local-stats-pixel

2 pasaules karš fotogrāfijās30

574 2

No 1942. gada beigām un 1945. gada sākumam sabiedroto karaspēks karoja pret Japānu, Klusā okeāna nebeidzamajos plašumos un mazo salu krastos. 1942. gada beigās Japāna strauji paplašināja savas robežas. Japāņi okupēja teritoriju sākot no Indijas, līdz Aļaskai, kā arī ieņēma salas Klusā okeāna dienvidu daļā.

Tā vietā, lai veiktu tiešu uzbrukumu Japāņu flotei, ASV izvēlējās pielietot stratēģiju, uzbrūkot no salas uz salu. Vispirms jūras kara flotes mērķis bija sagrābt un gūt kontoli pār stratēģiski svarīgajām salām, kuras atrodas ceļā uz Japānu. Taču jūrā, Japāņu zemūdenes, bumbvedēji un kamikadzes nodarīja ASV lielus zaudējumus un tādēļ īstenot plānu ''no salas uz salu'' neizdevās īstenot.

1945. gada sākumā ASV armija iebruka Iwo Jima un Okinava salās, kuras atradās apmēram 550 km attālumā no Japānas.

Abām karojošājām pusēm bija lieli zaudējumi. Vien Okinavā notikušajā karadarbībā, kura ilga 82 dienas, gāja bojā ap 100 tūkstošiem japāņu kareivju, 12 510 amerikāņu, kā arī līdz 150 tūkstošiem vietējo iedzīvotāju.

Saistībā ar šo tēmu, iesaku noskatīties filmu ‘Grave of fireflies’. Brīdinu, ka filma, kaut arī tā ir multfilma, ir diezgan depresīva un skumja.


Vēl interesanti un kvalitatīvi raksti šeit.


« 1  2  3  4  5 »
574 2 30 Ziņot!
Ieteikt: 000
Spoki.lv logo
Spoki.lv

Komentāri 30

0/2000
MJ avatarsMJ

Ir pacenties!! +

42 1 atbildēt

Lūk tas ir raksts, jūs sīkie perdeļi. emotion +++

30 0 atbildēt

ak karš!

bet bildes patīk

25 0 atbildēt

Par šo tēmu silti iesaku desmit sēriju filmu "The Pacific", kurā attēlotas trīs reāli dzīvojušu jūras kājnieku kauju gaitas, sākot no kaujas Guadacanal (īsti nezinu šīs vietas nosukumu latviski), ar kuru sākās salu invāzija, līdz pat brīdim, kad vīri Okinavas salā saņem ziņu par atombumbas nomešanu uz Hirosimu. Ārkārtīgi aizraujoši, labs sižets un vieni no labākajiem kauju skatiem, ko esmu redzējis. Interesanti ir arī tas, ka katras sērijas ievadā runā joprojām dzīvi esošie kauju veterāni, daļa no kuriem arī attēloti šajā filmā.

11 0 atbildēt

Labs raksts , lika aizdomāties un atcerēties vēstures stundu no laikiem kad mācijos :)

8 1 atbildēt

Riktīgi labs +++ vismaz apraksts :)

4 0 atbildēt

kāpēc tā bija jārīkojas? 

5 1 atbildēt

filma ir redzēta. ārkārtīgi depresīva, bet patiesa. 

3 0 atbildēt

liels+

2 0 atbildēt

Es nesen noskatījos seriālu "The Pacific", kas stāsta par šīm kaujām. Profesionāli uztaisīts. Interesanti, ka galvenajiem varoņiem ir reāli prototipi.

2 0 atbildēt

bļīn, tikko noskatījos filmu par Ivodzimu un te raksts, sakritība vai liktenis?

1 0 atbildēt

"1992. gada beigās Japāna strauji paplašināja savas robežas. Japāņi okupēja teritoriju sākot no Indijas, līdz Aļaskai, kā arī ieņēma salas Klusā okeāna dienvidu daļā." Tas gads ir dīvains.

1 0 atbildēt

+ ...  Vakar redzēju pa discovery ka Perharborai Japaņi uzbruka,ne tikai ar lidmašīnām,bet ari ar miniatūram zemūdenēm...kas pārsteidza visus...viņas varēja izbraukt caur mazaizsargātiem ūdeņiem...pa kuriem nebija iespējams izbraukt nevienai citai zemūdenei....tpc uzbrukums bija ļoti plānots u.t.t...starp citu..perharboras līci joprojam nav atrasta 5. mini zemudene..domaju ka atradējam būs lieli prieki. :)

1 0 atbildēt

es skatos šīs bildes, es apzinos, ka tas ir tiešām noticis, bet nespēju vienkārši ar prātu aptvert to. Tas liekas esam kas nereāls. Kaut nu mums nebūtu jāpiedzīvo karš. Amen.

0 0 atbildēt

ASV pamatīgi sakāva Japānas floti pie Midvejas atola jau 1942. gadā un pārējais karš jau bija tikai laika jautājums. Japāņi tāpat kā nacisti turējās līdz pēdējam...

0 0 atbildēt

50 miljoni bojā gājušo

0 0 atbildēt

Uuu, labs raksts. 

0 0 atbildēt

Raksts tiešām lielisks. Papildināju savas vestures zinašanas.

0 0 atbildēt

Bija patiesi interesanti! :)

0 0 atbildēt

Nja, tik daudziem cilvēkiem ir jāmirst tikai tādēļ, ka kāds sadomājis ka viņa valstij nav pietiekami daudz vietas...

0 0 atbildēt