Arheologi to atrada jau pagājušajā gadā, bet turēja to noslēpumā. Tagad viņi ir gatavi dalīties ar informāciju, kuru ir uzzinājuši par šo kapeņu vietu.
Atrasta pasaulē vecākā piramīda, kas ir 1000 gadus vecāka par Ēģiptes piramīdām6
Iepriekš nevienam nezināma ēģiptiešu stila piramīda tika atrasta Kazahstānas stepē, vairāk nekā 5000 km no Kairas. Lai gan atrastā piramīda vairs nav labākajā stāvoklī un ir palikušas tikai drupas, zinātnieki uzskata, ka kādreiz tā ir izskatījusies kā Džosera piramīda (pa labi).
Tuvāko dienu laikā zinātnieki plāno ''atvērt'' kapenes un izpētīt, kas tajās ir paslēpies. «Tā ir celta pirms vairāk nekā 3000 gadiem par godu vietējam valdniekam Bronzas laikmetā,» stāsta arheologs Viktors Novoženovs.
Visi atradumi tiks nodoti Karagandas valsts universitātes arheoloģijas muzejam. Attēli, kas šodien publicēti, ir redzamas drupas, kas ir jau attīrītas no smiltīm. Šo piramīdu atklāja speciālisti no Karagandas arheoloģijas institūta Igora Kukuškina uzraudzībā.
Pēc drupu attīrīšanas no smiltīm, var lieliski saskatīt piramīdas formu un bez šaubām piekrist tam, ka tā ir kādreiz bijusi piramīda.
Starp drupām ir atrasti arī dažādi māla trauki, kuri arī tiks pārbaudīti, lai noteiktu to vecumu, izcelsmi un nozīmi.
Padomju laikos Karaganda tika saukta par «Nekurienes vidu» un bija politisko trimdinieku galapunkts.
Arheologs Igors Kukuškins (pa kreisi) un arheologs Viktors Novoženovs (pa labi)
Šajā kartē ir precīzi atzīmeta vieta, kur tika atrasta piramīda.
Arheologi presei atklāja to, ka augstākā piramīda, ko viņi tur atrada, ir ar vien nieka 5 kārtām akmeņu. Diemžēl plašāku informāciju abi arheologi neatklāj, vien apsola to, ka pēc kapeņu izskatīšanas un atradumu fiksēšanas, viņi paziņos par to visiem.