2024. gada 11. augustā aviokompānijas LOT Polish Airlines (LO/LOT) reiss LO11 no Varšavas Šopēna lidostas (WAW) uz Ņujorkas Ņūarkas lidostu (EWR) bija spiests atgriezties Varšavā bumbas draudu dēļ. Boeing 787-8 Dreamliner lidmašīna izlidoja no Varšavas un pacēlās 36 000 pēdu lidošanas augstumā. Aptuveni pēc 1260 nolidotiem kilometriem, netālu no Norheimas pilsētas uz ziemeļiem no Stavangeras, Norvēģijā, lidmašīna veica 180 grādu pagriezienu un sāka atgriešanos Varšavā. Lidmašīna droši nolaidās atpakaļ Varšavā plkst. Bumbas draudi vēlāk tika atzīti par neīstiem
Transatlantiskais lidojums ir spiests atgriezties pēc bumbas draudiem1
Vēlāk tika atklāts, ka zvans par bumbas draudiem nāca no poļu influencera Mihala Boksdela Barona telefona, bet tas nebija viņš, kas veica zvanu - viņa telefons tika uzlauzts un Barons bija upuris tam, ko pazīst kā “Caller ID Spoofing”.
Tas ir kibernoziedzības paņēmiens, kurā uzbrucēji manipulē ar zvanītāja ID, lai parādītu viltus identitāti. Šajā gadījumā vainīgie izmantoja Barona tālruņa numuru, lai nepatiesi ziņotu par spridzekli uz lidmašīnas klāja.
Viņa telefons ir policijas rīcībā, lai veiktu tālāku analīzi, bet viņš pats tika atbrīvots pēc liecību sniegšanas. Tas ir līdzīgs incidents tam, kas ir noticis ar citu Polijā atpazīstamu cilvēku Kžistofu Stanovski.
Lieta ir izpelnījusies ievērojamu uzmanību ne tikai iesaistīto augsta līmeņa personu, bet arī viltus trauksmes nopietnības dēļ. Polijas prokuratūra ir sākusi izmeklēšanu, koncentrējoties uz to personu identificēšanu, kuras ir atbildīgas par viltošanas uzbrukumu. Šobrīd saistībā ar šo lietu aizturētas astoņas personas, un varas iestādes apsver vairākas apsūdzības saskaņā ar Polijas Kriminālkodeksu, kas paredz bargus sodus par sabiedrības trauksmes izraisīšanu ar nepatiesu ziņojumu palīdzību.
Līdzīgi kā ar zvanītāja identitātes viltošanu, ir iespējams veikt arī lidmašīnas GPS signāla viltošanu. Ierīces, kas var radīt neīstu GPS signālu ir ar militāru izcelsmi.