Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
2
87

„Borjomi” vulkāniskā izcelsme.

bdquoBorjomirdquonbspir... Autors: andza512 Borjomi
1.

„Borjomi” ir vulkāniskas izcelsmes minerālūdens, kuram, spriežot pēc dabas faktoriem, ir vairāk nekā 1500 gadu. Dabīga ogļskābā gāze izspiež minerālūdeni virszemē no 8–10 kilometru dziļuma. Atšķirībā no daudziem citiem nātrija bikarbonātu saturošiem minerālūdeņiem minerālūdens „Borjomi” pazemē nepaspēj atdzist un virszemē izplūst silts (38–41°C). Ūdenim plūstot augšup, tas bagātinās ar 60 dažādām minerālvielām, kas sastopamas Kaukāza kalnu iežu slāņos.

Pārbaudot... Autors: andza512 Borjomi
2.

Pārbaudot minerālūdeni „Borjomi”, atklājies, ka to veido gan ūdens no dziļākajiem pazemes slāņiem ar augstu mineralizācijas pakāpi, gan saldūdens, kas rodas mūsdienās, gan ūdens ar zemu mineralizācijas pakāpi. Bet kā šie ūdeņi zemes dzīlēs rodas? Lai atbildētu uz šo jautājumu, vispirms atsauksim atmiņā dažas pazemes ūdeņu rašanās teorijas.

Vienu no pirmajām pazemes ūdeņu rašanās teorijām – infiltrācijas teoriju – izvirzīja romiešu arhitekts Marks Vitrūvijs Pollions (Marcus Vitruvius Pollio). Lai gan šī teorija izvirzīta antīkajos laikos, to izmanto arī mūsdienu zinātnieki. Saskaņā ar šo teoriju pazemes ūdeņi rodas no atmosfēras nokrišņiem, kas pa iežu plaisām iesūcas zemē.

Savukārt 19nbspgadsimta... Autors: andza512 Borjomi
3.

Savukārt 19. gadsimta beigās pasauli aizrāva vācu inženiera O. Folgera (O. Volger) izvirzītā kondensācijas teorija. Folgers uzskatīja, ka pazemes ūdeņi rodas, atmosfērā esošajiem ūdens tvaikiem augsnē kondensējoties.
Visbeidzot Vīnes ģeologs E. Zīss (E. Suess) izvirzīja vienu no jaunākajām teorijām – juvenilo ūdeņu teoriju. Zīsam izdevās pierādīt atsevišķu minerālūdeņu saistību ar zemes magmu.

Saskaņā ar viņa teoriju... Autors: andza512 Borjomi
4.

Saskaņā ar viņa teoriju šķidrās magmas produkti nokļūst zemes slāņos ar zemāku temperatūru un tur kondensējas, veidojot juvenilos (t. i., pirmatnējos) ūdeņus, kas kā avoti izplūst virszemē. Tomēr, nonākot virszemē, juvenilie ūdeņi vairs nav tīri. Juvenilajiem ūdeņiem plūstot augšup pa iežu plaisām (tas bieži notiek vulkānisko gāzu dēļ), tie šķīdina minētos iežus, bagātinās ar minerālvielām un sajaucas ar pazemes ūdeņiem, kas radušies citu procesu, bieži vien infiltrācijas, gaitā.

20nbspgadsimta deviņdesmito... Autors: andza512 Borjomi
5.

20. gadsimta deviņdesmito gadu sākumā vienā no pētījumiem atklājās, ka minerālūdens „Borjomi” ievērojami atšķiras no citiem izpētītajiem minerālūdeņiem atsevišķu ūdeņraža izotopu īpatsvara dēļ. Ļoti iespējams, ka šie dati pierāda to, ka „Borjomi” satur ievērojamu daudzumu pirmatnējo jeb juvenilo ūdeņu. Iespējams, ka „Borjomi” unikalitāte, labvēlīgā ietekme uz normālu ķermeņa un prāta darbību un, visbeidzot, arī popularitāte ir saistīta ar šā minerālūdens noslēpumaino izcelsmi.

un scaroneit cilveki var... Autors: andza512 Borjomi
6.

un šeit cilveki var piekļut borjomi ūdenim, vienīgais šeit viņs arā nāk silts.

paldies jums par uzmanību, atīriet sevi un dzeriet borjomi.  

2
87
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [4]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
andza512 avatars
Medaļa Sponsora favorītsMedaļa ŽurnālistsMedaļa Admins iesaka
  andza512 30.11.16 22:24
2
0

atbildot uz Stasits komentāru " Tatad jo vecaks udens, jo labaks? ... " TAS TAS KAS TAJAS PAZEMES TAS JAU JAA, VIŅŠ JAU TUR VECS NEPALIEK JO TUR JAU LOTI LIELI GRĀDI, TUR JAU MAGMA, UN VIŅŠ NĀKKOT UZ AUGSU ZEME VEL VINU IZFILTREE, UN JO ILGAK VINS TUR STAV JO VAIRAK UZKRAJAS VISADAS MINERAL VIELAS.

andza512 avatars
Medaļa Sponsora favorītsMedaļa ŽurnālistsMedaļa Admins iesaka
  andza512 30.11.16 22:24
2
0

atbildot uz Stasits komentāru " Tatad jo vecaks udens, jo labaks? ... " NU JA VINS PUDELE NOSTAV SAZIN CIK DIENAS TAD JAU VINS VAIRS NEBUS LABS.

Stasits avatars
Medaļa Vilkaču klana biedrsMedaļa RecidīvistsMedaļa Dienas joks
  Stasits 30.11.16 19:53
0
0

Tatad jo vecaks udens, jo labaks?