Lai gan mums jau no bērna kājas tiek mācīts, ka nekad nedrīkst novērsties no savas ģimenes, tomēr ir situācijas, kad tieši tas ir jādara, jo, ja ir jāizvēlas es vai viņi, tad atbildei vienmēr ir jābūt «es».
Septiņi iemesli, kāpēc cilvēki parasti pārstāj kontaktēties ar savu ģimeni0
Viņi aprunā tevi.
Daudzi domā un tic, ka ģimenes loks ir tas, kurā tu vari droši būt tu pats un atklāt visus savus noslēpumus, tomēr nevajadzētu ar to aizrauties. Bet nedrīkst aizmirst, ka ģimene ir kā draugi - tiek aprunāts tas, kurš nav blakus, lai aizstāvētu sevi. Tāpēc ir jābūt īpaši piesardzīgam izvēloties noslēpumus un problēmas, ar kurām dalīties savā ģimenes lokā.
Viņi nosoda tevi
Kritika nereti ir veselīga, bet tikai tad, ja tā ir taisnīga. Tā palīdz mums paskatīties uz sevi no malas un labāk analizēt savus dzīvē pieņemtos lēmumus. Ļoti bieži tieši ģimene ir tā, kas palīdz mums kļūt labākiem. Tomēr, ja šī kritizēšana notiek pārāk bieži un pārvēršas par pasīvi agresīvām dzīves mācībām, tas sabojās katra cilvēka pašapziņu.
Viņi tev zvana tikai tad, kad ir kaut kas vajadzīgs.
Kaut ko atgādina? Atkārtošu vēlreiz - ģimene ir tas pats, kas tavu tuvāko draugu loks. Arī viņi var nelikties par tevi ne zinis trīs mēnešus, bet tad, kad kaut ko vajadzēs no tevis, piezvanīs un izliksies, it kā nekas nebūtu bijis.
Viņi manipulē ar tevi.
Veselīgas attiecības ir tās, kurās tu jūties brīvs un laimīgs. Ja tu turpini justies vainīgs, nervozs un nosodīts, tad tās attiecības tev vispār nav vajadzīgas. Manipulatori izmantos katru iespēju, lai parādītu, ka valda pār tevi. Šis attiecas it īpaši uz veciem cilvēkiem, kuri par jebkuru cenu vēlēsies gūt uzmanību.
Viņi liek tev justies bezpalīdzīgam.
Vai tev liekas, ka bez citu palīdzības nespēj tikt galā ar visvienkāršako uzdevumu? Iespējams, ka tas ir tāpēc, ka jau no bērnības ar tevi ir manipulējuši ģimenes lokā, lai nekad nezaudētu «varu» pār tevi. Viņiem tu esi vajadzīgs vairāk nekā tev viņi!
Viņi mēģina kontrolēt tavu dzīvi.
Cik bieži tu dzirdi to, ka kādam ir izjukušas attiecības vai laulība, jo partnerim ir bijušas sliktas attiecības ar viņa ģimeni? No bērna kājas dzītā uzticība un lojalitāte pret savu ģimeni pat šādās situācijās spēj spēlēt ļoti nozīmīgu lomu. Pieauguša cilvēka vēlme klausīties savu vecāku un citu radinieku viedokļos par viņa dzīvi var beigties ar to, ka pieaugušam cilvēkam nav savas privātās dzīves.
Viņi vienmēr atgādina par pagātnes notikumiem.
«Vai tu tiešām gribi to darīt? Aizmirsi jau, kas notika ....?», «Tu jau vienreiz satikies ar šādu cilvēku, vai domā, ka šoreiz viss beigsies citādāk?» - šīs un vēl kaudze citu frāžu ir tās, kuras nebūtu jādzird no kāda radinieka. Pagātnē pieļauto kļūdu bakstīšana acīs nevienam nenāk par labu.
Cik labas ir tavas attiecības ar ģimeni?