Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
529

Vitālijs Manskis ir slavens režisors, kurš jau ir ilgu laiku interesējies par cilvēku dzīvi Ziemeļkorejā. Viņš, tāpat kā daudzi cilvēki, nevarēja saprast kā 21. gs. ir iespējama valsts, kas ir kā scēna Dž. Orvela romāma "1984".

Kādā reizē viņam izdevās satikt Korejas Demokrātiskās Tautas republikas oficiālos pārstāvjus. Viņi piedāvāja uzņemt filmu. Protams, ka Manskis piekrita, bet ne lai izpildītu prasību, bet gan lai saprastu kā dzīvo cilvēki pasaules izolētākajā valstī.

Pēc oficiālo pārstāvju plāna filmai "Saules staros" vajadzēja parādīt pasaulei laimīgas ģimenes un viņu labās dzīves tēlu. Viņi sgatavoja skriptu par 8 gadus veco meiteni no Phenjanas, kas Spīdošās zvaigznes dienā (vadoņa dzimšanas diena) grasās pievienoties Korejas Bērnu apvienībai. Pārstāvji iedeva Manskim skriptu, un viņu visu laiku pārraudzīja, pārbaudot filmēto materiālu katru dienu. Galveno lomu ieguva Young Zin-mi. Viņa kopā ar saviem vecākiem arī saņēma filmas skriptu.

Tātad Manskis kļuva par... Autors: Lestets Režisoram lika uzņemt filmu par Ziemeļkorejas laimīgo dzīvi, bet sanāca tā
Attēls no: brightside.me
1.

Tātad. Manskis kļuva par liecinieku iestudētai laimīgai dzīvei. Filmas varoņi tika pārcelti no vienistabas dzīvokļa pie dzelzceļa stacijas uz skaistu māju piepilsētā. Tomēr māja bija tikai dekorācija - pat grīdas nebija kārtīgi uztaisītas. Linolejs bija uzklāts pa tiešo uz betona. Skapji bija tukši, neviens nelietoja tualeti un mājai iepretī pat nebija ieejas.

Ģimenes galva bija žurnālists, bet kļuva par strādnieku rūpnīcā, kas ražo sojas pienu. Pat ģimenes fotogrāfijas tika uzņemtas ar viltus fona attēlu. Tomēr šovs bija krietni lielāks.

"Visi Phenjanas iedzīvotāji ir tikai eksponāti. Piemēram, visur ir zālāji un agri no rītiem vai vakaros pēc darba cilvēki tajos sēž, jo meklē atkritumus." atceras Manskis

Ja valsts pārstāvju plāns būtu izdevies, tad no filmas būtu sanākusi lieliska propaganda, bet režisora plāns bija savādāks.

Operators visu slepeni... Autors: Lestets Režisoram lika uzņemt filmu par Ziemeļkorejas laimīgo dzīvi, bet sanāca tā
Attēls no: brightside.me
2.

Operators visu slepeni filmēja. Viņš uzņēma to, cik viltota ir pasaule apkārt viņam filmējot caur mājas logiem (Manskim un uzņemšanas grupai bija aizligts pamest istabu bez uzraudzības) Katru dienu operators sūdzējās par vēdera problēmām un slepeni pārkopēja filmēto materiālu uz citu atmiņas karti. Režisors un viņa komanda atradās zem spiediena un viņi noslēpa neoficiālo materiālu un viņi zināja, ka, ja tas tiktu atklāts, sekas būtu graujošas. Pirms viņu ierašānās valstī jauns amerikānis tika nosūtīts uz 20 gadiem cietumā par mēģinājumu izvest valsts līdera plakātu. Tomēr Manski neturēja aizdomās un papildus 26 minūtes ar viņa koemntāriem padarīja filmu par pretējo iecerētajam.

Manskis izteicās, ka pēc ceļojuma uz Ziemeļkoreju viņam ir vairāk jautājumu nekā agrāk. "Gatavojoties ceļojumam, es domāju, ka man ir skaidrs priekšstats par šo valsti un man tikai vajadzētu to uzlikt uz ekrāna. Pēc pavadītajiem mēnešiem es varu pateikt, ka es neko nesaprotu par to, kā viņi tur dzīvo"

Pats pārsteidzošākais bija tas, ka Ziemeļkorejas cilvēki nejūtās nelaimīgi. Viņi vienkārši nezina, ka cits dzīvesveids ir iespējams. "Es domāju, ka sistēma ir uzbūvēta uz bailēm un represijām, bet cilvēki saprot, kas notiek. Taču pēc pieredzētā, es zinu, ka cilvēki ne tikai to nesaprot, bet arī par to nedomā. Vienreiz es runāju ar tīģeru dresetāju un viņš paskaidroja,  ka tīģērim piedzimstot, tas nezina, ka ir tīģeris. Tas uzaug, tam ir ilkņi, zobi, tas var lekt, bet tam nav idejas, ka tas ir tīģeris."

Daži fakti par Ziemeļkoreju... Autors: Lestets Režisoram lika uzņemt filmu par Ziemeļkorejas laimīgo dzīvi, bet sanāca tā
Attēls no: brightside.me
3.

Daži fakti par Ziemeļkoreju, kā Manskis to pieredzēja

- Izņemot filmā parādīto ģimeni, neviena cita ģimene nepastaigājās kopā ar bērniem

- daži strādnieki dzīvo rūpnīcās un skolnieki guļ skolās.

- vīriešiem ir 10 gadu ilgs obligātais dienests, viņi var satikties ar savu ģimeni tikai dažas reizes Puķu izstādes laikā. Tomēr tikšanās var notikt tikai publiski

- cilveki nes mākslīgās puķes pie pieminekļiem. Kad to ir par daudz, speciālas mašīnas tās aizved atpakaļ uz veikaliem.

- ārzemnieki nedrīkst izmantot metro. Manskim bija atļauts nobraukt divas pieturas, lai uzņemtu nepieciešamo ainu. Tas bija par maz, lai to nofilmētu un viņam piedāvāja nobraukt pretējā virzienā. Manskis izteicās, ka nevar filmēt ar pasažieriem un tiem tika pavēlēts pāriet uz citu vilcienu, ko viņi arī izdarīja, apsēžoties tajās pašās vietās.

- pa redio un Tv netiek pārraidītas reklāmas, ir tikai divi kanāli, kas pārraida raidījumus par vadoni

- vasltī ir divas avīzes, pirmajā lapā vienmēr ir vadoņa bilde, pārējās lappusēs ir mazākas vadoņa bildes un viņa sasniegumi. Avīzes beigās ir informāčija par notikumiem valstī

- Ziemeļkorejas filmās neviens nekad neskūpstās

Kā Manskis izteicās... Autors: Lestets Režisoram lika uzņemt filmu par Ziemeļkorejas laimīgo dzīvi, bet sanāca tā
Attēls no: brightside.me
4.

Kā Manskis izteicās nobeigumā, tad "cilvēki piedzimst šajā realitātē, viņu senči dzīvoja tajā un viņiem nav nekādas informācijas, ka džīve var būt savādāka. Viņi nekur neceļo un viņiem nav pieejas internetam. Es nedomāju, ka viņiem ir bail. Briesmīgākā lieta ir tā, ka viņi atrodas kaut kur aiz baiļu robežas"

 

Pievienotie video

0
529
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [17]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
norlatvija avatars
Medaļa RecidīvistsMedaļa AspazijaMedaļa Rainis
  norlatvija 26.03.19 08:58  
26
0
Tas ir briesmīgi! Šī valsts iestrēgusi kkādos komunisma viduslaikos!
jurikz avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  jurikz 26.03.19 11:41
23
1

Šī valsts manā skatijumā ir bēdīgākā vieta uz zemes. Ja no Āfrikas haosa vēl var aizbēgt, tad šeit nekā...

Tiem, kas bļaun, ka Latvijā ir slikti, dodiet vienvirziena biļeti uz Z-koreju!

spoku dienas doma

Acetons avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Dienas joksMedaļa Bakalaurs
  Acetons 26.03.19 17:26
10
1

Šito valsti nav vērts pievienot pārējai Korejai,  jo pārāk ilgu laiku ir skalotas smadzenes, kuras neko citu, kā vien atkārtot iekalto pantiņu par savu ģnerallisimusu un dieva vietā esošo Kimu. 

spoku dienas doma

abolzinis avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa NostradamsMedaļa Dienas doma
  abolzinis 26.03.19 19:41
8
1

Šausmas! Es diezgan labi atminos zombēšanu padomijas ziedu laikos, bet nu šis te ir zombēšanas un pilnīgas kontroles vispārākā pakāpe. Nabaga ļautiņi...    

Visu video no vietas nebija pacietības noskatīties - vairākas reizes padzinu uz priekšu. Tas tiešām ir baisi, ka 21.gs. kaut kas tāds ir iespējams.

Minka Mika avatars
Medaļa Kalnu kristālsMedaļa DrakulaMedaļa Arheologs
  Minka Mika 26.03.19 17:16
6
0

Foršs raksts, noteikti noskatīšos filmu!  

Grūti aptvert vai tiešām kaut kas tik vājprātīgs tiešām ir iespējams ..

VienkāršiRoberts avatars
Medaļa RecidīvistsMedaļa RecidīvistsMedaļa Recidīvists
  VienkāršiRoberts 30.03.19 11:45
5
0

Laime nav atkarīga no tā kas tev pieder, vai no tā kur tu esi utt.

Laime atkarīga no domāšanas veida.  Zinot to, ka Z-korejā cilveks nevar un nedrīkst domāt brīvi, laime tur sanāk diezgan fiktīva, teorētiska.

spoku dienas doma

Anonīms
Anonīms 27.03.19 19:38
5
0

Ja nekļūdos, V.Manskis dzīvo LV (salīdzinoši nesen). Filma spēcīga.

Epicentrs avatars
Medaļa DarbaholiķisMedaļa KomiķisMedaļa Docents
  Epicentrs 26.03.19 21:34
5
0

Un pāri robežai ir D-koreja ar zeksīgām kpop meitenēm.

Anonīms
Naivais 26.03.19 09:57  
5
0
Visu cienu. Kaartiigs zurnaalists.
Anonīms
Uldis 26.03.19 12:21
4
0

atbildot uz Effeja100 komentāru " Nu...visa pasaule agrāk vispār bāzējās ... "

Apskaužu cilvēkus, kas pa dienu jau var apreibināties un veģetēt pie interneta.

SanchoB avatars
Medaļa ŽurnālistsMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  SanchoB 30.03.19 11:37
3
0

Zombieland...

Cocodrillo avatars
Medaļa JubilārsMedaļa 1/13 kūciņasMedaļa Bakalaurs
  Cocodrillo 26.03.19 14:42  
2
0
Mjā...
Anonīms
Effeja100 26.03.19 11:01  
3
1
Nu...visa pasaule agrāk vispār bāzējās uz vēdisko - Dieva apziņas kultūru, kas skaitās ideālais pasaules pārvaldes modelis, ko pata Dievs noteicis.Kad zināšanas pakāpeniski tika zaudētas, tad nāca citas reliģijas, rietumu kultūra, daži atzari demonizējās līdz dzīvnieku līmenim. Bet paskatīsimies kopīgo senajai vēdu kultūrai ar Korejas iekārtu. Tur arī tika cildināts vadonis, tiesa, galvenais ir Dievs (kas ir būtiska atšķirība no Korejas), tad Dieva pārstāvis-ticīgs karalis (analoģija ar Korejas valdnieku), arī vēdu kultūrā tiek cienīta hierarhija.Arī vēdu kultūrā kategoriski noliegts uz ielas skūpstīties, bet tas bāzējas uz to, ka cilvēkiem vajag attīstīt garu, prātu un morāli, nevis aktivizēt sexuālās čakras, jo dzīvnieku apziņa atšķiras no cilvēka ar to, ka cilvēks aug prātā un garā, nevis kā dzīvnieks apmierina tikai savas ķermeņa tieksmes. Tas viss ar domu, lai pēc nāves sasniedz dieva valstību, nevis atkārtotu dzīvi cilvēka vai vēl trakāk-dzīvnieka ķermeni. Korejieši nebāzējas uz Dieva zinātni, bet pareizi uztvēruši domu, ka cilvēkam jāpilda savs cilvēka pienākums pret ģimeni, bērniem, valsti, nevis jāiet savu sexuālo tieksmju un nebeidzamu baudu pavadā. Korejieši atzīst, ka tā var sasniegt labāk sabiedrības mērķi. Un žurnālists atzīst, ka korejieši ir laimīgāki. Arī vēdu sabiedrības mērķis ir būt laimīgākiem gan tagad, gan nākotnē. Rietumu sabiedrība šai ziņā kapitulē-izjauktas ģimenes, Nebeidzamas mīlas mokas, nabadzība izjaukto ģimeņu dēļ, valsts nabadzība, jo visi zog priekš sevis. Rietumu sabiedrībā tikai maza čupiņa cilvēku dzīvo šķietami laimīga kādu brīdi, bet visiem ir ilūzija, ka to var sasniegt. Arī vēdu sabiedrībā ģimenes diez ko apkārt kopā nepastaigājās, bērni tika audzināti pie mūkiem zēnu un meiteņu skolās. Arī tur nebija topā, ka bērni mājās dzīvo un māte audzina, bet puikas audzināja veči-mūki. Atšķirībā no korejas mācīja zināšanas par Dievu, garu, dvēseli utt.-tur bija cita morālā bāze. Arī korejiešus zēnus audzina pilnas ģimenes tēvi un veči. Kopumā viņu modelī ir daudz pareizu lietu, taču tā nav ideāla, jo viņi nezin un neseko Dieva likumiem. Vēl nav teikts, kurš modelis vairāk postu atnesis cilvēcei-viņu vai rietumu. Lai gan katram ir savi trūkumi. Rietumu sabiedrībā vismaz ir izvēle iet Dieva ceļu, tur nav.
Lestets avatars
Medaļa Gada SPOKS 2017Medaļa GremlinsMedaļa Gada SPOKS 2017
  Lestets 26.03.19 09:09
2
0

atbildot uz Anonīms komentāru " Ble rakstu izlasīju a kur video :@ ... "

pievienots

Anonīms
Anonīms 26.03.19 09:02  
2
0
Ble rakstu izlasīju a kur video :@
Anonīms
Anonīms 18.05.19 17:26
0
0

Itka kautkas ir savadak arpus z korejas Tapat jus ejat uz darbu tapat jums izskalotas smadzenes un tiesi tapat jums nav par to nejausmas

Sreka avatars
Medaļa TrumpeMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  Sreka 31.03.19 02:59
0
0

Paldies. Tikko noskatijos filmu. Skarbi un iespaidīgi vienlaikus. Emocijas.