local-stats-pixel

Ai, māte Latgale!25

 336  1

Čiuļi un čangaļi. Sens naids. Cik sens, un no kurienes tas sācies? Un vai tas vispār ir naids, vai mums tikai cenšas to iegalvot?

Izmantotie avoti:
http://wikipēdija
Spoki.lv logo
Spoki.lv

Komentāri 25

0/2000
Es nekad nespēju teikt,ka esmu Latvijas patriote. Vairāk par Latviju es mīlu un cienu Latgali un tās valodu. 1. Čiuļiem ir steriotipi,ka latgaļu maz,visur Latgale tikai un vienīgi krievi,ka viņi(latgaļi) ir tukšums,ka Latvija,latvieši ir varenākie,un,ka Latgale ir Krievija. 2.Latgalē ir daudz krievu,jā,bet tas ir tikai vēstures seku dēļ. Latgalieši ir dzīvi. Mana dzimta lepojas,ka ir latgalieši. Šodien dzirdēju LTV1 ziņās: " (kkāds ministrs,piedodiet,neatceros) saskaņā ar ĀCM šodien bija tālajā Latgalē." Šis tālajā bija,it kā ministrs bija ārzemēs. Mūs nošķir un tas sāp. Sāp,jo jūs esat mūsu saknītes. Latgale,māte Latgale,tu nenomirsi nekad,pat,ja mājas grauj krievi vai poļi,vai citi.
 12  0 atbildēt
+ Gribieju pasaciet. Paļdis visim spūkim,kuri ļīk rokstus par Latgaļi,kuri mieģina lauzt stereotipus par myusu zemi. Pat tagad porodeijos vieļmja vyiceitīs šū volūdu tai,lai muņi bārni runotu latgaļiski i raksteitu. Piļņeigi osorys acīs.
 12  0 atbildēt

Labs raksts! Lasīju ar interesi. emotion

 9  0 atbildēt

Mans i čiulis un man nav naida pret latgaļiem. Kaitina vienīgi, ja Rīgā sēdošs latgalis man mēģina iestāstīt, ka viņš ir īstais latgalietis un Latgales patriots.

 9  2 atbildēt

Teicams raksts, paldies!

 6  0 atbildēt

Latgaļi malači!!!

1) čangalis ir latgalietis, kurš migrējis un dzīvo ārus Latgales, tā latgalieši nicīgi sauca savus novadniekus, kas devās prom no Latgales labākas dzīves meklējumos.

2) Vēl viens pierādījums tam, ka Alūksne ir Latgale, un nav ko kaunēties par to, tieši otrādi - jālepojas

3) Līvi ir nodevēji, viņi pārdeva vāciešiem zemi, lai viņi tur varētu uzcelt Rīgi, pareizi, ka sadevām viņiem pa pakaļu

 6  0 atbildēt
Saprotiet,tik daudzi paziņas Latgalē domā tā: čangaļi ne velna nav vajadzīgi čiuļiem. Ja krievi atnāks te,tad viņi teiks:" ņemiet vien",bet,ja iebruks tajā pašā Rīgā,tad :"cīnīsimies,neatdosim savu zemi". Tā ir realitāte. Latvijā pajāt,ka mums ir vai būs slikti.
 5  0 atbildēt

Grybieju pajautuot tikai vīnu, ja as asmu Latgalīts i runoju Latgaliski i asmu Latgolys patriots i dzeivoju Latgalī, tod kuopiec man byutu jorunoj voj joroksta Latviski??? 

 5  0 atbildēt

Latgalietis ir Latvietis ar kvalitātes zīmi. emotion 

 4  0 atbildēt

nez, nez...manī 75% ir latgaliešu asinis. bet es vienmēr esmum sevi par latvieti uzskatījusi. tēvs, 100% latgalis atbrauca studēt uz Rīgu un  palika te. mammas mammano Rogovkas līdz Ventspilij tika :) un apprecēja Kurzemnieku. bet latviskais gars vienmēr ir bijs ģimenē. opis Padomijas laikos bijs latviešu kopienas (slepenas tolaik) vadītājs, kaut ikdienā latgaliski runāja savā Dpilī.

 3  0 atbildēt

Vecāmate, pati bija Latgaliete, Latgalieši ir diezgan draudzigi , un tajā paša laikā ja tā var teikt rupji, bet tie kuri ir iedomājušies,  par Latgales  republiku, var aizmirst Jo LATGALE PALIKS PIE LATVIJAS UN TAS BUS UZ MŪŽU MŪŽIEM! 

 3  0 atbildēt
Es redzuatvainojos, bet Rīgu nekad neuzcels. Bet tā labs raksts +
 2  0 atbildēt