Nāvīgā amerikāņu sapņu pilsēta Gijānā
Kad Gijānas džungļos šī nelielā pilsēta atvērās cilvēkiem, šķita, ka tā tiešām varētu būt ilgi gaidītā cerība. Visiem šķita, ka pilsēta, kuru radījis slavens humānists būs paradīze; vieta, kur visu rasu amerikāņi dzīvos vienlīdzībā. Viss tiktu organizēts un dalīts brālīgā mīlestībā. Tās nosaukums ir Džounstauna, gluži kā tās dibinātājs Džims Džounss.
Apbrīnojumi pat nav tas, ka tā beidza pastāvēt milzīga slaktiņa dēļ, kurā mira vismaz 900 cilvēku, bet gan tas, ka tā tiešām sākumā bija dzīvotspējīga utopija. Amerikāņiem, kuri bija nogurdināti no rasu cīņām un tiesībām/pienākumiem šis bija sapnis. Veseli 68% no Džounstaunas pamatiedzīvotājiem bija melnādaini - ļoti augsts skaitlis septiņdesmitajos gados. Lai gan Džounss bija mazliet dunduks (kā vēlāk atklājās - narkotiku atkarīgais), viņa ideja par brālīgu dalīšanos, rūpēšanos un vienkāršo dzīvesveidu aizķēra daudzus. Tie, kur izbēga no slaktiņa, saka, ka sākumā tā tiešām bijusi cerību pilna vieta.
Kad Džounsam piedēvēja nepilngadīgo izmantošanu, Kalifornijas kongresmenis Leo Džozefs Raians un daži žurnālisti devās izpētīt utopisko pilsētu. Džounsa sekotāji viņus nogalināja uzreiz pēc tam pats Džims Džouns pārliecināja visus veikt pašnāvību iedzerot cianīdu kopā ar Kool-Aid (Yupi līdzīgs dzēriens). Pirms 11. septembra notikumiem tā bija vienīgā reize, kad bojā gājuši tik daudz amerikāņu ārpuskara zonā.
Kamēr vairums utopiju šķiet jau no sākuma nolemtas postam, šī pārspēj visas.