15

 421  1

Daļa no pasaules filozofiem uzskata, ka vēsture ir kā spirāle - notikumi atkal un atkal atkārtojās. Par labu šai teorijai runā tas, ka vēstures notikumiem laiku pa laikam mēdz atkārtoties - citas personas veic tās pašas vai ļoti līdzīgas darbības. Reizēm to viegli izdodās atpazīt, reizem par to pat neviens neiedomājas. Šajā rakstā iepazīstināšu jūs ar 10 šādām reizēm.

Komentāri 15

0/2000

Hitlers un Putins.. Abi sarīkoja vērīnīgas Olimpiskās spēles, un tūlīt pēc tām uzsāka karadarbību, okupējot un aneksējot kaimiņvalstu teritorijas - un pasaule tikai paburkšķēja..   

 31  0 atbildēt

Rakst ļoti labs +, bet viena kļūda nevis pa apli, bet gan pa spirāli, ja ta nebūtu, mes iestingtu stagnācijā un attīstības nebūtu.   

 16  0 atbildēt

chinggis khan ar stalinu ludzu nesalidzinat kamer viens tikai naca pie varas otrs pats ar savu zobenu imperiju izveidoja !

 10  1 atbildēt

  

 8  0 atbildēt

  

 7  0 atbildēt

Pieļurbājos līdz bezfilmai 2008.gadā...tad atkal 09.ajā...un 10., un 11., un 12...utt. Tas skaitās?

 6  0 atbildēt

Vāsas kuģa negadījumā liela daļa noslīka jo tajos laikos valdīja uzskats ka nav vajadzība pēc peldēt mākas.. Pats bēdīgākais bij tas kad kuģis nogrima samērā netālu no krasta..

 4  0 atbildēt

  

 3  0 atbildēt

Tādi aiz ausīm pievilkti fakti. Aptuveni - viņi abi bija vīrieši, abiem bija divas rokas, abi ēda maizi....

Žanna d`Ark necīnījās pret Britu impēriju, jo nekādas britu impērijas tad nebija. Žanna patiešām bija viena no fraņču vadonēm, kamēr Plātere ne tuvu. 

Bernadots nekad nav bijis Napoleona (nevis Napaleona) fans, jo kādēļ lai viņš tāds būtu? Ģenerāļa pakāpi viņš ieguva vēl agrāk par pašu Napoleonu un praktiski visu laiku uztvēra to kā savu konkurentu. Brīžiem pat sabotēja Napoleona pavēles (kā kaujā pie Auerštatas, kur pameta cīņā pret prūšiem maršala Davū korpusu) un pēc tam pat kļūstot par nodevēju iesakot Krievijas caram stratēģiju cīņai pret Napoleonu un vadot zviedrus cīņā pret saviem tautiešiem.  Vāsai un Titānikam arī līdzības tikai tādas, ka abi kuģi un abi nogrima...

P.S. Par Djatlova ekspedīciju sazvērestības teorijas meklē tikai REN-TV. Var pameklēt internetā rakstus par šo ekspedīciju. Principā tur viss ir skaidri un gaiši izskaidrots, neskatoties uz sākuma dīvainajām lietām, kuras fiksēja uzreiz pēc traģēdijas. 

 1  0 atbildēt

  

 0  0 atbildēt

10.   

 0  0 atbildēt

Kura gan Emīlijai Plāterei (ne Platerei), kas joprojām tiekot godāta, ir ''viņas'' tauta, 3. piemērs? Mazliet zināšanu nekaitēs, viņa ir mūsu vācbaltu meitene no Latgales, Latvijas meitene, cīnījusies poļu un lietuviešu brīvības cīņās - pret Krievijas caru valsti.

 0  0 atbildēt