Četrdesmitie gadi bija laiks, kad notika lielas pārmaiņas, turklāt tad norisinājās arī Otrais Pasaules karš. Šeit ir 10 spilgtākie un ikoniskākie attēli no šiem gadiem.
Būs laba atsauksme, būs par 50. gadiem!
Četrdesmitie gadi bija laiks, kad notika lielas pārmaiņas, turklāt tad norisinājās arī Otrais Pasaules karš. Šeit ir 10 spilgtākie un ikoniskākie attēli no šiem gadiem.
Būs laba atsauksme, būs par 50. gadiem!
Hitlers Parīzē (1940)
Foto uzņemts Otrā Pasaules kara laikā, kad Hitlers bija tikko ieņēmis Parīzi. Šis attēls parāda Hitlera spēku esot kopā ar saviem sabiedrotajiem.
Pēdējais ebrejs Vinītsā (1941)
Šis spēcīgais attēls ar pēdējos ebreju Vinītsā tika atrasts kādā karavīru fotoalbūmā. Foto nosaukums bija atrodams tā otrā pusē. Tas parāda, kas notika ar ebrejiem: 28'000 ebreju Vinitsā tika nogalināti.
Varšavas geto (1943)
Bildēta 1943. gadā, viena no slavenākajām bildēm no Otrā Pasaules kara, un tā parāda Nacistu rīkoto teroru. Foto Varšavas geto iznīcināšanu, kas bija mājas vairākiem tūstošiem ebreju. Visspilgtāk attēlā redzams mazs zēns, kas ir pārbijies un ar paceltām rokām iznācis no savas pajumtes.
D-Diena (1944)
Roberta Kapa uzņemts foto, kas parāda asins stindzinošo Otrā Pasaules kara fronti Omahas pludmalē. Foto ir mēģināts padarīt skaidrāku, taču tas joprojām parāda kara haosu.
V-J diena (1945)
Šis foto parāda cilvēku neviltoto prieku un kaislības, kad tiek paziņots par Pasaules kara pamiera noslēgšanu. Un ir pierādīts, ka šie divi cilvēki nebija mīlnieki. Vienkārši karavīri Taimskvērā skūpstīja sievietes, un šī laimīgā medmāsa bija viena no viņām.
Karoga pacelšana Reihstāgā (1945)
Šo foto, kurā attēloti Padomju Savienības karavīri, paceļot karogu virs Berlīnes reihstāga, fotogrāfējis Jevgēņijs Kaldejs, Berlīnes cīņas noslēgumā. Foto ir tik ikonisks tāpēc, ka paceļot karogu, Padomju Savienība ir uz ceļiem nolikusi savu pretinieku. Uzvara nāca pēc ilgas, smagas un asiņainas kaujas.
Karoga pacelšana Ivodzimā (1945)
Pulicera balvu ieguvušais foto. Džo Rozentāla uzņemtais foto parāda ASV jūras kājniekus patriotiski paceļoti karogu virs Suribači kalna. Puse no attēlotajiem vīriem vēlāk citā kaujā gāja bojā.
Atombumba Hirosimā (1945)
Attēls parāda tikko nomesto atombumbu virs Hirosimas 9. augustā. Tā bija otrā izmantotā atombumba līdz tam brīdim, un sēnes dūmu mākonis un putekļi parāda iznīcību. Gāja bojā un tika ievainoti ap 150'000 cilvēku.
Pirmais dators (1946)
Pirmais foto ar pirmo datoru, kurš uzņemts februārī, 1946. gadā. Datoru veidoja 18'000 vakuuma caurules, neskaitāmi daudz vadi un 170'000 vatu jauda, kā arī dators aizņēma 1'500 kvadrātpēdu lielu platību.
Dali Atomicus (1948)
Šo sireālistisko attēlu uzņēmis Filips Halsmans. Fotogrāfija ir kombinēta, lecot cilvēkam un metot krēslu un kaķus. Lai uzņemtu šo vienu attēlu, tika pavadītas 6 stundas, 28 dažādi lēcienu un priekšmetu mešanas variācijas.
Grūti spriest, vai par šīm bildēm priecāties, vai raudāt... Vieniem prieks, citiem asaras lietas...
Katrā ziņā raksts labs! Lika aizdomāties.
6. ir labota, tas karogs nav tik liels.
5. esot par to dabujis pļauku vismaz esuu to lasījis
Vācieši aizkadrā noteikti ģībst aiz smeikliem..
- "Hey, kiddo, do you really think you have gun or something else?"