Cilvēkiem pirms 50 un vairāk gadiem bija sava izpratne par lietām un to vizuālo izpildījumu.
20 priekšmeti no pagātnes, kuru dizains varētu pārspēt arī dažas mūsdienu idejas10
Zini to sajūtu, kad uztaisi dabīgo tēju un visas dabīgās lapas no tējas sprūst starp zobiem? Jau 1881.gadā cilvēki saprata, ka tas nekam neder, un izgatavoja šādas karotītes. Tēju ieliek karotītē un pēc tam tasītē ar karstu ūdeni. Pa caurumiņiem ūdens tiek iekšā un ārā, bet lapiņas paliek karotītē.
Šis ir virtuļu taisītājs.
Šādas metāla kastītes ar striķiem atrodamas vēl arī mūsdienās. Tā kā pirms 50 un vairāk gadiem ne visi varēja atļauties veļas žāvētājus, tad liela daļa veļu karināja uz šiem striķiem, kuru otrus galus nostriprināja kaut kur sienā.
Šī ķīniešu dārglietu lādīte ražota kaut kad starp 1890.un 1900.gadu. Tai speciāli ir virtuļa forma, lai kaklarotas nesapiņķerētos. Šādās lādītēs tika glabātas arī reliģiskās rotaslietas, kuras sauca Chao Zho. Tās sastāvēja no 108 pērlītēm.
Šī metāla figūriņa bija gaismas slēdzis. Lai ieslēgtu gaismu, vajadzēja atvērt nodalījumu zem pīles vai pīli ‘pakutināt’. Šo rīku izmantoja viesu izklaidēšanai un interjera atsvaidzināšanai.
Yatate ir rakstīšanas rīku komplekts, kas vizuāli atgādina pīpi. Tajā ir tintes nodalījums, vieta otiņai un vēstuļu atvērējs. Šāds komplekts bija viegli pārnēsājams gadījumiem, ja vajadzēja steidzami kaut ko pierakstīt.
Lai gan šis izskatās pēc pelnu trauka, patiesībā tas tika saukts par Kluso Kalpotāju un bija paredzēts maizes drupaču un pelnu noslaucīšanai no galda.
Šis kurpes formas trauks tika izmantots 1.un 2.gadsimtā Romā. Tas bija smaržu iepakojums. Iespējams, ka tolaik ir norisinājies konkurss par radošāko smaržu pudelītes dizainu.
Atverams gredzens no 1570.gada, kura iekšpusē atrodas saules pulkstenis.
Šādas karotes tika radītas ap 1870.gadu speciāli kungiem ar ūsām. Ēdot, piemēram, zupu, ēdiena gabaliņi mēdza iesprūst ūsās. Ar laiku kungi ūsas sāka ieziest ar vasku, tomēr saskarē ar karstu ēdienu vasks kusa un jēgas īsti nebija. Tāpēc radās šādas karotes ‘ar vairogu’, kuras pasargāja ūsu īpašniekus no neveikliem mirkļiem pie pusdienu galda. Vairāk attēlu domas saprašanai redzami šeit.