Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
1
421

Daļa no pasaules filozofiem uzskata, ka vēsture ir kā spirāle - notikumi atkal un atkal atkārtojās. Par labu šai teorijai runā tas, ka vēstures notikumiem laiku pa laikam mēdz atkārtoties - citas personas veic tās pašas vai ļoti līdzīgas darbības. Reizēm to viegli izdodās atpazīt, reizem par to pat neviens neiedomājas. Šajā rakstā iepazīstināšu jūs ar 10 šādām reizēm.

1 Linkolna un Kenedija... Autors: Latvian Revenger 10 reizes, kad vēsture ir atkārtojusies un neviens to neiedomājās
1.

1. Linkolna un Kenedija slepkavības

Neskatoties uz to, ka starp abām slepkavībām ir 98 gadi (Linkolnu noslepkavoja 1865. gadā un Kenediju 1963. gadā) starp tām ir ļoti liels līdzību skaits. Abi prezidenti tika noslepkavoti ar šāvienu galvā. Abas slepkavības notika publiskā vietā (Linkolnu nošāva Forda teātrī, kamēr Kenediju mašīnā, parādes laikā, pie tam mašīnas modelis bija Linkolns.) Abas slepkavības notika piektdienā un abām bija politiska nokrāsa. Kopumā vēsturnieki atraduši līdz pat 17 (atkarībā no materiāliem) interesantām sakritībām šajos noziegumos.

Attēls no: brightside.me
2 2 īpascaronas karalienes ... Autors: Latvian Revenger 10 reizes, kad vēsture ir atkārtojusies un neviens to neiedomājās
2.

2. 2 īpašas karalienes - Viktorija un Elizabete II

Briti bieži salīdzina šīs 2 karalienes. Pirmā kopīgā iezīme ir abu ļoti ilgais valdīšanas laiks. Viktorija valdīja 63 gadus un līdz pat 2015. gadam viņai piederēja rekords, kā visilgāk valdījušajam britu monarham. 2015. gada septembrī viņu pārspēja tieši Elizabete II. Abas sievietes ir pazīstamas ar iņu interesi par viņu laika modernajām tehnoloģijām. Abas par monarhu kļuva salīdzinoši jaunā vecumā - Viktorija 18 gados un Elizabete II 25 gados. Abas ilgu laiku ir bijušas laimīgā laulībā un abām bijis vairāk kā viens bērns. Viņas abas kā runā bijušas savas ģimenes galvas un stingras mammas. Abām reiz ir uzbrukts ar ieroci netalu no Bekingemas pils.

Attēls no: brightside.me
3 Sievietes kareives  Žanna... Autors: Latvian Revenger 10 reizes, kad vēsture ir atkārtojusies un neviens to neiedomājās
3.

3. Sievietes kareives - Žanna D'Arka un Emīlija Platere.

Šīs divas jaunās sievietes vadīja savas valsts armiju cīņā par savas tautas brīvību. Žanna D'Arka vadīja franču cīņu pret britu impēriju Simtgadu karā, kamēr Emīlija Platere veda poļus cīņā pret Krievijas impēriju. Abas sievietes sākotnēji tika atgrūstas no armijas vadības puses un viņam nācās ļoti smagi pacensties, lai iekļutu armijā. Abas nāca no cēlām bet ne ļoti bagātām ģimenēm. Abas nēsāja vīriešu drēbes, lai varētu būt aktīvas kaujas laukā. Abām piederēja nozīmīga loma kareivju motivēšanā un tika uzskatītas par sacelšanās simbolu. Un, diemžēl, abas nomira jaunas. Abas tiek godātas viņu tautā un abas tiek atcerētas vēl šodien.

Attēls no: brightside.me
4 Josifs Staļins un... Autors: Latvian Revenger 10 reizes, kad vēsture ir atkārtojusies un neviens to neiedomājās
4.

4. Josifs Staļins un Čingishans

Šie 2 pazīstamie vīri vadīja katrs sava laika pasaules lielākās valstis - PSRS un Mongoļu-Tatāru valsti. Abi ir pazīstami dēļ viņu nežēlības un reizē nozīmīgajām reformām, kas veiktas viņu valstīs. Čingishana valdīšanas laikā, piemēram, tika izveidots pirmais Mongoļu likumu krājums - Jassa. Abi savas bērnību pavadīja nabadzībā un agrā vecumā palika bez tēva. Abi vīri pieņema pseidonīmus, kas atbilda viņu rakstura iezīmēm - Staļins - "tērauda vīrs" un Čignishans - "varenais valdnieks". Abi dzīvoja ilgi - vairāk kā sešdesmit gadus un vairākas reizes precējās. Pat viņu mūža noslēgums ir līdzīgs - abiem tas saistās ar baumām, mistērijām un konspirāciju teorijām.

Attēls no: brightside.me
5 Napaleons un Kārlis XIV... Autors: Latvian Revenger 10 reizes, kad vēsture ir atkārtojusies un neviens to neiedomājās
5.

5. Napaleons un Kārlis XIV Juhans

Ja tu vēlies, kādu personu, kā paraugu iedvesmai, apdomā mēginājumu atkārtot šo vīru dzīves stāstu. Žans Batists bernadots (Kārļa XIV īstais vārds) piedzima vidusšķiras ģimenē un sasniedza savu karjeras augstako punktu caur dienēšanu armijā. Sākumā viņa elks bija, kāds cits talantīgs militārists - Napaleons Bonaparts, kurš arī visu sasniedza pats. Dzīves laikā viņa uz laiku pat kļua par draugiem. Abi vīrieši sasniedza augstākās valdības vietas bez augstdzimušam saknēm vai asinīm. Napaleons kļuva par Francijas imperatoru pēc revolūcijas. Bernadotu adoptēja Zviedrijas karalis un šādā veidā viņš kļuva par Kārli XIV Juhanu - Zviedrijas karali. Abi valdnieki veica nopietnas reformas un veica izmaiņas savu valstu attīstībā.

Attēls no: brightside.me
6 Titānikanbspun Vāsas... Autors: Latvian Revenger 10 reizes, kad vēsture ir atkārtojusies un neviens to neiedomājās
6.

6. Titānika un Vāsas traģēdijas

Daudzi cilvēki visā pasaulē atcerās Titāniku, kā kuģi, kas nogrima savā pirmajā ceļojumā. Tiesa, zviedri, visticamāk atcerēsies citu kuģi - Vāsu. Nogrimšana ir tikai viena no viņiem kopīgajām lietām. Abos gadījumos viens no galvenajiem nogrimšanas iemesliem bija kļūda konstrukcijā. Abi kuģi nogrima labos laika apstākļos un abās katastrofās bija liels bojā gājušo skaits laivu trūkuma un nepārdomāta glābšanās procesa dēļ. Abos gadījumos pasažieru prāts pirms katastrofas bija svētku pilns un avārija bija kā liels šoks.

Attēls no: brightside.me
7 Lielā Depresija un Lielā... Autors: Latvian Revenger 10 reizes, kad vēsture ir atkārtojusies un neviens to neiedomājās
7.

7. Lielā Depresija un Lielā Recesija

Lielā Depresija un Lielā Recesija (2008. gada krīzes nosaukums) ir 2 lielākās sava laika ekonomiskās krīzes. Abas krīzes aizsākās ASV un vēlāk izplatījās visā pasaulē. Tās izraisīja lielu daudzumu problēmu, dažādās pasaules sfērās(, piemēram, Nacistu režīma attīstība trīsdesmitajos gados un ES saspīlējums ar Grieķiju mūsdienās). Lielu Depresiju izraisīja pārāk dārgu akciju tirgošana, kamēr Lielu Recesiju izraisīja augsta riska aizdevumi.

Attēls no: brightside.me
8 Djatlovas pārejas un Andrē... Autors: Latvian Revenger 10 reizes, kad vēsture ir atkārtojusies un neviens to neiedomājās
8.

8. Djatlovas pārejas un Andrē arktiskā balona ekspedīcijas

1959. gadā studentu grupa devās ceļojumā uz Urālu kalniem, lai veiktu tur 2 nedēļas ilgu ekspedīciju, bet nekad neatgriezās. Cita grupa, kuru vadīja pētnieks Salamons Andrē (Zviedrija) 1897. gadā centās sasniegt Ziemeļ Polu un gāja bojā. Abas grupas vieno ekspedīcijas dalībnieku mistiskās nāves. Abas grupas sastāveja no amatieriem, taču tie abās bija ļoti labi sagatavoti. Līdzi tika paņemti gan sērkociņi, gan pārtika, silts apģērbs - viss vajadzīgais izdzīvošanai. Laikapstākļi, balstoties ziņojumus, bija piemēroti ceļošanai. Zinātnieki pat mūsdienās pēta šo abu traģēdiju foto, DNS testus un citus materiālus, lai atrisinātu, kas īsti izraisīja šīs traģēdijas.

Attēls no: brightside.me
9 Erdingtonas slepkavības2... Autors: Latvian Revenger 10 reizes, kad vēsture ir atkārtojusies un neviens to neiedomājās
9.

9. Erdingtonas slepkavības

2 divdesmitgadnieces tika nogalinātas Erdingtonā - Birmingemas piepilsētā, 27. maija naktī. Mērija Ešforda un Bārbara Foresta abas tika noslīcinātas vietējā baseinā. Abu līķiem bija nobrāzumi un bija redzamas izvarošanas pēdas un abas meitenes iepriekšejā naktī bija devušās dejot. Vienīgā atšķirība ir tāda, ka starp abām slepkavībām bija 157 gadi. Mēriju nogalināja 1817. gadā un 1974. gadā nogalināja Bārbaru. Abos gadījumos nekad neatrada slepkavu, neskatoties uz to, ka netrūka aizdomās turamo, kurus gan visus atbrīvoja pierādījumu trūkuma dēļ.

Attēls no: brightside.me
10 Čārlijs Čaplins un Puisis... Autors: Latvian Revenger 10 reizes, kad vēsture ir atkārtojusies un neviens to neiedomājās
10.

10. Čārlijs Čaplins un Puisis ar novērsto uzmanību

Meme ar nosaukumu "Puisis ar novērsto uzmanību" jeb "Distracted Boyfriend" internetā parādījās šajā desmitgadē. Pastāv uzskats, ka pirmais to publicēja, kāds nezināms Facebook lietotājs. Foto ir redzams jauns vīrietis, kurš skatās uz citu sievieti, kamēr ir sadevies rokās ar savu draudzeni. 1922. gada plakāts no Čārlija Čaplina filmas "Pay Day" parāda ļoti līdzīgu ainu. Var redzēt Čaplina atteloto galveno varoni, viņa sievu un sievieti, kas pievērš Čārlija uzmanību. Protams, ka šis plakāts ir krietni vecaks par interneta ēru, bet līdzība ir nenoliedzama. 

Varbūt arī tu zini, kādu vēstures sakritību, par kuru vēlies pastāstīt?

Attēls no: brightside.me
1
421
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [15]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Grey Wolf avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  Grey Wolf 08.03.19 21:30
31
0

Hitlers un Putins.. Abi sarīkoja vērīnīgas Olimpiskās spēles, un tūlīt pēc tām uzsāka karadarbību, okupējot un aneksējot kaimiņvalstu teritorijas - un pasaule tikai paburkšķēja..   

 

Juris1604 avatars
Medaļa Misija izpildītaMedaļa NastijsMedaļa Dienas doma
  Juris1604 08.03.19 19:46
16
0

Rakst ļoti labs +, bet viena kļūda nevis pa apli, bet gan pa spirāli, ja ta nebūtu, mes iestingtu stagnācijā un attīstības nebūtu.   

Latvian Revenger avatars
Medaļa ViktorsMedaļa Gada SPOKS 2017Medaļa Favorīts
  Latvian Revenger 08.03.19 20:13
11
0

atbildot uz Juris1604 komentāru " Rakst ļoti labs +, bet viena kļūda nevi... "

Tulkojot bija "circles" - uztvēru to kā "apļos" Par spirāles teoriju arī esmu dzirdējis, iespējams, viena un tā pati, izlabošu. Paldies.

aorech avatars
Medaļa SviestmaizeMedaļa CielaviņaMedaļa Dienas doma
  aorech 08.03.19 20:32
10
1

chinggis khan ar stalinu ludzu nesalidzinat kamer viens tikai naca pie varas otrs pats ar savu zobenu imperiju izveidoja !

mazais28 avatars
Medaļa VienotībaMedaļa Vilkaču klana biedrsMedaļa Vampīru klana biedrs
  mazais28 08.03.19 20:10
8
0

  

SAMSS avatars
Medaļa Duraks recidivistsMedaļa Zoles recidivistsMedaļa Rainis
  SAMSS 08.03.19 19:54
7
0

  

eviits avatars
Medaļa TeamworkMedaļa TrumpeMedaļa Docents
  eviits 09.03.19 13:21
6
0

Pieļurbājos līdz bezfilmai 2008.gadā...tad atkal 09.ajā...un 10., un 11., un 12...utt. Tas skaitās?

Latgaleens avatars
Medaļa ViktorsMedaļa SpēlmanisMedaļa Dienas joks
  Latgaleens 09.03.19 11:24
4
0

Vāsas kuģa negadījumā liela daļa noslīka jo tajos laikos valdīja uzskats ka nav vajadzība pēc peldēt mākas.. Pats bēdīgākais bij tas kad kuģis nogrima samērā netālu no krasta..

197403 avatars
Medaļa 1/13 kūciņasMedaļa RecidīvistsMedaļa Recidīvists
  197403 09.03.19 08:34
3
0

  

dzigiiiitsss@speles avatars
Medaļa ZeltrocisMedaļa BakalaursMedaļa Recidīvists
  dzigiiiitsss@speles 09.03.19 16:06
2
0

atbildot uz eviits komentāru " Pieļurbājos līdz bezfilmai 2008.gadā...... "

Tas liecina tikai par to, ka vismaz 1x gadā tu pieliec seju

Ulrihs avatars
Medaļa TrumpeMedaļa RainisMedaļa Teamwork
  Ulrihs 12.03.19 16:41
1
0

Tādi aiz ausīm pievilkti fakti. Aptuveni - viņi abi bija vīrieši, abiem bija divas rokas, abi ēda maizi....

Žanna d`Ark necīnījās pret Britu impēriju, jo nekādas britu impērijas tad nebija. Žanna patiešām bija viena no fraņču vadonēm, kamēr Plātere ne tuvu. 

Bernadots nekad nav bijis Napoleona (nevis Napaleona) fans, jo kādēļ lai viņš tāds būtu? Ģenerāļa pakāpi viņš ieguva vēl agrāk par pašu Napoleonu un praktiski visu laiku uztvēra to kā savu konkurentu. Brīžiem pat sabotēja Napoleona pavēles (kā kaujā pie Auerštatas, kur pameta cīņā pret prūšiem maršala Davū korpusu) un pēc tam pat kļūstot par nodevēju iesakot Krievijas caram stratēģiju cīņai pret Napoleonu un vadot zviedrus cīņā pret saviem tautiešiem.  Vāsai un Titānikam arī līdzības tikai tādas, ka abi kuģi un abi nogrima...

P.S. Par Djatlova ekspedīciju sazvērestības teorijas meklē tikai REN-TV. Var pameklēt internetā rakstus par šo ekspedīciju. Principā tur viss ir skaidri un gaiši izskaidrots, neskatoties uz sākuma dīvainajām lietām, kuras fiksēja uzreiz pēc traģēdijas. 

Anonīms
Ech 11.03.19 19:55
0
0

Kura gan Emīlijai Plāterei (ne Platerei), kas joprojām tiekot godāta, ir ''viņas'' tauta, 3. piemērs? Mazliet zināšanu nekaitēs, viņa ir mūsu vācbaltu meitene no Latgales, Latvijas meitene, cīnījusies poļu un lietuviešu brīvības cīņās - pret Krievijas caru valsti.

crybaby avatars
Medaļa RecidīvistsMedaļa ŽurnālistsMedaļa Recidīvists
  crybaby 10.03.19 19:53
0
0

10.   

dzigiiiitsss@speles avatars
Medaļa ZeltrocisMedaļa BakalaursMedaļa Recidīvists
  dzigiiiitsss@speles 09.03.19 16:06
0
0

  

abatons avatars
Medaļa NostradamsMedaļa TrumpeMedaļa Dienas joks
  abatons 12.03.19 12:28
0
1

atbildot uz Ech komentāru " Kura gan Emīlijai Plāterei (ne Platerei... "

Vācbalti,tādi paši okupanti,ka Cariskā Krievija un PSRS,nav viņa mūsu!