local-stats-pixel

Šausmas ar nosaukumu "padomju mēbeles"38

340 8

Šīs mēbeles. Daudzi starp tām ir izauguši un daudziem tās vēl joprojām atrodas dzīvoklī. Vai tas nav licies pārsteidzoši, ka valstī, kas varēja nosūtīt cilvēku kosmosā, ražoja tik briesmīgas, nefunkcionālas mēbeles? Visdrīzāk tas ir viens no uzskatāmiem piemēriem par tā laika prioritātēm. Iedzīvotāju ērtības pilnīgi noteikti nebija tuvu ne pirmajā, pat ne desmitajā vietā.

Spoki.lv logo
Spoki.lv

Komentāri 38

0/2000
Nu gan muļķības par sliktu izturību. Un lakas bija arī gaišās. Un bufetes bija gan lielas gan mazas. Un parocīgas. Tagad tās arī ražo no skaidu plāksnēm. Un paskaties uz mūsdienu lētajām sekcijām. Tur tiešām jājautā par funkcionalītāti. Un dīvāni kā dīvāni. Tādi paši kā tagad. Tikai izturīgāki ar labāku audumu. Un arī tajos laikos bija gultas. Arī divguļamās. Bet tās pārdeva visu kopā. Nebija jāpērk atsevišķi rāmis,restes un matracis. Visā pasaulē mēbeles tolaik bija savādākas nekā tagad. Un tajās mēbeļu fabrikās strādāja mūsu pašu cilvēki. Nevis padomju vara.
49 0 atbildēt

Man vecāku mājās tāda sekcija joprojām stāv un nekāda vaina, nav ne salūzusi, ne nošķiebusies. Un galds it kā nav paredzēts tam, lai uz tā sēdētu  emotion  

46 0 atbildēt

tagad kvalitāte vēl sūdīgāka emotion 

39 8 atbildēt

No skaidu plāksnēm ražo joprojām - problēmas identiskas- izlūzt enģu vietas.. IKEA- vispār šobrīd ražo no papīra (reāli no kartona), ja pa kādu lētā gala IKEA skapi iespersi, kāja izies cauri skapim .. 60 gadu PSRS mēbeles atšķīrās ar vienu - samērā unikālu lietu- finierēšanai tika izmantots sarkankoks, un osis/ozols.. tagad labākā gadījumā priede.. - ja ne plastmasas imitācija...  Aizmugurējās sienas bija no cēlkoka finiera, tagad (un arī IKEA), no preskartona..  - par dīvāniem/gultām - tās lūst tāpat kā tolaik- Man mājās Itāļu - dārgā gala dīvāns- mēsls kas mēsls.. sliktāka kvalitāte kā PSRS laikos... 

- Par šobrīd nopērkamajām, Leišu& Poļu mēbelēm - vispār nerunāsim - kvalitātes nekādas.. - Tāpēc par tām PSRS mēbelēm - nu tā, nevar teikt ka viss bija slikti... jo šobrīd nav diezko labāk.. 

IKEA mēbeles- jā precīzi izgatavotas, bet matereāli apšaubāmi.. 

30 0 atbildēt

Piekrītu! Krāsas drūmas,vienveidīgas un dizains pretīgs! 

30 0 atbildēt
Nebija smukas, bet bija izturīgas un smagas, tāpat kā Žigulis utt. Tāpat mājas- smukas, bet neizturīgas tagad. Par to pašu IKEA- visas jāstiprina pie sienas, jo ļoti gaisīgas un nestabilas. Bet jā, dizains smuks.
26 2 atbildēt
Man sencis bija galdnieks un pats daudz ko lielisku taisīja.👍
17 0 atbildēt

Jebkura mēbele pēc daudzu gadu lietošanas šķiet nemoderna, neglīta un noplukusi. Kad šīs mēbeles bija jaunas, tās izskatījās daudz labāk. Daudzu padomju ģimeņu sapnis bija sekcija ar konkrētu nosaukumu. Tumšās pulētās mēbeles liecināja par ģimenes turīgumu un sakariem, jo katrs jau tās dabūt nevarēja. 

Interesanti, ko pēc gadiem 30-40 rakstīs par mūsdienu mēbelēm?

16 0 atbildēt
Ak mūžs , nu ko var ņemties. Uzreiz jāmin, ka nepastāv tāda lieta kā “normāla valdība “ 😄 Pastāv nauda un vāciešiem tā bija dēļ ASV. Visos šajos rakstos par PSRS trūkst viena lieta, adekvāta un uzskatāma salīdzinājuma ar tā laika rietumu lietām . Vislabāk ASV. P.S Es neesmu trollis vai PSRS fans, vnk gribētos uzskatāmāk aplūkot kā dzīvoja rietumos, attiecīgi aprakstītajā laika periodā . Šajā gadījumā, gribētos redzēt tās 1950s Ikea mēbeles .
15 0 atbildēt
Brīnums, ka padumjā okupācijas piespiedu savienība vispār izvilka līdz 91. gadam
13 0 atbildēt
4.ir čehslovākijas ražojums. Sieva eseskā nopirka(bez kreisās puses daļas), es pārkrāsoju Arktic stilā. Tikai tāpēc, ka IKEA tirgo nereālus mēslus.
12 0 atbildēt

Es kā galdnieks saku - pilnīgi aplama diršana! Lēto mēbeļu gals gan PSRS, gan ārpus tās bija pilnīgi identisks.

Aizgāju nesen uz IKEA. Man žēl tos cilvēkus, kas pērk tos kartona mēslus!

Par dizainu nestrīdos. Dizains PSRS laikos vienkārši neeksistēja emotion

12 0 atbildēt

autoram....tu aizmirsi,ka tevi arii uzmeistaroja uz taada diivaana,khm....nu,vai moskvichaa uz pakaljbenkja....mammai paprasi... hihi

11 0 atbildēt

Šīs ""šausmu ""padomju mēbeles tika gatavotas uz ilgiem ilgiem gadiem..tās ne īpaši lūza vai dila...šodiena s"'super mēbeles "".it sevišķi modernās gultas vairāk par peiciem gadiem nekalpo--tur iestrādāta speciāla ātro novecošanās ""pseido ekonomiskā komerczinātne""

ledusskapjiem ,televizoriem,, visam kam--citādi neviens neko nepirktu..it sevi'sķi tas sakāms par mobilajiem telefoniem..šodien mobilais kalpo 2--3 gadus..((augsto tehnoloģiju iebūvētā batereja )))) daudziem joprojām mājā spadomju laiku sekcija s ,skapji un citas lietas ,kuras kalpo un kaplo un nelūzt

Ņemsim kaut vai celtnes "::Maxima --2 gadi un noslepkavoja 54 cilvēkus.

Kurpes ieej veiklā nopērc kurpes--zolīte plāna plāniņa..daži mēneši kalpo  ,tad pērc citas

un te saliek ""briesmīgo ""padomjlaiku mēbeļu stāstu..propoganda ,nekas cits..vai arī ļautiņi bez analītiskās domāšanas

11 0 atbildēt
Man škiet ka saliekamais galds 5tajaa bildee, veel tagad vecaakiem majas staav, netaisos ikšu gan ka nebutu izturiigs, nu jau kaa 30 gadu apritejusi, bet veel leitojams, atceros ka skolas laikaa maaciijos pie taa galda, jo nebija rakstaamgalds! Neteikshu viss ka padomju laika meebeles bija sliktas, bija muls gan taas sekcijas, gan virtuves iekartas komplekts, un viss kalpoja ilgus gadus.
10 0 atbildēt

Ja salīdzini pēckara vāciju un padomiju, tad neaizmirsti pieminēt Maršala plānu. Objektivitātei.

9 0 atbildēt

5.bilde emotion

Izskatās,ka kāds fočējis manu istabu ap 2000 gadu emotion Man bērnībā bija gan tāds galds gan tāds tepiķis emotion

6 0 atbildēt
Pēdējā bildē tās uzlīmes!😂 .. jo uzlīmes bija stilīgas un uzlīmētas uz mēbelēm tās tādas padarīja arī neglītas, skaidu plākšņu mēbeles..
6 0 atbildēt
Nu gan tagad te visi izdomājuši uzkrist krāgā tam IKEA. Cilvēki paši no tā ir izveidojuši kultu, un paši tagad noliek. 😂 Ne jau viss IKEA ir tik slikts, ne viss bija tik slikts padomju savienībā un ne viss, kas mūsdienās nav IKEA, ir tik labs. Visos laikos katrs ir no kāda kko aizņēmies, no kāda iedvesmojies vai kko nošpikojis. Zviedri arī bija kkas ārpus padomijas, tāpēc postpadomija varēja viegli iekrist kārdinošajā sapnī par it kā vienkāršo zviedru/skandināvu stilu, jo tas bija kkas, kas nebija padomju laikos. Neviens par to nerunāja, nekas tāds nepastāvēja. Bet būsim reāli - kas gribēja, arī padomju laikos varēja dzīvoklī turēt minimālismu. Padomju laiks pēc savas būtības bija nebeidzams minimālisms. Padomju mēbeles un dzīvokļi ar tieši to arī asociējās - ar milzīgām, masīvām, tumšām mēbelēm un nenormāli daudz visādām lietām, ko gan varētu izskaidrot ar mūžīgo deficītu, kas norādīja, ka “man ir sakari”, jo, cik zinu, nauda tev arī varēja būt, bet neko par to īsti tik un tā nevarēji dabūt. Ja tā padomā, tomēr dīvaini - valstī, kurā tā cīnījās par vienlīdzību, mums tik un tā bija turīgie un nabagie. Lai vai kā, skandināvi pasaules mērogā izbrauc uz savu nišu, un nebūt negribas viņus vainot par kkādu IKEA vai JYSKu. Arī pieminētie vācieši taisīja krutas lietas un nemaz nerunāsim par amerikāņu fenomenu - ja kko par blatu varēja dabūt, visi bija ekstāzē. Uz krekla varēja būt uzrakstīts, ka esi pilnīgs gondons, bet, ja tas bija uzrakstīts angliski, tam vairs nebija nozīmes, tu biji krutākais džeks/beibe visā ciemā, rajonā un varbūt pat pilsētā. P.S. Gribu gan redzēt to, kurš IKEA skapīti testē ar kāju (kāja iziet caur skapi vai sienu, vai kā tur bija 😂). Protams, ir pieņemts domāt, ka senos laikos zāle deva pa galvu vairāk, tāpēc debesis arī bija zilākas, tomēr pie drastiskas apiešanās ar jebkuru mēbeli vai ierīci, tā ātri atdos galus. Mans telefons man kalpo jau ceturto gadu un pagaidām mainīt to netaisos. Vēl jau pastāv tāda lieta kā modes tendences. Lieta var arī labi kalpot, bet “labais tonis” ir sekot tendencēm un pēc gada vai diviem pirkt jaunu telefonu. Nevis tāpēc, ka vecais sabira (ir gadījies arī tā), bet tādēļ mode prasa. 😅
5 0 atbildēt

Man ir Padomju laika mēbeles un ne vainas. Istabā ir drēbju skapis kas ir palicis no vecvecākiem kas gatavots galdniecībā tālajā 1922.gadā. Pagājušo mēnesi atradās šim skapim atslēga. Viss ok slēdzene strādā. Padomju mēbelēm it īpaši vēlīnā perioda bija viena nelaime, tās bija jāizjauc ja nācās pārcelties uz citu dzīves vietu, jo veselā veidā bija grūti pārvadāt. Mums virtuves skapītis nenostiprināts atvērās un izlūza. Bet tā viss ir OK. Jaunās IKEA mēbeles un arī citu firmu, nu tās ir modernas bet kvalitāte briesmīga. Materiāls no kā taisītas ir vienkāši vienai reizei. Pareizi teica ja "samīļo" ar kāju tad jādomā kā to caurumu aiztaisīt, jeb kaut kā noslēpt.

4 0 atbildēt