Toreiz zāle bija zāļāka un debesis zilākas. Tie tik bija laiki!
Cilvēki un notikumi5
Misters M. Džentosa no Undīnes Itālijā uzbūvēja šo mono riteni 1931. gadā. Ir zināms, ka tas varēja sasniegt 150 km/h vai apmēram 93 jūdzes stundā. Bija arī mono riteņi, kam varēja sēdēt blakus, gan tādi, ar ko varēja vest pasažierus. Ar rokām un pedāļiem vadāmus mono riteņus būvēja jau 19. gs. beigās, bet motorizētus sāka ražot 20. gs. Mūsdienās tādus aparātus būvē, lai izklaidētu cilvēkus.
Tirgojot mūmijas. 1870. gads, Ēģipte. Ēģiptiešu kultūras priekšmetus bija atļauts pārdot un izvest no Ēģiptes pirms 1870. gada, UNESCO līguma ar sekojošiem starptautiskajiem tirdzniecības likumiem.
Noliktavas darbinieks vedot krāsainas drānas miltu maisus. Tos mājsaimnieces mēdza izmantot kā kleitu audumus, jo etiķetes bija iespējams izmazgāt, Sunbonnet Sue miltu kalte, 1939. gads.
Silveters Magee (1841-1971) varētu būt visilgāk dzīvojošais vergs Amerikā. Viņš ir dzimis Ziemeļkarolīnā, vergu ģimenē. 19 gadu vecumā, pirms pilsoņkara, Hjū Magee viņu nopirka Misisipi vergu tirgū. Tā Silvesters arī tika pie sava uzvārda, lai arī viņu pēc tam pārdeva tālāk. Karam sākoties, Magee pievienojās armijai, pēc Viksburgas kaujas viņš kļuva par brīvu cilvēku. Sešdesmito gadu vidū viņš pat kļuva diezgan slavens, jo bija sasniedzis ievērojamu vecumu, ko pamanīja apdrošināšanas uzņēmums. Kad cilvēki jautāja, kāds Silvestera ilgā mūža noslēpums, viņš vienkārši atbildēja, ka Dievs esot bijis labs pret viņu.
LZ 129 Hindenburg dirižablis, lidojot pāri Manhetenai, Ņujorkā, 1937. gada 6. maijā, dažas stundas pirms eksistences beigām. LZ 129 bija dirižablis pasažieru pārvadājumiem, kas uzbūvēšanas brīdī bija vislielākais lidaparāts pasaulē. Dirižablis avarēja neveiksmīgi nosēžoties.
Padomju propaganda Spānijas pilsoņkara laikā, 1937. gadā. Toreiz Staļins raizējās par Hitlera un Musolini augošo varu.
Reds Pollards bija Jūras biskvīta (zirgs) galvenais žokejs. Kaut arī akls ar vienu aci, viņš mācēja to noslēpt. Kurš gan būtu to varējis iedomāties, jo viņš ar Jūras biskvītu ieguva uzvaru pēc uzvaras. Pollards bija jājis ar zirgiem, kopš bērnības un bija Jūras biskvīta ‘’trīskāršā kroņa’’ biedrs. Visi trīs kungi (Hovards, Smits un Pollards) bija saistīti ar Jūras biskvīta ceļu pēc slavas.
Zirgs gan nekad nesacentās par galveno balvu, jo to varēju iegūt tika trīsgadnieki. Trīs gadu vecumā Jūras biskvīts nebija savā labākajā formā un nekad nesacentās, lai iegūtu trīskāršo kroni. Pollards pamatīgi palīdzēja savam mīļākajam zirgam iegūt lielisku formu četru gadu vecumā.
Džozefīne Beikere bija pirmā afroamerikānu izcelsmes dejotāja, kas filmējās filmā Zouzou un bija aktīva cilvēktiesību aizstāve. Divdesmitajos gados viņa Francijā kļuva slavena un vēlāk1937. gadā, viņa saņēma Francijas pilsonību. Otrajā pasaules karā viņa darbojās Francijas pretošanās kustībā un bija pirmā afroamerikāņu izcelsmes persona, kas par to saņēma apbalvojumu.
Irāņu sieviete pirms Islāma revolūcijas. Pirms revolūcijas 1979. gadā irāņu sievietes ģērbās pavisam savādāk, nekā mūsdienās. Toreiz sievietes bija rietumnieciskākas un tām tika dota zināma brīvība. Mūsdienu irāņu sievietes ģērbjas daudz konservatīvāk nekā septiņdesmitajos. Lai gan mūsdienās sievietēm jāslēpj savi mati, kakls un rokas, viņām ir savs stils un viņas bieži izvēlas krāsainu apģērbu.
Vingrošanas riņķi 1957. gadā. Lai gan ir zināmi, ka šāda veida riņķus jau pazina antīkās civilizācijas, tie tika izgudroti no jauna. Austrālijā, piecdesmito gadu vidū, kāda skolotāja iemācīja saviem skolniekiem ap vidukli griezt bambusa riņķus. Drīz Cole universālveikals sāka pārdot šādus riņķus, bet nespēja turēt līdzi pieprasījumam. Alekam Tolmeram, Toltys dibinātājam, tika dots uzdevums atrast veidu, kā šos riņķus ražot lielā daudzumā. Toltys izdomāja, ka riņķus varētu ražot no plastmasas un 1957. gadā pārdeva 400 000 riņķus. Riņķu dizainu vēlāk nopirka ASV uzņēmums WHAM-O. Viņi deva riņķus par brīvu bērniem Dienvid-Kalifornijā, bet tie popularitāti ieguva, kad tika parādīti TV šovā. Pēc tam riņķi tika pārdoti lielā daudzumā, bums beidzās pēc kāda laika, lai gan līdz pat 1981. gadam WHAM-O rīkoja vingrošanas riņķu čempionātus.