Vairāki faktori - slimības, pārtikas trūkums, karošana - noteica to, ka cilvēka mūžs bija tik īss. Šobrīd vidējais dzīves ilgums Latvijā ir 74,5 gadi (sievietēm 79,5 un vīriešiem 69,7 gadi).
Lai arī šobrīd tas ir daudz zemāks kā vidējais Eiropā (80,6), tomēr varam paraudzīties uz šo faktu no labās puses - lai arī "aizejam pie tēviem" agrāk nekā citi eiropieši, tomēr dzīvojam divreiz ilgāk nekā balti 13. gadsimtā
Metode ir balstīta pieņēmumā, ka cilvēki tāpat kā viss cits dabā sastāv no četriem pamatelementiem. Cilvēkos šie elementi bija sastopami četros ķermeņa šķidrumos. Ūdens - flegma, gaiss - sangvīnais šķidrums, dzeltenā žults - uguns un melnā žults - zeme.
Šķidrumiem ķermenī jābūt līdzsvarā, bet sliktie šķidrumi no organisma jāizvada. Nolaižot asinis ārsti centās samazināt melnās žults koncentrāciju asinīs. Procedūrai tika izmantoti praktiski visi ķermeņa virsmas asinsvadi, ieskaitot pat sīkās zemmēles un dzimumlocekļa vēnas. Pieaugušie profilakses nolūkos asinis mēdza nolaist pat četras reizes gadā.