Militārā izlūkošana ir nepieciešamība un tā ir daļa no valsts aizsardzības programmas. Īpaši Aukstā kara gados, kad starp ASV un PSRS pastāvēja sāncensība vai katrā iespējamajā un neiespējamā kategorijā, nevienam nerastos šaubas apstrīdēt izlūkošanas lietderību. Tomēr vēlāk, kad slepenie projekti zaudēja savu slepenības zīmogu, var redzēt, ka daudz līdzekļu ir ticis iztērēts par krietni vien apšaubāmiem projektiem.
13 slepeni ASV militārās izlūkošanas projekti8
Operācija "Neptune Spear"
Šīs operācija vienīgais mērķis bija Osama bin Ladena nogalināšana, kas arī izdevās 2011. g. 2. maijā. Operācija tiek uzskatīta par slepenāko projektu, kas ir bijis saistībā ar kāda Al-Qaeda locekļa sagūstīšanu vai nogalināšanu.
Projekts "Azorian"
1968. g. Klusajā okeānā nogrima Padomju zemūdene K-129. Lai izceltu šo zemūdeni, ASV uzbūvēja speciālu kuģi, kas 1974. g. veica zemūdenes izcelšanu. To var uzskatīt par dārgāko projektu, jo izmaksas mūsdienu naudas vērtībā sasniedza aptuveni 3,8 miljardus dolāru.
Projekts "MKOFTEN"
Iespējams, ka būsiet dzirdējuši par "MKULTRA" projektu. Šis projekts bija līdzīgs, jo tā mērķis bija izpētīt, kā dažas narkotikas iedarbojas uz dzīvniekiem un cilvēkiem. Tomēr projekta ietvaros tika pētīta arī melnās maģijas ietekme.
Operācija "CHAOS"
Projekts tika uzsākts 1967. g. un nodarbojās ar ārzemju studentu ietekmes pētīšanu uz pretkara demonstrācijām. Tas turpinājās līdz 1974. g. Iespējams, ka tā nozīme varētu būt pārspīlēta, bet der atcerēties, ka PSRS izmantoja savu visus iespējamos līdzekļus, lai sabotētu notiekošos procesus.
Projekts 57
Tas ir pazīstams arī ar nosaukumu "13 zona" un projekta mērķis bija radiācijas ietekmes pētīšana. Tas bija viens no daudzajiem atomizmēģinājumiem, kas tika veikti Nevadas tuksnesī. Šis notika 1957. g. 16x26 km lielā teritorijā.
Projekts "Argus"
Viens no daudzajiem kodolizmēģinājumiem. Šī projekta ietvaros tika veikti kodolgalviņu nesošo raķešu izmēģinājumi. Projekts tika realizēts 1958. g.
Projekts "Morning Light"
1977. g. ASV pamanīja, ka Padomju satelīts Kosmos 954 ir novirzījies no kursa un drīz vien nokritīs. Satelītā atradās liels daudzums urāna. Kā nokrišanas vieta tika minēta Ziemeļamerika. Tas nokrita Kanādā un laikā no 1978. g. 24. janvāra līdz 1978. g. 20. aprīlīm tika apsekota 124 000 kvadrākilometrus liela teritorija, lai atgūtu radioaktīvās atlūzas. Pēc operācijas Kanāda pieprasīja no PSRS 6 miljonus dolāru kompensāciju. PSRS samaksāja aptuveni 3 miljonus.
Projekts "Aquiline"
1960-tajos PSRS teritorijas novērošana sagādāja daudz problēmu ASV. Teritorija bija milzīga un zemu lidojošus objektus varēja viegli noteikt, tāpēc tika radīta vien 2,6 m liela lidmašīna ar svaru 48 kg. Pēc formas tā atgādināja lielu putnu.
Operācija "Ivy Bells"
Attēlā redzamā ierīce bija paredzēta, lai amerikāņi varētu noklausīties PSRS sarunas pa zemūdens sakaru kabeļiem. Ierīca tika instalēta 1971. g. Ohotskas jūrā. Tā bija bīstama operācija, par kuras patiesajiem mērķiem nezināja pat jūrnieki, kas atradās uz zemūdenes, kas bija iesaistīta pirmās ierīces uzstādīšanā. Tomēr risks attaisnojās, krievi bija tik ļoti pārliecināti par amerikāņu nespēju noklausīties zemūdens kabeļus, ka lielākā daļa no sarunām netika šifrētas. Diemžēl amerikāņu veiksme beidzas 1980. g., kad atvaļinājies Nacionālās drošības veterāns Ronalds Peltons devās uz Padomju savienības vēstniecību un par to izstāstīja.
Operācija "Sigma četri"
Šis varētu būt viens no strīdīgākajiem projektiem, jo saistās 1947. g. Rozvelas incidentu. Tā ietvaros Ņūmeksikā tika atrastas un savāktas Padomju spiegošanas satelīta atliekas, kamēr publikā nonāca ziņas par avāriju cietušajiem citplanētiešiem, kas, kā izrādījās, bija sākums NLO histērijai līdz par mūsdienām.