Gadiem ejot mēs esam uzkrājuši dažādas zināšanas. No skolotājiem, no draugiem, vecākiem un vē daudziem dažādiem cilvēkiem, raidījumiem, žurnāliem un grāmatām. Bet ja nu es teiktu, ka dažas no parastākajām lietām patiesībā nemaz nav patiesas?
7 mīti, kam tu kam tu tici par savu ķermeni.17
''Iešana laukā bez siltām drēbēm padarīs tevi slimu!'' Šis ir mīts, kas zināms praktiski visiem. Vismaz 100 gadus ir ir zināms, ka auksta temperatūra liks tev apaukstēties, bet tagad ir pierādīts, ka tā pilnībā nav. Slimības pārnēsā vīrusi, bet pat tad ja ir pierādīts, ka vīrusi daudz ātrāk pārvietojas aukstajās sezonās, patiesībā ir daudz vieglāk saslimt tad ja tu sēdi iekšā, nevis ārā. Pilnīgi pretēji no tā kā tev bija teikts. Patiesībā būšanā arā svaigā gaisā pastiprina imunitāti un palīdz cīnīties ar vīrusiem, it īpaši ar aktīvu dzīvesveidu.
''Nepeldies uzreiz pēc ēšanas!'' Daudziem no mums vecāki ir teikuši, lai mēs neejam peldēt vismaz 30 minūtes pēc maltītes ieturēšanas vai arī mums var saraut krampi un mēs varam noslīkt. Vēl šobrīd pludmalē mēs varam dzirdēt mātes, kuras liek saviem bērniem pasēdēt un pagaidīt kamēr ēdiens pārstrādājas. Patiesībā, lai ēdiens pārstrādātos ir nepieciešamas vairākas stundas, nevis pustundu. Jā, tā ir patiesība, ka ēdiena pārstrādāšanas process var izraisīt krampjus, teorija, ka asinis momentā aizvedīs ektremitātes uz ēdiena sagremošanu ir pilnīgi meli.
''Asinis ir zilas līdz mikrklim, kad saskarās ar skābekli.'' Par spīti tam, ka paskatoties uz vēnām tās liekas nedaudz zilā krāsā, asinis pilnīgi vienmēr ir sarkanas.
''Norīta kožlene paliek tevī 7 gadus.'' Šīs mīts tika radīts neilgi pēc tam, kad tika radīta kožļājamā gumija visticāmāk no skolotājiem vai vecākiem, kuri negribēja, ka bērni kožļā šo gumiju klasē vai pirms gulētiešanas. Kožļājamā gumija vienkārši izslīd cauri tavam organismam kā visi pārējie pārtikas produkti, ko esi apēdis.
''Matu skūšana liek tiem augt biezākiem.'' Šis mīts ir tikpat ticams, kā tas, ka viskijs liek augt matiem krūšu zonā. Jau 1928. gadā tika pierādīts, ka matu griešana pilnīgi nekādā veidā neitekmē to augšanu. Kaut arī var likties, ka mati no sākuma ataug ļoti ātri, tā nemaz nav.
''Cilvēka, kurš staigā miegā pamodināšana var nodarīt tiem pāri.'' Protams tas var būt pārsteidzoši, kad tā vietā, lai tu pamostos savā gultā, tu patiesībā pamodies virtuvē, doma, ka viņus pamodinot var izraisīt smadzeņu traumu vai sirdstrieku, ir pilnīgi aplama. Tieši otrādi: Staigātāja miegā nepamodināšana var būt bīstama viņam. Ir zināms, ka cilvēki miegā ir krituši pa kāpnēm, gājuši ārā uz ielas un pat mēģinājuši kautkur aizbraukt ar auto pašiem pat to nezinot. Pamodināšana var drīzāk būt bīstama pašam modinātājam, jo pastāv iespēja, ka gulētājs tevi uzreiz neatpazīs un mēģinās uzbrukt.
''Sēdēšana pārāk tuvu televizora ekrānam var radīt redzes bojājumus.'' Šis mīts apgalvo, ka ja tu sēdi pārāk tuvu ekrānam, tad gaisma un kustīgie objekti var tevi padarīt aklu vai izraisīt šķielēšanu. Šis mīts ir bijis pazīstams kopš pašiem televizora pirmsākumiem, un visticamāk to ir izdomājuši vecāki, lai dabūtu savu bērnu ķirbīšus malā no ekrāna un netraucētu skatīties.