1993. gada 17. Jūnija akvaparkā pazuda deviņus gadus vecā Cristina Caldas. Pēc bērna pazušanas tika pieļauta iespējamība, ka meitene varētu būt nolaupīta, parks turpināja darboties. Daudzi apšaubīja šo versiju, jo parkā ir apsardze un tā teritoriju pamest ar bērnu nebūtu viegli.
Pēc divām dienā, 29. jūnijā pēcpusdienā pazuda vēl viens bērns. 9 gadus vecais Frederico Duarte. Tikai pēc tam, kad pēc divām dienām pazuda arī Frederico, parks tika slēgts un glābēji pārmeklēja pilnīgi visu, caurules un to konstrukcijas ieskaitot. Abus bērnus atrada. Mirstīgās atliekas bija ierautas caurulēs un ugunsdzēsēji tās atrada cauruļvadu iežogojumā. Abi bērni bija, ar kājām pa priekšu, ierauti savienojumā, kas pumpē ūdeni no baseiniem uz caurulēm. Protams, ka parkā bija jābūt drošības konstrukcijām vai sietiem, es tā pieņemu, kas šīs sūkņu caurules aizsprosto, lai garantētu drošību un kaut ko šādu nepieļautu.
Kā jau teicu, ka sabiedrība bija šokēta. Parks tika slēgts. Sakās nemieri. Nav daudz ziņu par Frederico ģimeni, zināms vien tas, ka viņš bija no Lisabonas. Cristina savukārt bija ciemojusies Lisabonā un ar ģimeni dzīvoja ASV, Rodas salā. Pilsētā ar nosaukumu Pawtucket. Piektdien, pēc tam, kad abu bēŗnu līķi bija atrasti, parku ielenca protestētāju simti. Protestētāji demolēja parku, dauzīja nobraucienu caurules, izsita restorāna stikla sienas un ar akmeņiem apmētāja policiju. Mirušās portugāļu izcelsmes tēvs paziņoja, ka cilvēki pieprasa “asinis pret asinīm“. Cilvēki bija nikni par to, ka parks bija atvērts ceturtdien, neskatoties uz to, ka mazā Cristina Elisabeth Caldas bija pazudusi Otrdien un mazais Frederico Duarte Mendonca bija pazudis ceturtdienas pēcpusdienā. Var labi saprast šīs dusmas. Ja parks būtu aizvērts un pārmeklēts pēc otrdienas, tad vismaz viena bērna dzīvību būtu izdevies paglābt.
Neatradu ziņas par to, ko meitenes vecāki vēlāk darīja, bet gadu pēc traģēdijas Frederika vecāki iesniedza tiesā prasību pret valsti. Ar pamatojumu, ka valsts nolaidības dēļ netika pietiekami uzraudzīta akvaparku drošība. Tikai astoņus gadus pēc tam, kad lieta tika sākta, tika izteikts spriedums. 2002. gada 29. jūlija lieta tika izbeigta. Pirmais spriedums tika pasludināts 200. gada 28. aprīlī, kad valstij tika piespriests segt vecākiem 120 tūkstošus eiro par morālo kaitējumu. Sis spriedums tika pārsūdzēts. Valsti pārstāvēja Joaquim Gomes Canotilho, kurš skaidroja, ka nekādu likuma trūkumu nebiju un akvaparka vadība ir jāsauc pie atbildības, nevis valsts. Frederika vecāki nepadevās un iesniedza apelāciju. 2002. gada 15. maijā Lisabonas Augstākā tiesa pieņēma apelāciju, bet samazināja kompensāciju uz pusi. Lieta turpinājās un beidzot, deviņus gadus pēc traģēdijas, t tika izbeigta. Abu bērnu vecāki saņēma kompensāciju, kuras apjoms netika izpausts publiski. Protams, ka kompensācija ir laba lieta, bet pat visas pasaules nauda nepalīdzētu vecākiem atgriezt mirušos bērnus.
Akvaparks vairs nekad netika atvērts un tā arī lēnām izgaisa vēstures smiltainē. Pēc šiem notikumiem valstī tika nopietni strādāts pie drošības paaugstināšanas šāda veida izklaides parkos. Dažiem nebija pa spēkam izpildīt visas likuma normas. Cilvēki vairs neuzticējās parkiem un pamazām daudzi citi aizvērās. Mūsdienās valstī ir vien daži akvaparki.