Populāri mīti, kuriem tic vairums no mums, nemaz nav tik patiesi kā varētu šķist.
Ienāc un izlasi!
Populāri mīti, kuriem tic vairums no mums, nemaz nav tik patiesi kā varētu šķist.
Ienāc un izlasi!
Ēģiptiešu piramīdas ir cēluši vergi
Mēs visi taču esam redzējuši filmas var seno Ēģipti un katrā no tām piramīdu cēlāji bija vergi, bet cik paties ir šis mīts? Pretēji mūsu visu domām, tostarp manām, piramīdu cēlēji bija vienkārši ēģiptieši, kurus pastāvīgi nodarbināja farons. Seno Ēģiptiešu grafiti liecina, ka darbinieki bija lepni un kārtīgi veica savu darbu, tādēļ arī nemaz nepretojās.
Cilvēks var sasildīties, iedzerot alkoholu
Gan filmās, gan dažkārt dzīvē esam pamanijuši, ka šad tad alkoholu lieto, lai sasildītos, tomēr šis mīts ir pilnīgi nepareizs. Alkohols drīzāk smazina ķermeņa temperatūru nekā paaugstina. Kāpēc? Tāpēc, ka alkohols ļauj vairak asinīm sasniegt ķermeņa virsmu, kā rezultātā lielāks daudzums siltuma tiek aizvadīs no ķermeņa. Jebkura jūsu pieredze ir izskaidrojama ar to, ka pēc alkohola lietošanas asins plūsma sasilda ādu un nervu galus, kas dod signālu smadzenēm par siltuma sajūtu.
Spāņu gripa ir radusies Spānijā
Spāņu gripa ilga nedaudz ilgāk par diviem gadiem no 1918. līdz 1920. gadam, nonākot līdz pat Arktikai un attālajām Klusā Okeāna salām. Gripas uzliesmojuma laikā mira ap 75 milijoniem cilvēku visā pasaulē. Kā pēc nosaukuma var spriest, slimība radās Spānijā, tomēr jūsu pieņēmums būs nepaties, pirms gripas uzliesmojuma, tā jau tika reģistrēta gan ASV gan citās Eiropas valstīs. Nosaukumu "Spāņu gripa" tā ieguva 1918. gadā, jo Spānija bija neitrāla valsts Pirmajā Pasaules karā. Kā arī starptautiski īpaši nekas netika publicēts sakarā ar epidēmiju un visticamākās ziņas nāca no Spānijas, radot nepatiesu iespaidu, ka Spānija bija epicentrs.
Cilvēks, kļūstot vecs, paliek īgns
Vecums nenāk viens, tiesa, ja to attiecina uz dažādām slimībām. Nesenā pētijumā atklāts, ka mūsu personiba vairs diži nemainās pēc 30 gadu vecuma. Tātad, ja jūs esat jautrs un patīk dažādi joki un kas tāds 40 gados, tad to pašu jūs varat sagaidīt arī 80 gados. Personibas izmaiņas dažu senioru ir pamatojamas nevis ar normālu novecošanu, bet gan saistīta ar kādu slimību, piemēram, sirds vai ko tamlīdzīgu.
Zibens nekad nesper viena vietā divreiz
Visticamāk esam dzirdējuši kādu sakām: "Zibens divreiz vienā vietā nesper." Parasti, ja tas iesper tuvu mājai vecāki to saka, lai mūs nomierinātu (Kad esat/bijāt mazi). Bet tomēr tā nav tiesa, zibens var iespert vienā un tejā pašā vietā vairākas reizes! Zibens savu mērķi parasti izvēlas pēc iespējas augstāku, piemēram, augstus kokus vai ēkas. Ja lielā, plašā laukā atrodas viens īpaši augsts objekts, ļoti iespējams, ka zibens tejā iespers pat vairākas reizes līdz pārvietosies pietiekami tālu. Piemēram, Empire State Building gadā saņem ap 30 zibens triecienu.
Viduslaikos 9 no 10 cilvēkiem mira pirms sasniedza 40 gadu vecumu
Skolā vēstures skolotāja noteikti stāstija, ka viduslaikos reti kurš nodzīvoja ilgāk par 40 gadiem, tomēr tas nav visai patiesi. Vēsturnieki uzskata, ka vidējais dzīves ilgums viduslaikos bija 35 gadi, tomēr tas nenozīmē, ja tu esi sasniedzis šo vecumu - gatavojies nāvei, jo cik zināms, daudzi cilvēki gāja bojā jau bērnībā vai pirms sasniedza pilngadību, ja visu aptuveni sarēķina, tad ir diezgan lielas izredzes, ka tad cilvēks varēja nodzīvot līdz par 50, 60 vai pat 70(retāk) gadiem, protams, ja bija kaut cik normāls dzīves līmenis.
Mežonīgie Rietumi
Kas nāk prātā izdzirdot vārdu savienojumu - Mežonīgie Rietumi? Ļoti iespējams, ka divu kovboju dueļi pilsētas centrā uz dzīvību un nāvi. Veljoprojām tici tam? Nu tad turpini lasīt...
Cik pēc Jūsu domām vidēji gada laikā tika nogalināti cilvēki tipiskā Rietumu pilsētiņā? 100 un vairāk? Nē, pat ne tuvu. Lielākais slepkavību skaits, kas reģistrēts kādā no vecajām Rietumu pilsētām ir 5! Lielākajā daļā pilsētiņu gada vidējais slepkavību skaits ir 1,5 cilvēki/gadā un ne visas izraisija likumpārkāpēja šāviens. Tātad, ko var secināt, "Mežonīgie Rietumi" nemaz nebija tik "Mežonīgi" vismaz slepkavību ziņā un filmas jau kārtējo reizi mūs apmāna.
Šekspīrs uzrakstija Hamletu
Tā ir taisnība, ka Šekspīrs bija viens no labakajiem un visveiksmīgakajiem dramaturgiem angļu valodā, ideja par Hamletu noteikti nepiederēja viņam. Hamleta stāsts nebija oriģināls, oriģinālā darba versijas nosaukums ir "Tradēģija par Hamletu, Dānijas princis", kas tika uzrakstīts 1603. gadā. Faktiski lielākā daļā no Šekspīra lugām bija pielāgotas jau agrākuzrakstītiem darbiem.
Ja noskūsi ūsas, tās sāks augt biezākas un ātrāk
Esat taču dzirdējuši vecākus sakām, ka pēc pirmās reizes, kad noskūsi ūsas tās sāks ataugt ātrāk un būs biezākas. Un tomēr tas ir tikai mīts.... Patiesībā skūšanās nekādi neietekmē apmatojuma augšanas ātrumu (pusaudža vecumā) vienīgais, kas to dara ir laiks. Slavens dermatologs Dr. Džerijs Hoskins stāsta, ka skūšanās ir tikai metode, lai atbrīvotos no nevelamā apmatojuma uz ādas virsmas, un tai nav nekādas ietekmes uz pašu apmatojumu.
Paldies, ka lasiji un neaizmirsi nospiest "+", ja patika!
1. lai uzceltu tādus brīnumus tais laikos, bija vajadzīgs milzīga darba spēks. Protams, ka apgležnošana, projektēšana, plānošana, darba uzraudzību utml tika uzticēta "kvalificētiem" ēģiptiešiem, bet bija nepieciešams milzīgs apjoms melnstrādnieku un kādi nu bija pieejami, tādus izmantoja. Atkarīgs, ko uzskata par vergu. Gan jau ka tajā procesā piedālījās gan vietējie, kuriem nemaksāja, gan karagūstekņi, gan pakļautot tautu pārstāvji utml.
Mīts: cilvēki ir no rīta ir garāki nekā vakarā pierādijums es izmēriju savu opi no rīta un vakarā, no rīta viņš bija par 3 cm garāks nekā no rīta
4. kurš vispār tā domā? man vienmēr ir šķitis ka vecāki cilveki ir daudz labsirdīgāki un mierīgāki
LoL sanemiet hipiji , toreiz visiem bija ierochi nebija nekadas kontroles un re nemaz tik daudzi nemira, rekinoties ar to ka jebkuru ieroci vareja izmantot slepkavibai un ej un pieradi bez liecinieka, reali velreiz pieradas ka visadi hipiji ir nemazgati imbisili.
Es isti nesaprotu, kapec saraksta ir Sekspirs un Hamlets. Kur ir tas mits? Visi zina, ka vins ir Hamleta autors. Tas, ka vins kaut kur smelas iedvesmu, lai sarakstitu Hamletu, nenorada, ka tas ir mits, ka vins ir Hamleta autors. Es nezinu, vai es skaidri izteicos, bet ceru, ka ideju var saprast :)
Pluss par rakstu.