Cilvēka organisms ir viena no sarežģītākajām "sistēmām" Zemes virsū. Daļa no tā iespējām nav izpētītas vēl mūsdienās, un tam piemīt krietni vairāk funkciju nekā iedomājamies. Šai sakarā interneta vietne "Odd Stuff Magazine" par to apkopojusi trīspadsmit interesantu faktu
13 interesanti fakti par cilvēka ķermeni6
Smadzenes nejūt sāpes
Lai gan tās organismam nosūta sāpju impulsus, sāpju sajūta tās nepiemeklē.
80 procentus smadzeņu sastāda ūdens
Astoņdesmit procentus smadzeņu struktūras veido ūdens, tādēļ pietiekama šķidruma daudzuma uzņemšana ir vitāli svarīga prāta darbībai un normālai to funkcionēšanai.
Miega laikā smadzenes ir visaktīvākās
Lai gan šķiet, ka tieši diennakts darbīgajā laikā attiecīgi „darbosies” arī smadzenes, patiesībā tās visaktīvāk „strādā” tieši, cilvēkam guļot.
Adrenalīns rada milzu spēku
Mīts par māti, kas, lai glābtu savu mazuli, spēj pacelt mašīnu, nav izgudrots. Organismā izstrādājoties adrenalīnam, cilvēks patiešām kļūst ievērojami spēcīgāks.
Pārēšanās rada īslaicīgus dzirdes bojājumus
Cilvēkam pārēdoties, tiek ietekmēta viņa dzirdes sistēma, tai kļūstot krietni vājākai. Lai no tā izvairītos, speciālisti iesaka ēst veselīgu pārtiku un atteikties no papildporcijas, jūtot sāta sajūtu.
Mazuļi piedzimst ar zilām acīm
Lai acs varavīksnene iegūtu tās īsto krāsu, tai jāsastopas ar ultravioleto starojumu, savukārt organismam jāizstrādā melanīns. Pirms tas noticis, ikviena mazuļa acis pēc nākšanas pasaulē ir zilā krāsā.
Cilvēka siekalas dzīves laikā piepildītu divus baseinus
Siekalas ir vitāla cilvēka gremošana sistēmas sastāvdaļa, kā arī viens no galvenajiem elementiem vesela mutes dobuma uzturēšanā. Organismam funkcionējot bez traucējumiem, tās dzīves laikā tiek izdalītas tik daudz, ka piepildītu aptuveni divus vidēja lieluma baseinus.
Cilvēks no rītiem ir garāks
Dienas laikā cilvēka skeletā starp kauliem esošie skrimšļi tiek saspiesti, tādējādi augumam vakarā saīsinoties par vienu centimetru.
Saraukta piere nodarbina vairāk muskuļu nekā smaids
Lai gan nav zināms precīzs pieres saraukšanā nodarbināto muskuļu skaits, zinātnieki uzskata, ka to ir vairāk nekā tad, ja tiek smaidīts.
Cilvēka stiprākais muskulis – mēle
Salīdzinājumā ar tās lielumu, mēle ir stiprākais muskulis mūsu organismā. Tiesa, tas nenozīmē, ka ar tās palīdzību iespējams celt lielāku svaru nekā ar rokām.
Apendicīts ir nevajadzīgs
Lai gan apendicīts ražo nelielu daudzumu balto asinsķermenīšu, principā tas cilvēka organismā ir lieks, un tā trūkums nekādu ļaunumu nenodara.
Labroči dzīvo ilgāk
Atklāts, ka kreiļu dzīves ilgums ir par deviņiem mēnešiem īsāks nekā labročiem.
Acs muskuļi kustas 100 000 reižu dienā
Muskuļi, kas atbild par acs fokusēšanos uz konkrētiem priekšmetiem, kustas 100 000 reižu dienā. Lai tikpat daudz nodarbinātu savu kāju muskuļus, cilvēkam vajadzētu dienā noiet 80 kilometru.
Tas ko tu redzi notiekti nepatiks!
Šis vīrietis nomira.
Viņš svēra 400kg :(