Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
64

Drīzumā medijos gaidāma reklāmas kampaņa, kas skaidros nepieciešamību turpināt uzturēšanās atļauju tirdzniecību ārvalstniekiem pret nekustamo īpašumu un varētu negatīvā gaismā skart arī Nacionālo apvienību (NA), kas uzstāj uz šī biznesa pārtraukšanu, - to Pietiek apstiprināja nekustamo īpašumu biznesā ieinteresētais ekspolitiķis, par oligarhu dēvētais Ainārs Šlesers, kurš tomēr noliedz, ka būtu starp kampaņas finansētājiem.

Informācija par gaidāmo... Autors: Hello Šlesers sola, ka "nacionāļi norausies" !
1.

Informācija par gaidāmo reklāmas kampaņu, kurā tiek saskatīts arī politisks zemteksts, un, kas var vēl vairāk saasināt attiecības valdības koalīcijā, jo atsevišķi NA politiķi aiz tās saskata premjera partijas roku, parādījās aizvadītajā nedēļā, un neoficiāli izskan, ka tā izmaksājusi 200 000 latu. Nekustamo īpašumu firmas Latio vadītājs Edgars Šīns (attēlā pusdieno kopā ar premjera padomnieci Sandru Bukani), kura vadīto Latvijas Nekustamo īpašumu asociāciju min kā kampaņas oficiālo pasūtītāju, no komentāriem izvairījās.

Gaidāmā kampaņa varētu... Autors: Hello Šlesers sola, ka "nacionāļi norausies" !
2.

Gaidāmā kampaņa varētu apgrūtināt kompromisa panākšanu starp NA un Vienotību par uzturēšanās atļauju ierobežošanu, bet tas savukārt var apgrūtināt budžeta pieņemšanu ar koalīcijas balsīm. Pēc Pietiek informācijas, vēl nedēļas nogalē turpinājās sarunas par iespējamu kompromisu, kas paredzētu kvotas noteikšanu, cik darījumus gadā valsts atļautu nekustamā īpašuma pirkšanai, pretī izsniedzot uzturēšanās atļauju, tāpat paaugstinot šādu darījumu minimālo vērtību. Zināms, ka NA, kas prasa pilnīgu uzturēšanās atļauju biznesa aizliegšanu, ir izšķiršanās priekšā - balsot pret budžetu, kas var novest pie aiziešanas no valdības, nepanākot nekādu progresu šajā jautājumā, vai iet uz kompromisu, panākot, ka gadā pret uzturēšanās atļaujām pārdodami ne vairāk kā 1000 īpašumi, kuru vērtība nedrīkst būt zemāka par 140 000 latu.
 

quotEs esmu ticies ar... Autors: Hello Šlesers sola, ka "nacionāļi norausies" !
3.

"Es esmu ticies ar [nekustamo īpašumu] nozares pārstāvjiem un paudis savu viedokli, bet lai viņi tur nejauc Šleseru iekšā - iespējams, būs kāda skaidrošanas kampaņa, bet tā ir nozare kopumā, tā nav nekāda Šlesera kampaņa," apgalvo Šlesers, aicinot jautājumus uzdot Latvijas Nekustamo īpašumu asociācijas vadītajam Edgaram Šīnam. Viņa skaidrojumus par kampaņas ideju, politisko zemtekstu un izmaksām Pietiek uzzināt neizdevās. Šīns, telefoniski uzklausījis jautājumu, izmeta, ka par to neko nezinot, un pārtrauca sarunu. Asociācijas valdes locekle, nekustamo īpašumu firmas Vesta Balt vadītāja Līga Plaude iesākumā piekrita komentēt gaidāmo kampaņu, bet pēc norunātā laika atsūtīja īsziņu, ka nevar kompetenti atbildēt, tādēļ labāk jautāt Šīnam.

Autors: Foto: f64
Uzturēscaronanās atļauju... Autors: Hello Šlesers sola, ka "nacionāļi norausies" !
4.

Uzturēšanās atļauju tirdzniecības biznesā iesaistīto Šīnu Pietiek nesen piefiksēja pusdienojam un skaļi apspriežam politiskās taktikas jautājumus ar premjera Valda Dombrovska (Vienotība) padomnieci Sandru Bukani. Viņa tāpat kā premjers ieguldījusi naudu Ārijai Dombrovskai un Indulim Bukanam piederošā nekustamo īpašumu biznesā, kas paguvis nopelnīt, pārdodot rindu māju kādam Indijas pilsonim, kurš tādējādi kvalificējies uzturēšanās atļaujas saņemšanai.

Autors: Foto: LETA
To ka nav scaronīs kampaņas... Autors: Hello Šlesers sola, ka "nacionāļi norausies" !
5.

To, ka nav šīs kampaņas radošais izstrādātajs, bet tikai dzirdējis par to "baumas", Pietiek apgalvoja ar Šleseru vēsturiski saistītais reklāmists Ēriks Stendzenieks, kurš jūlijā ieguva 284,8 tūkstošu latu vērtajā Vienotības ministra vadītās Finanšu ministrijas iepirkumā par eiro ieviešanas skaidrošanu. Stendzenieks arī neapstiprina, ka šobrīd sniegtu reklāmas pakalpojumus Vienotībai. 

Autors: Foto: Foto: Andis Janovs
Tomēr uzturēscaronanās... Autors: Hello Šlesers sola, ka "nacionāļi norausies" !
6.

Tomēr uzturēšanās atļauju biznesa "tēva" Šlesera pēdējā laika publiskās uzstāšanās, slavējot Vienotības nostāju iepretim NA prasībām pārtraukt šo biznesu, "nacionāļos" radījušas aizdomas par gaidāmās kampaņas politisko zemtekstu. "Nekad nebiju domājis, ka eiro ieviešanas kampaņa pie viena atkal ieviesīs Šleseru," pirms dažām dienām sociālajā tīklā Twitter ironizēja NA Saeimas frakcijas vadītājs Einārs Cilinskis.
 

quotFascinē paradoksi NA ir... Autors: Hello Šlesers sola, ka "nacionāļi norausies" !
7.

"Fascinē paradoksi. NA ir vienīgā partija, kas aizstāv letiņus, bet barojas no Latvijas firmu maksātnespējas. Vairāk bankrotu, vairāk naudas," pirms dažām dienām savā sociālā tīkla Twitter profilā savukārt rakstīja Stendzenieks. Vēl citi viņa ieraksti par NA sponsoru, maksātnespējas administratoru Māri Sprūdu, kurš brauc ar dārgo auto Bentley Mulsanne, jau izdzēsti. Kadri ar šo dārgo auto pēc nostāstiem varētu būt izmantoti gaidāmajā kampaņā. 
 

To vai viņa kādreizējais... Autors: Hello Šlesers sola, ka "nacionāļi norausies" !
8.

To, vai viņa kādreizējais priekšvēlēšanu stratēģiju izstrādātājs Stendzenieks piedalījies gaidāmās kampaņas izstrādē, Šlesers nekomentē. Viņs nenoliedz, ka kampaņa varētu sist pa NA un atsevišķiem tās sponsoriem no maksātnespējas administratoru vidus, kuri, pēc Šlesera vārdiem, ir ieinteresēti nekustamo īpašumu biznesa krahā. "Tas, ka nacionāļi norausies, tas ir skaidrs. Pārējās nozares kategoriski iebilst, ka maksātnespējas maitasputni grib uz citu nelaimes nopelnīt. Nozare pretosies, jo viņi grib iznīcināt biznesu, kas gadā ienes 1,5 miljardus, kamēr tie kretīni nacionāļi neko Latvijā nav radījuši, viņi ir čakarējuši šo valsti no pirmās dienas," brīdina Šlesers.

0
64
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [4]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Arizon avatars
Medaļa Gada admins 2012Medaļa AuklīteMedaļa Gada spoks 2014
  Arizon 06.10.13 11:20
58
0

Protams, pārdosim savu valsti - tā ir ļoti laba ideja! (sarkasms)

BAZALTS 1 avatars
Medaļa SpoksMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas joks
  BAZALTS 1 06.10.13 11:46
8
0

Ja ievieš eiro, Šleseru, Šķēli, Lembergu, Kalvīti, utt., tad manā uztverē pazūd Latvija kā identitāte, paliek tikai kaut kādas blāvas līnijas kartē.

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 06.10.13 11:15
6
0

6tā bildē viņš dievojās ka tā nedarīs.

zontjiks avatars
Medaļa RecidīvistsMedaļa Veiksmes lādeMedaļa Maģistrants
  zontjiks 06.10.13 14:13
4
0

pateicoties bildees redzamajiem  ir raditas neskaitaamas cieshanas,asaras,bedas un pat naaves! nu viss ticamaak vini pulees apavus loti daudziem aizkapa dziivee,protams ja taada eksistee,shaadaa gadijumaa pat gribetos lai taa ir un sanem pec nopelniem.