Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
2
1131

Ko? Nacistiskā Vācija ir kaut ko labu devusi? Paga, paga mans antifašistiskais draudziņ, bez ļaunuma nav labuma. Šeit ir 10 lietas, par kurām mēs mūsdienās varam būt pateicīgi!

VivisekcijaVācija bija pirma... Autors: Panzer 10 nacistu labumi?
1.

Vivisekcija

Vācija bija pirma valsts pasaulē, kura aizliedza vivisekciju 1933. gadā. Reihstāgs par to jau bija izraisījis asas diskusijas jau 1927. gadā. Nākot pie varas nacistiem, pat paši lielākie puikas, tajā skaitā Gērings, Himlers un Hitlers, bija ļoti norupejušies par dzīvnieku saudzēšanu, it īpaši par lielo nokauto dzīvnieku skaitu un to pieaugumu. Daudzi pamati mūsdienu likumos šajā jautajumā,  nāk tieši no Nacionālsociālistu izveidotajiem likumiem. Tas viss, protams, ir ļoti ironiski, jo no vienas puses tika glābti dzīvnieki, bet no otras, tika slepkavoti citādi domājošie, žīdi, homoseksuāļi utt.

Gērings: ‘’Absolūta un pilnīga vivisekcijas aizliegšana ir ne tikai vajadzīgs likums dzīvnieku aizsardzībai, bet arī kā paraugs cilvēcībai... Vivisekcijas piekopēji, kuri no šī brīža tiks pieķerti šajā noziegumā, nekavejoties tiks nosūtīti uz koncetrācijas nometni!”

Īsāk par vivisekciju šeit

Attēls no: www.google.com
Dzīvnieku... Autors: Panzer 10 nacistu labumi?
2.

Dzīvnieku aizsardzība

Turpinot par dzīvniekiem, 1934. Tika izdots medību likums, cik ir atļauts medīt, kur medīt un kā medīt. Šie likumi tiek izmantoti arī mūsdienās, pārsvarā visās rietumu zemēs.

Šis likums bija zināms kā Das Reichsjagdgesetz, Reiha Medību Likums. Reihstāgs arī noteica obligātu šīs tēmas apgūšanu skolās. Īpaši šajos likumos tika uzsvērta Eiropas vilka un lūša saudzēšana, kā arī pēc iespējas ātrāka un cilvēcīgāka nomakšķerēto zivju nogalināšana. Bez šiem likumiem mūsdienu Eiropā visdrīzāk daudzas dzīvnieku sugas nebūtu vairs sastopamas.

Attēls no: www.google.com
Teksts bildē Ne jau... Autors: Panzer 10 nacistu labumi?
3.

Teksts bildē: Ne jau viņš uzņem cigareti, bet tā uzņem viņu

Pret smēķešanas likums

Baumo, ka Hitlers bija tik ļoti pret smeķēšanu, ka bija bīstami pat kaut kur viņa tuvumā aizdedzināt cigareti. Kā arī viņš uzskatīja, ka tā bija naudas šķērdēšana, ražot cigaretes. Nu tā sākās pati dārgākā un efektīvāka anti-tabakas kampaņā pasaules vēsturē. Un, kamēr citās valstīs šāda veida kampaņas katastrofāli izgāzās, Vācijā viss ritēja perfekti. Tika uzliktas speciālas nodevas par tabakas pārdošanu un izplatīšanu. Tika aizliegts smēķēt restorānos un publiskos transportlīdzekļos, kā arī tika izplatīti tabakas negatīvo efektu sekas. Labs piemērs, izsmēķēto cigarešu skaits uz vienu cilvēku 1940. gadā Vācijā – 749, ASV – 3000.

Attēls no: www.google.com
Labklājības... Autors: Panzer 10 nacistu labumi?
4.

Labklājības programmas

Nacistu Vācijai bija pašas lielākās un iespaidīgākās labklājības programas visā pasaules vēsturē, kuras bija balstītas uz šādu filozofiju – visiem vāciešiem ir jābūt vienādām dzīves kvalitātes līmenim. Pati labākā bija tā saucamā Ziemas Atbalsta programa, kurā augstu stāvoši nacisti roku rokā ar parastajiem iedzīvotājiem devās ielās, lai vāktu ziedojumus tiem kuriem bija visāda veida grūtības. Šis bija ne tikai ideāls propagandas solis, bet arī labs veids kā pievērst sabiedrības uzmanību tiem, kuriem bija nepieciešama palīdzība. Bet, tomēr, rodas jautājums, kā varēja tik daudz savākt ziedojumos? Atbilde vienkārša, nevarēja. Liels daudzums naudas nāca no valstij nevēlamo kabatas, ar konfiskācijas palīdzību. Tomēr, arī šādā veidā tika barota nacistu augšgala naudas ķeša. Šī shēma tiek piekopta arī mūsdienu nodokļu sistēmās.

Attēls no: www.google.com
VolkswagenJeb... Autors: Panzer 10 nacistu labumi?
5.

Volkswagen

Jeb ‘’tautas vāģis’’ burtiskā nozīmē, šis automobīlis tika pasniegts kā pieejams katram Vācijas pilsonim. Tas bija bija balstīts uz Hitlera ieteikumiem dizainieriem, ka mašīnai vajadzetu atgādināt vaboli. Šis projekts bija neiedomājami veiksmīgs, cena tikai 990 reihsmarkas (par šo summu varēja iegādāties mazu mocīti), bet uz kara beigām mašīnu pieejamība strauji kritās. Ražošana vairāk nosliecās uz militārajām vajadzībām. Tomēr, savu statusu ši mašīnas marka ir saglabājusi arī mūsdienās.

Attēls no: www.google.com
AutobāņiLai gan ideja... Autors: Panzer 10 nacistu labumi?
6.

Autobāņi

Lai gan ideja nebija nacistu, Hitlers to atbalstīja un arī realizēja, tieši viņš deva pavēli uzsākt lielāko ceļu būvi vēsturē. Kā pirmā lielceļu sistēma pasaulē, autobāņi bija revolucionārs inžinieru sasniegums un pilnībā izmainīja veidu kā cilvēki pārvietojas. Pārsvarā visas valstis vēlāk adoptēja Hitlera izveidoto un realizēto sistēmu, tajā skaitā ASV un Lielbritānija. Tā viennozīmīgi ir lielākā lielceļu sistēma pasaulē, sniedzoties arī ārpus Vācijas, kā piemēram Austrijā. Autobāņu projekts arī atrisināja lielo bezdarba problēmu tā laika Vācija, sniedzot darbavietas simts tūkstoš cilvēkiem. Liela nozīme šajā projektā arī bija propagandā, ka visi šie ceļi apvienos visus valsts nostūrus un liks just lielāku kopības sajūtu.

Attēls no: www.google.com
Mūsdienu raķescarontehnikas... Autors: Panzer 10 nacistu labumi?
7.

Mūsdienu raķeštehnikas tēvs

Raķešu izgudrotājs Verners fon Brauns bija Nacistu partijas biedrs, kā arī SS virsnieks. Viņš palīdzēja kā Vācijai tā arī ASV, to raķešprogrammu realizēšanā, gan kara periodā, gan pēckara gados. Lai gan viņš bija iesaistīts dažāda veida projektos sākot no degvielu rijošiem raķešveida lidmašīnu dzinējiem līdz orbīta-zeme raķetēm, tomēr vislielākie sasniegumi bija NASA rindās. Vissvarenākais sasniegums noteikti bija Saturn V nesējraķetes izveide, kura palīdzēja uz Meness nogādāt pirmo cilvēku. Von Brauns bij tas, kurš oficiāli atvēra ceļu uz cilvēka ceļošanu kosmosā... Kā arī vienu no visiznīcinošākajām metodēm karā.

Attēls no: www.google.com
Inovācijas filmu... Autors: Panzer 10 nacistu labumi?
8.

Inovācijas filmu uzņemšanā

Nacistiem filmas un mūzika bija viens no svarīgakajiem veidiem kā izplatīt propagandu. Līdz ar to izveidojās paņēmieni un tehnoloģijas šīs sfēras uzlabošanai. Piemēram, pirmā magnētiskā lenta tika izmantota Hitlera un Gēbelsa uzrunu ierakstīšanai un uzņemšanai. Tāda propagandas filma kā ‘’Triumph of the Will’’ (Gribas triumfs), tiek uzskatīta kā viena no nozīmīgakajām filmām kinematogrāfikas vēsturē. Šīs filmas režisore Leine Rīfenštāle(bilde augšā), izmantoja, tam laikam neticami, 30 kameras un pāri simtam tehniķu. Un tākā šai filmai bija neierobežots budžets, tika izmantotas jaunākās tehnoloģijas. Krāni un sliežu platformas arī bija jauna inovācija filmēšanā, šos paņēmienus izmanto arī mūsdienās, lai veidotos gluds filmējums. Galu galā, propagandas filmas ir kā gandrīz izmirušas, bet paņēmieni joprojām tiek izmantoti mūsdienu filmu uzņemšanai.

Attēls no: www.google.com
Ieguldījums modēCik daudziem... Autors: Panzer 10 nacistu labumi?
9.

Ieguldījums modē

Cik daudziem liekas, ka vācu uniformas bija pašas krutākās? Man noteikti. It īpaši SS melnās formas ar ādas mēteli un iespaidīgo virsnieku cepuri ar sudraba galvaskausu. Tās bija elegantas un 100% seksīgas. Labs piemērs mūsdienās ir tam kā ģērbjas daudzas metāla un alternatīvās mūzikas grupas, melnas drēbes, zābaki un citas atribūtikas. Tādas frimas kā Adidas, Puma un Hugo Boss apgādāja ne tikai militāros apģērbus, bet arī nodrošināja 1936. Gada Olipmisko spēļu dalībniekus ar apģērbu. Un mūsdienās visas šīs kompānijas joprojām ražo tik ļoti iecienītās drēbes.

Attēls no: www.google.com
Sasniegumi medicīnāKā jau... Autors: Panzer 10 nacistu labumi?
10.

Sasniegumi medicīnā

Kā jau daudziem zināms nacisti veica drausmīgus eksperimentus ar dzīviem cilvēkiem. Pateicoties tiem mūsdienu ārstu rokās ir tik ļoti nozīmīgā informācija, kura citā gadījuma varbūt nebūtu pieejama. Kā piemēram, nacisti pētija cilvēka izdzīvošas spējas ļoti zemās temperatūrās, pakļaujot koncetrācijas nometnes ieslodzītos visāda veida spīdzināšanām. Visu šo šausmīgo procedūru laikā tika veikti novērojumi ķermeņa temperatūrā, nervu sistēmā un muskuļos. Piemērām, tāda metode kā ‘’ Rapid Active Rewarming” tiek izmantota arī mūsdienās, lai normalizētu cilvēka ķermeni no zemām temperatūrām.

Vēl raksti par Otro Pasaules karu:

http://spoki.tvnet.lv/vesture/Neiedomajamais-virs-kara-plositajam/800636

http://spoki.tvnet.lv/vesture/Otrais-pasaules-kars-tad-un-tagad/800066

http://spoki.tvnet.lv/vesture/Neticami-notikumi-Otraja-pasaules-kara/800462

http://spoki.tvnet.lv/foto-izlases/Otra-pasaules-kara-plakati/304338

http://spoki.tvnet.lv/vesture/Marsejs-158-uzvaras-gaisa/174654

Attēls no: www.google.com
2
1131
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [44]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Sātans avatars
Medaļa CacansMedaļa BestsellersMedaļa Maģistrs
  Sātans 12.08.16 08:46
36
0

SIEG HEIL!  

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 16.08.16 15:57
35
3

Nu krievi man vienmēr vairāk nepatikuši nekā vācieši... iedzimts vai kā... nezinu

kakasy avatars
Medaļa Zoles 3000 spelesMedaļa Gada Spoks 2018Medaļa Komiķis
  kakasy 12.08.16 10:33
32
0

Un ir vēl: pirmie reaktīvie dzineji, kas tagad ir gandrīz katrai nopietnai lidmašīni. Vispār tehnoloģiskajā attīstībā ļoti daudz jaunievedumu nāca tieši no nacistu laikiem, kam par pamatu jebkurā gadījumā ir vācu rūpniecība, kas visos laikos ir bijusi augstākajā līmenī.

Greenore avatars
Medaļa Sertificēts spoksMedaļa SpoksMedaļa Bērndārznieks
  Greenore 12.08.16 08:29  
23
0
Godigi sakot, par uniformam man tev ir japiekrit...
gelandewagen avatars
Medaļa MasonsMedaļa Darts VeidersMedaļa Vilkaču klana biedrs
  gelandewagen 09.05.17 15:15
14
1

Vācija par vadošo spēku jau bija izvirzījusies 1870.gados, kad diezgan daudz kas tika izgudrots tieši Vācijā, un tas turpinājās līdz pat 1945.gada. Pēc zinātnieku konfiskācijas bija jāpaiet laiciņam, lai vācieši atkal būtu priekšā visiem.

To, ka šo to medicīnā ieguva, kas šobrīd nebūtu iespējams, arī ir apsveicami. Šausmināšanās par to, ka tika aizsargāti dzīvnieki un iznīcināti žīdi, ir pilnīgi nevietā, jo arī šodien nevienam neuztrauc, ka turki masveidā iznīcinā kurdus, krievi zilos, jo sabiedrības uzskati ir atbilstoši situācijai un ANO cilvēktiesības ir apdrukāts papīrītis, kuras ir saistošas tikai ES, Norvēģijai, Šveicei, varbūt vēl dažām valstīm, pārējie liek nikolaju virsū.

Viens Zeks avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa HumoristsMedaļa 1/13 kūciņas
  Viens Zeks 12.08.16 07:36  
14
2
Kur fanta?
Skauts89 avatars
Medaļa TrumpeMedaļa ŽurnālistsMedaļa Sertificēts spoks
  Skauts89 12.08.16 16:07
11
0

nenoliedzami nacisti bija liels tehnoloģiju virzītājspēks, kaut vai tā pati sintētiskā degviela un militārajā ziņā, V2 raķetes un pasaulē pirmā atomzemūdene

ĢenerālisHansijs avatars
Medaļa Darts VeidersMedaļa Dienas domaMedaļa Spoki flame
  ĢenerālisHansijs 12.08.16 20:55
13
3

atbildot uz Letts komentāru "Tas, protams, ir lieliski, ka šie fakti tiek iz... "

 

Pirmkārt jau gramatikas neievērošana.

Tālāk ir tas riebīgais vārds ''nacisti''. NACIONĀLSOCIĀLISTI (par ko ir šis raksts) nebija nekādi ''nacisti'', jo ''nacisti'' (cik man zināms) nekad nav pastāvējuši. Tas ir lielā parazīta un noziedznieka Staļina izmurgots lamuvārds Nacionālsociālistiem!  

Treškārt, kas tie par murgiem par fašismu? Kāds vispār Trešajam Reiham sakars ar fašismu?!

Visbeidzot, pats galvenais - TREŠAIS REIHS IR NESIS TIKAI UN VIENĪGI LABU CILVĒCEI. VISS KO VIŅI DARĪJA BIJA SLAVĒJAMI, un lai nu kam, bet Reiham nav ne mazākā sakara ar ļaunumu, ja nu vienīgi tas, ka viņi to apkaroja.

Škūnis LV avatars
Medaļa Spoks
  Škūnis LV 23.05.17 22:07  
8
1
Nacistiskā Vācija ir devusi daudz, daudz vairāk laba, nekā PSRS.
Panzer avatars
Medaļa Zelta ninjaMedaļa PolittehnologsMedaļa Nedēļas redaktors
  Panzer 12.08.16 16:35
7
0

atbildot uz Letts komentāru " Interesanti. Paskaidro. " Laikam tāpēc, ka ievadā pajokojot ierakstīju ''antifašists'' Laikam ir viens no vates bara

Panzer avatars
Medaļa Zelta ninjaMedaļa PolittehnologsMedaļa Nedēļas redaktors
  Panzer 12.08.16 21:36
5
0

atbildot uz ĢenerālisHansijs komentāru "Pirmkārt jau gramatikas neievērošana. Tālāk ir... " Hitler, tas tu?

ĢenerālisHansijs avatars
Medaļa Darts VeidersMedaļa Dienas domaMedaļa Spoki flame
  ĢenerālisHansijs 16.08.16 13:37
7
2

atbildot uz Ulrihs komentāru "atbildot uz Letts komentāru "Tas, protams, ir l... "

Interesanti, kas tu tāds par komunistisku caureju esi, jo  neviens normāls cilvēks kaut ko tik slimu un aprobežotu uzrakstīt nevar.

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 12.08.16 23:04
5
0

atbildot uz ĢenerālisHansijs komentāru "Pirmkārt jau gramatikas neievērošana. Tālāk ir... "

Speaking like a true grammar nazi. 

Nu par labuma nešanu ir jāpastrīdas. Vai bij' labi, ka viņi ne tikai žīdus vien, bet arī visu ģimeni un arī bērnus apšāva bez paskaidrojuma? Daļa to viņuprāt bija pelnījusi, nepaklausība, pretošanās kustība, bet bērnus, un ne jau žīdu bērnus.. 

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 12.08.16 12:37
5
0

atbildot uz ĢenerālisHansijs komentāru " Tas, protams, ir lieliski, ka šie fa... " Interesanti. Paskaidro.

Škūnis LV avatars
Medaļa Spoks
  Škūnis LV 23.05.17 22:07  
5
0
atbildot uz leons kimmelis komentāru " Sāksim ar  to,cik miljoni dzīvību ... "PSRS karā iznīcināja 42miljonus savu tautiešu plus vēl tos kurus nogalināja. Vācijai nekādi nesanāk tik lieli apgriezieni cilvēku slepkavošanā. Kara specs uzradies.
littlemoodmonster avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  littlemoodmonster 12.08.16 18:46  
5
0
atbildot uz arturs komentāru "   Valdības un partijas, kas visbiežāk, ... "Tik un tā nejauc fašismu ar nacismu. Tās nav vienādas valsts pārvaldes formas
littlemoodmonster avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  littlemoodmonster 12.08.16 16:44  
4
0
atbildot uz Arturs komentāru " Visur oficiāli raķetes izgudrotājs skai... "Tavai zināšanai Vācija bija nacisms Hitlera vadībā,Itālijā fašisms Mosulīni vadībā. It kā nav lielas atšķirības,bet fašismā nav anti-semītisma, tas ir ebreji varētu mierīgi dzīvot Itālijā,bet Vācijā ne
Ķēniņu Rāpslis avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Latvijas politikaMedaļa Dienas doma
  Ķēniņu Rāpslis 15.08.16 14:32
4
0

atbildot uz Ulrihs komentāru " Smags trollisms un diezgan bezjēdzīgs. Neticu... " Tas nav trollisms. Viss, ko viņs pateica ir pilnīgi pareizi.... Tas ir neizturami ja no visām pusēm tevi cenšas nomelnot un iznīcināt. Sabiedrotie ar neko nav labāki vai sliktāki par Nacionāl Sociālistiem, vienīgais ar ko rietumi, ASV, sabiedrotie un citi tā veida spēki atšķiras ir tas, ka viņu metodes ir klusas un grūti saredzamas. Viņi uzreiz nejiet virsū uz 'skatuves', bet gan uzmanīgi nogaida un lēnā gaitā tikai pastiprina jaudu. Un pat, ja kaut kas no viņu briesmīgajām darbībām tiek uzzināts tad tas uzreiz ar preses un mēdiju palīzību tiek definēts, kā pieņemams, mazliet neētisks, bet tajā laikā vajadzīgs. Bet attiecīgi tad kad kādas citas ideoloģijas pārstāvji izdara to pašu tā uzreiz visos medijos tiek rakstīts: Ļaunās [valsts], nežēlīgais [grupējums] atkal izdarījis [to un to].

REAL111 avatars
Medaļa TrumpeMedaļa Patīk komentārsMedaļa Dienas joks
  REAL111 13.08.16 22:35  
4
0
kara laikā tev nevienu brutāli neizkāva.... bet gan piespiedu darbs vācijas laba, ražot ierpčus , munīciju utt jo liela daļa darbu ļaužu jau bija aizsūtīti uz fronti... bija jau arī ko nošāva... ko nevar 4 to var 3!
Sergiyo avatars
Medaļa SpoksMedaļa Patīk komentārs
  Sergiyo 30.04.19 11:57  
3
0
Njā, atceros kā es ar klasesbiedru, apspriedām vācu formastērpu vēstures stundā teicu, ka fričiem formas ir perfektas un pat mūsdienām diezgan modernas un labi izskatās uz visiem zaldātiem bija kautkāda 8 vai 9 klase. Pēkšņi vēstures skolotāja pieskrēja klāt pat neko neaizrādīdama ieblieza man tādu pliķi, ka man vaigs momentā zils palika. Ārprāc tās apdullinošās sāpes. Izrādās, ka vēstures učene ir žīdiete 😂
« 1  2  3 »