Hey, šeit atkal es - atkal no manis raksts saistībā ar ķīmiju.
Atvainojos, ja ir kādas kļūdas, faktus tulkoju pati.
Patīkamu lasīšanu!
Hey, šeit atkal es - atkal no manis raksts saistībā ar ķīmiju.
Atvainojos, ja ir kādas kļūdas, faktus tulkoju pati.
Patīkamu lasīšanu!
Dmitriju Mendeļejevu uzskata par modernās periodiskās tabulas ieviesēju, bet patiesībā viņa periodiskās tabulas sakārtojums bija pirmais, kurš izpelnījās zinātnisku apbrīnojumu, nevis bija pirmā periodiskā tabula, kas sakārtoja elementus.
Tikai 90 elementi no periodiskās tabulas ir sastopami dabā. Pārējie elementi ir cilvēka izveidoti.
Tehnēcijs bija pirmais ķīmiskais elements, kurš tika izgatavots mākslīgi.
IUPAC (The International Union of Pure Applied Chemistry) pārskata periodisko tabulu tiklīdz kļūst pieejami jauni dati. Šobrīd jaunākā ķīmisko elementu periodiskās tabulas versija ir apstiprināta 2010. gada 19. februārī.
Galvenā atšķirība starp moderno periodisko tabulu un Mendeļejeva tabulu ir tāda, ka Mendeļejeva tabulā ķīmiskie elementi ir sakārtoti tā, ka palielinās elementu atommasa, bet modernajā periodiskajā tabulā elementi ir sakārtoti tā, ka palielinās atomskaitlis.
Šobrīd periodiskajā tabulā ir 118 elementi. Ķīmiskie elementi nav atklāti vai izgatavoti pēc atomskaitļa. Zinātnieki strādā pie 120 ķīmiskā elementa izgatavošanas, kas izmainīs periodiskās tabulas izskatu.
Lielāko daļu ķīmisko elementu periodiskajā tabulā aizņem metāli - alkāli (sārmju metāli), alkalīni (sārmzemju metāli), parastie metāli, pārejas metāli, lantanīdi un aktinīdi.
Taču 100%, ka tie elementi ir atklāti vairāk, bet kāds tos slēpj un šitajā sūda tabulā neieraksta!
Kāda jēga iztulkot materiālu, pie tam NEPAREIZI, ja tas pats ir pieejams jebkurā ķimijas grāmatā pamatskolēniem PAREIZI. Starp citu, alkāli, alkalīni latviski būtu sārmu un sārmzemju metāli