Čau!
Man ļoti gribās uztaisīt rakstu un iepazīstināt jūs visus ar kaut ko, kas radikāli mainīja manu dzīvi uz labo pusi.
Pagājušajā gadā atklāju dažādu mentoru (ceļvedis, tas ko tu izraugies par skolotāju) video.
Ceru, ka arī kādam no jums kalpos šis par piemēru vai vismaz liks izbrīnīties!
Ir redzēti dažādi mentori, bet ir man ir tikai trīs, kas aizķer manu tālāko dvēseles stīgu un urbjas pa manu dvēseli. Ar katru no viņiem iepazīstināšu!
Un kas ir Tavs iedvesmas avots?5
61
0

Sākšu ar Jay Shetty, pašu pirmo mentoru, kuru nejauši atradu facebook pagājušajā gadā skatoties smieklīgas memes. Es redzēju video "This is stopping you from achieving your goals" jeb "Tas ir tas, kas tevi aptur no mērķu sasniegšanas".
Jay ir unikāla persona. Viņš savu darbību sāka 2016. gadā un trīs gadu laikā ir kļuvis par miljardieri un motivātoru. Trīs gadu laikā viņam seko 19 miljoni cilvēku visā pasaulē un neskaitāmiem cilvēkiem ir izmainīta dzīve.
Kamēr viņš vēl plaši pasaulē nebija pazīstams, viņš devās uz Indiju un iestājās klosterī par mūku.
Tieši vakar vēl skatījos video interviju -cultivate a Monk mindset- un intervētājs viņam jautāja, lai pastāsta kaut ko par to, ko viņš darīja būdams mūks un kādas dzīves mācības ieguva.
Viņš stāstīja, ka skolas laikā viņu vienmēr ir saistījuši cilvēki, kuriem nekā nav un ieguldot smagu darbu nākotnē viņiem ir viss. Uz viņa skolu, Anglijā, Londonā, bija atnācis mūks, kurš pirms iestāšanās klosterī bija bagāts, bet piekrita dzīvei, lai viņam nebūtu nekā. Jo principā tāda ir mūku dzīve, viņi atsakās no visa. Un bija noticis kaut kas pretējs un tas viņu tik ļoti saistīja. Ka cilvēks, kuram ir viss, parakstās uz to, lai viņam nekā nebūtu.
Un tā Jay nodzina matus un iestājās klosterī par mūku. Viņš stāstīja, ka viņiem nav elektrības, nav tādu gultu, bija jāguļ guļammaisos uz grīdas. Katru rītu bija jāceļas 4 no rīta un jāmeditē līdz pat 8 no rīta. Pēc tam ēd brokastis un dodas iegūt zināšanas no 5000 gadu vecām grāmatām. Otra dienas daļa radikāli mainās. Otrajā dienas daļā no pusdienlaika līdz vakaram ir jāmāca citi. Tu mācies pats un māci arī citus.
Viņi palīdz citiem cilvēkiem, nabagiem, viņiem tiek dots no tā, ko cilvēki saziedo klosterim. Un tie, kuri ziedo, tic viņu labajoem darbiem.
Viņu abats ( mūku skolotājs, kurš iecelts uz mūžu) sūtīja viņu prom no klostera un teica, ka viņam ir jādalās ar pasauli savā gudrībā.
Un tā 2016. gadā tapa viņa Youtube kanāls un trīs gadu laikā ir 19 miljoni sekotāju un miljards skatījumu.
Lai cik dīvaini nebūtu, bet viņš stāstīja savu pieredzi ar publisko runu. Skolas laikā (8 g.v.) viņam bija jādzied vairāku tūkstošu cilvēku priekšā. Viņam tik ļoti nesanāca, ka visi smējās par viņu. Publika lauza krēslus, plīsa aiz smiekliem no viņa dziedājuma. Un viņam bija jāturpina ar dzejoli, bet viņš to bija aizmirsis un špikerī vārdus bija dzēsušas asaras. Viņu novesa no skatuves direktors, bet visi tāpat smējās.
Un vai spējat iedomāties, ka šodien Jay Shetty ir daudzu cilvēku mentors un motivātors? Viņš savu runu runā dažādās pasaules valstīs, uz dažādām skatuvēm un sasniedzis 1 miljardu skatījumu.

Vakar vakarā tieši pabeidzu lasīt Ričarda Brensona grāmatu par viņa dzinējspēkiem, viņš ir bagātāko cilvēku saraksta topa augšgalā un viens no bagātākajiem vīriem Anglijā.
Viņš nav mentors, bet gan ietekmīga persona, no kuras var smelties iedvesmu.
Viņa devīze vienmēr ir bijusi pieņemt izaicinājumus.
Kā šis vīrs ir nodibinājis savu aviolīniju, kā viņam var piederēt neapdzīvota sala?
Elementāri. Par salu. Viņš toreiz ar sievu devās bezalgas atvaļinājumā, lai vienkārši būtu izdevība palidot ar helikopteru, jo zināja, ka salu izrādītājs lidos ar helikopteru un viņiem kā "potenciālajiem pircējiem" būs jālido līdz. Nu ar kājam taču neskries? Viņi nemaz negribēja neko pirkt. Tikai palidināties virs koku galotnēm.
Bet Ričards iemīlējās salā Nekera un par katru cenu gribēja to nopirkt. Bet viņam nepietika tad naudas.
Atpakaļceļā uz mājām bija atcelts reiss ar lidmašīnu. Visi cilvēki, tai skaitā Ričards, palika bešā un netika uz savu galamērķi. Viņš bija izskaitļojis, ka kabatā ir pietiekami nauda, lai noīrētu lidmašīnu, izskaitļoja, cik cilvēki lidos un vēl uzpelnījās. Tā dzima viņa ideja par aviolīnijas Virgin Atlantic dibināšanu.
Viņa māte ir vienmēr viņu audzinājusi stingri un mācījusi patstāvību. Piemēram, kad Ričards bija mazs, viņa māte viņu ziemā pamodināja naktī un lika mīties ar riteni vairākus desmitus km, dodot līdzi ēdienu un sakot, ka ūdens būs pašam jāatrod. Viņš pats jūtas gandarīts, ka uz viņu tika šāda audzināšanas metode, jo citādi viņš nebūtu tas, kas šobrīd ir.
Kā visspilgtākais piemērs, ko varu minēt ir viņam skolā gāja slikti ar sekmēm. Viņam bija disleksija un viņš īsti neprata ne lasīt, ne rakstīt. Bet tad viņš pieteicās sacerējumu konkursam un dabūja pirmo vietu! Un vēlāk viņš dibināja žurnālu un bija redaktors. Par spīti savai disleksijai viņš kļuva par žurnālistu.
Protams, ka izaicinājumi ir galvenais dzinējspēks, kas motivē viņu virzīties uz priekšu.
Neminot nemaz to, ka viņš 5 reizes stādijis rekordu lidošanā ar gaisa balonu un visas piecaa reizes gandrīz nosities. Bet pat tad, kad uz spēles likta viņa dzīvība, viņš vienmēr sev atgādina "Nekad nepadodies".
Reklāma

Un kā pēdējo spilgtāko motivātoru varu minēt ir Tom Bilyeu.
Tomass arī ir viens no cilvēkiem, kam nekā nebija, bet kļuvis ir par miljardieri. Nevis miljonāru, bet gan miljardieri. Un šodien viņš ir arī mentors, kurš tāpat kā Jay Shetty ir mainījis daudzu cilvēku dzīves.
Tomasa darbība virtuvē ir sākuma ceļš uz miljardieri. Bez pilnīgi nekādām zināšanām pārtikā un biznesā, viņš radīja firmu Quest Nutrition. Šodien šī ir pelnoša firma, kura tirgo proteīna batoniņus (sportistiem) un šīs firmas apgrozījumi sasniedz miljardus.
Šodien viņš ir arī mentors. Viens no viņa citātiem ir šāds "tev ir jābūt kristāla skaidrai vīzijai par saviem mērķiem, lai tos piepildītu"
Šis viņa citāts ļoti labi pierādās dzīvē. Kāpēc tieši proteīna batoniņu bizness? Viņš vienmēr ir gribējis palīdzēt cilvēkiem, kuriem ir problēmas ar ēdienu. Ideja tapa par kaislību un kaislība tapa par biznesu. Un Quest Nutrition bija otrā augošākā privātā firma Amerikā.
Viņš vada arī raidījumu Impact Theory. Un principā ir arī intervētājs. Starp citu, Tomass ir intervējis arī Jay Shetty.
Spilgta un ievērojama personība. Viņš dalās ar savu personīgo skatījumu un dzīvi par mērķiem un vīzijām un kā vislabāk sasniegt visu ko tu gribi dzīvē.
Visspilgtākais piemērs varētu būt tāds, ka es ilgi ( nu gadus 5 vismaz) nodarbojos ar sevis atrašanu. Pildīju personības testus, karjeras testus, bet tas viss likās tāda tukša klikšķināšana nekas vairāk. Līdz es izlēmu paskatīties Tomasa piedāvāto video, kurā viņš stāsta, ka kādreiz par sevi domājis, ka viņam nav talantu un nav arī nekādu mērķu dzīvē. Bet viņš nonāca pie secinājuma un tagad māca citus, ka dzīves aicinājums nav jāmeklē NEKUR! Ka tas nepieklauvēs tev pie durvīm vai pēkšņi braucot ar mašīnu neizskries priekšā. Ka tas ir jābūvē pašam! Ķieģelis pēc ķieģeļa, kamēr savu aicinājumu pats uzbūvē, bet ir viens priekšnoteikums, ka tas sākas ar interesi.
Manuprāt, mēs no visiem šiem mentoriem varam kaut ko aizgūt. Jo ir tāds teiciens, ka jāmācās un jāņem piemērs no veiksmīgiem cilvēkiem. Well, that makes sense, vai ne? Paldies, ka veltīji laiku manam rakstam un ceru, ka aizguvi ko vērtīgu