-kuzmins-ikviens-cilveks-vareja-nonakt-latviesu-legiona.htm?fbclid=IwAR0HMafgaGLHGe74KnZqKNvtOwdSn85so7lQjfbzHeX21XJe_JcEGArvW60

MeitenīteHewwu avatars
Medaļa Vilkaču klana biedrsMedaļa Vampīru klana biedrsMedaļa Buča
  MeitenīteHewwu 09.06.19 12:30
3
0

    

Anonīms
Nu gan 09.06.19 19:52
2
0

atbildot uz Anonīms komentāru " Kā tad, nacisti neesot aiztikuši civilo... "

Pilnīgs bleķis no tevis nāk ārā ....

 

 

 

 

Anonīms
Almas tante 13.06.19 19:23  
0
0
atbildot uz Anonīms komentāru " Kā tad, nacisti neesot aiztikuši civ... "

Tu galīgi jau ahu*el? Par kādu "dzimteni" tu te murgo?
Anonīms
Tušonka 10.06.19 22:40  
1
2
Leģionāri bija lielgabalgaļa ko izmantoja vācu okupanti! Īstie Latvijas patrioti bija mežabrāļi, bet viņu cīņas arī bija bezjēdzīgas, jo militāro palīdzību cīņai pret krievu okupantiem viņi tāpat nesaņēma.