Sveiki 10 lietas ko iespējams nebūsiet dzirdējuši :D kaut gan spoki ir pilni ar līdzīgiem rakstiem :D
10 aizraujošas lietas8
Zeme ir pieņēmusies svarā
Sekojot vairāku ap Zemi rinķojošu satalītu kustībai,GPS eksperts ir secinājis ka Zeme iespējams ir kļuvusi par 0.008 % smagāka. Bens Harris (Bens Harris) no ASV Teksasas universitātes uzskata, ka šo papildu masu veido 70000 km plats neredzams melnās matērijas disks kas aptver ekvatoru. Ja šie pieņēmumi izrādīsies pareizi, tad jau drīzumāvarētu atklāties neredzamās melnās matērijas noslēpums-pašreizējie pieņēmumi liecina, ka šī matērija veido 80 % Visuma.
Medikaments varētu atmodināt apsolūto dzirdi
Līdz šim absolūtā dzirde-tāda kā Mocartam un citām leģendārām personībām piemītošā muzikalitāte-uzskatīta par īpašu talantu, kas vai nu ir, vai nav iedzimts. Tacu pētījumi par to, kā garastāvokli stabilizējoši medikameti ietekmē spēju mācīties, apliecina, ka iespējams, izdosies tabletes, kas jaudās atmodināt ne tikai absolūto dzirdi, bet arī citas spējas. Daļa pētījuma dalībnieku pirms mūzikas nodarbībām dzēra valproātu (VPA)-medikamentu kas maina smadzeņu reakciju uz stimuliem,daļa -placebo. Testa rezultāti liecina, ka, kopumā ņemot, tie dalībnieki, kas lietoja VPAspēja precīzāk noteikt skaņas toņa augstumu nekā tie kam dots placebo. Ja medikamenti spēj mainīt jau agrā bērnība nostabilizējušos nervu ceļus,tad ir pamats uzskatīt, ka var rast jaunas iespējas ne tikai pieaugušõ izglītībā, bet arī garīgo slimību ārstēšanā.
Mūsu emocijas atstāj pēdas ķermenī
Cilvēku emociju pētījumi ir atklājuši, ka mūsu pārdzīvojumu izpausmes- spektrā no dusmām līdz skumjām un laimei-veido noteiktas sajūtas, kas izpaužas atsevišķās ķermeņa vietās. Zinātnieki pētījuši virkni ikdienas izteikumu, ko cilvēki lieto spēcīgu emociju izpausmju raksturošanai, piemēram, "Emocijas ietekmē ne tikai mūsu garīgo, bet arī fizisko stāvokli. Tāpēc mūsu ķermenis spēj ātri reaģēt gan briesmu gadījumos, gan priecīgos cilvēku savstarpējās saziņas brīžos.
Ir radīts ar saules baterijām darbināms hibrīdauto.
Pilsētu energo apgādē mēs arviej vairāk izmantojam Saules enerģiju, tacu beidzot pienācis brīdis,kad Saule darbīnās arī automašīnas. Gada sākumā notikušjā starptautiskajā plaša patēriņa elektronikas precu izstadē (Consumer Electronic Show) Lasvegasā kompānija Ford demonstrēja koncepta automašīnu C-MAX Solar Energi, kam uz jumta izvieoti saules paneļi. Tie saražo tikpar lielu enerģijas daudzumu. kādu var iegūt, cetras stundas ar elektrību lādējot akmulatoru. Ar iegūto enerģīju var nobraukt 34 km. Papildu jaudas nodrošonāšanai hibrīdauto ir aprīkots arī ar standarta elektro uzlādes sistēmu. intersanti, jumta saules paneļu uzlādei izmanto Freneļa lēcu, kas pielāgojas Saules gaismas virzībai, tādējādi maksimāli uzkrājot unj izmantojot tās enerģiju auto darbināšanai.
Ķirzakroboti gatavojas dzīvei kosmosā.
Eiropas Kosmosa aģentūra un SImona Freizera universitāte Kanādā ir pierādījušas, ka geikonu jeb ķirzakveidīgie roboti ir lieliski piemēroti dzīvošanai izplatījumā. Imitējot īstis mikromatiņus kas atrodas uz gekonu pēdām, Abigaillerāpojošie roboti ir ieguvuši lielisk, jau kādu laiku nepārspētu saķeri ar virsmu. jaunākie izmēģinājumi pierāda, ka, pat atrodoties vakuumā vai ekstremālas temperatūras apstākļos, šie roboti nezaudē ne nieka no savas saķeres spējām. tādējādi, iespējams, ka satelītu apkope un remont darbi Starptautiskajā kosmosa stacijā, ko pašlaik veic astronauti, reiz varētu nonākt gekonrobotu pārziņā.
Baktērijas var apturēt augsnes pārtuksnešošanos
intensīvas lauksaimniecības rezultātā Ziemeļķīnas tuksneši kļūst arvien plašāki, piespiežot tūkstošiem cilvēkiem meklēt jaunu dzīves vietu. tacu cīņai pret smilšu valstību nupat atrasts jauns slepenais ierocis-ciānbaktērija. Augi ar spēcīgu sakņu sistēmu palīdz noturēt zemes virskārtu, tacu pilnībā nenovērš vēja dzītu smilšu pārvietošanos. Astoņu gadu izmēģinājumos Ķīnas ZInātņu akadēmijas pētnieki ir atklāuši, ka, apsmidzinot smilšu kāpasar ciānbaktērijām, uzlabojas augsnes noturība. Fotosintēzes rezultātā mikroorganismi kāpaklājs ciešī pārklāj augses virskārtu un padara irdeno zemi kompaktāku. Tādējādi augi spēj tajā iesakņoties un izdzīvot, palīdzot absorbēt atmosfēras sastāvā esošo ogļskābo gāzi.
Zebras strīpas darbojas kā optiskā izlūzija
Radušās vairākas teorijas par to kāpēc zebrām ir izveidojies to pamanāmais melnbaltais svītrojums, bet jaunākie pētījumi liecina, ka tas darvijas kā optiska ilūzija, kas mulsina un jauc galvu šo dzīvnieku ienaidniekiem. Zebrām pārvietojoties, to strību biezums un izvietojums uz ķermeņa veido optiskus rakstus, kas nojauc jebkura novērotāja vai vajātāja dabisko izprati par patieso kustības virzienu. Apmulsinot vajātāju, zebras iegūst dzīvības glabšanais nepieciešamās sekundes. Turklāt šī metode labi darbojas, ne tikai apmānot lielos plēsējus, bet arī dezorientējot apnicīgos sīkos asinssūcējus.
Cilvēki medī kā haizivis un bites
Tanzānijā pētot Hadza cilti, kuras pārstāvji joprojām pašu spēkiem medī lielos dzīvniekus, antrpologi ir atklājuši, ka cilvēki medī līdzīgā veidā kā haizivis un bites. Lai izsekotu Hadza mednieku gaitas, viņiem iedeva pulkstei ar GPS uztvērēju. Novērojumi liecināja, ka tās iezīme dabā labi zināmu iešanas taktiku, kas zināma kā Levī pārvietošanās (Levy walk). tā sākas ar pārvietošanos nelielos attālumos vienā apvidū, kam seko došanās garākā ceļā uz citu teritoriju. Šāds kustību raksts novērojams cilvēkiem, ne tikai medījot zvērus, bet arī pastaigājoties pilsētā vai izklaides parkos, un tieši tāpat arī dzīvniekiem medījot baros.
Brīvprātīgie sper soli tuvāk Marsa iekarošanai
Atsucoties uz līdz šim ambicizākās kosmiskās misijas Mars One aicinājumu, vairāk nekā 200000 brīvprātīgo ir pieteikušies vienvirziena ceļojumam uz sarkano planētu. Pirmo atlases kārtu izturējuši 1058 cilvēki, to skaitā viens latvietis. Līdz 2023. gadam Mars One plāno uz sarkanās planētas izveidot cilvēku apmetni(attēlā), dzīvošanai nepieciešamo aprīkojumu turp nogādās vairākās misijās pirms cilvēku ierašanās. Visi 1058 pretendenti ir vecāki par 18. gadiem, un vairākums no viņiem-297 cilvēki-ir ASV iedzīvotāji. Nākamajā atlases kārtā viņus sagaida sarežģīti simulācijas testi komandu veidošanā, kuru galvenis fokuss vērsts uz fizisko un emocionālospēju padziļinātu izvērtēšanu. Programmas vadošais medicīnas speciālists Norberts krafts stāsta, ka šajos testos plānots atlasīt 40 kandidātu, kas 2018. gadā varēs uzsākt sagatavošanās treniņus dzīvei uz Marsa.
Mikrogravitātes apstākļos kartupeļus izcept neizdotos
Smeļoties iedvesmu Krievijas astronauta izmestajā jociņā par to, ka viņam kosmosā ļoti pietrūkst ceptu kartupeļu, grieķu zinātnieks ir sācis pētīt, kā atrodoties Visumā, varētu uzcept kartupeļus. Izmēginājuma testos viņš kartupeļus pirms cepšanas ievietojis īpaši izviedotā centrifūgas modelī, kurā savērpšanās kustības līdzīgas hipergravitātes efektiem. Centrifūgai strādājot ar trīs g spēku. kas ir trīs reizes lielāks par Zemes gravitāti un ir līdzīgs Jupitera gravitātei, frī kartupeļus, visticamāk, pagatavot izdotos. Tacu apsaubāma ir iespējamība kaut ko uzcept vai uzvārīt vidē, kurā gravitācija ir mazāka nekā uz Zemes vai vispār nedarbojas, kā tas ir Starptautiskajā kosmosa stacijā, ņemot vērā, ka šādos apstākļos šķidrumi fundamentāli maina savas fizikālās īpašības.