Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
9
799

Stāsts par kādu kanādieti, kurš izlēma ziedot naudu un palīdzēt cilvēkiem, kam ir parādi. Dēļ izpalīdzības, viņu noturēja par garīgi slimu.

Scarono vīrieti sauc Ričards... Autors: Zutēns Psihiski slims, jo palīdzēja?!
1.

Šo vīrieti sauc Ričards Vraits. Kanādietis, kurš sava atvaļinājuma laikā, desmitiem ģimeņu devis naudas ziedojumus no piecdesmit līdz simts ASV dolāriem. Pēc šādām darbībām Ričards tika nogādāts psihiatriskajā slimnīcā. Kad vietējās salas galvas uzzināja par šādām vīrieša darbībām, tie to nekavējoties noturēja par garīgi slimu. Ričards tika sazvanīts, satverts un nogādāts uz pārbaudēm. Šobrīd Ričarda Vraita meita ir uzsākusi online kampaņu, lai dabūtu tēvu ārā no iestādes. Meita mēģina visus pārliecināt, ka tēvs ir pavisam vesels un vienkārši gribēis palīdzēt, ziedojot naudu tiem, kam to vajag izdzīvošanai.

Autors: Foto: © Facebook
quotTēvs visu laiku bijis... Autors: Zutēns Psihiski slims, jo palīdzēja?!
2.

"Tēvs visu laiku bijis noslēgts un kluss, centies aizmirst kādreizējos likuma pārkāpumus. Tagad, kad viņš nedara neko nelegālu, bet cenšas būt jauks, viņu aiztur un aizved, " lielā šokā bija Ričarda meita Čelsija, kas savu šoku paudusi vietnē Facebook. 

Viss sākās ģimenes brīvdienās Halifaksā. Ričards noziedoja dažām ģimenēm, bet tās pamanijās izplatīt vēsti, ka ir uzradies labdaris. Meita Čelsija medijiem teic, ka, tēvs tam esot gatavojies ilgāku laiku, lai pats justos labāk. Čelsija klusētu par visu, bet viņa nespēj saprast, kāpēc cilvēcība tagad ir garīga slimība. Ģimene pašlaik tikai var turēt īkšķus savilktus un cerēt, cerēt, cerēt, ka loģiskums ņems virsroku.

Kopš Čelsija vietnē Facebook izveidoja online kampaņu, tai pievienojušies vairāk nekā 3 000 cilvēki. Kampaņa #OpFreeRichardWright. Šo cilvēku vidū ir arī tie, kam Ričards palīdzēja. Kāda sieviete, kas saņēma no Ričarda 150 dolārus, personīgi devusies uz slimnīcu, lai apciemotu labdari.  

Autors: Foto: © Facebook
150 dolāru saņēmēja... Autors: Zutēns Psihiski slims, jo palīdzēja?!
3.

150 dolāru saņēmēja Dženifera Korbeta teic, ka, pirmkārt, tas nav godīgi, kas ir nodarīts Ričardam. Par to, ka tam nav nekāda skaidrojuma, jārunā pēc tam. "Es domāju, vai pēc kā tāda cilvēki maz gribēs darīt labas lietas?" teic Korbeta. 

Atbalstītāju grupa teic, ka pretoties nav jēgas, pašlaik galvenais ir pacietība, kas ļaus saglabāt vēsu prātu. Ja es tagad noziedotu nieri kādam slimam cilvēkam, vai man atdotu nieri un ieslodzītu psihenē? Protams, Latvija nav Kanāda, bet tik un tā...

Autors: Foto: © Jeff Harper/Metro Halifax
9
799
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [21]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
RaWrRr avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  RaWrRr 30.03.14 12:17
36
1

Psihiskā slimības pēc definīcijas ir slimība, kas kas izpaužas ar neracionālu uzvedību vai uzvedību, kas neatbilst sabiedrības/kultūras normām UN IZRAISA DISKOMFORTU SLIMNIEKAM VAI APKĀRTĒJIEM un liedz pilnvērtīgi un produktīvi funkcionēt sabiedrībā. Īpaši smagos gadījumos var būt nepieciešama hospitalizācija, ja slimības rezultātā slimnieks ir bīstams sev un apkārtējiem. 

Ja naudas ziedošana ir klasificēta kā bīstama darbība sev un apkārtējiem, tad, ņemot vērā manu šobrīdējo finansiālo stāvokli,  es labprāt šobrīd izbaudītu šadu "uzbrukumu". 

spoku dienas doma

halunke avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas joks
  halunke 30.03.14 13:34
14
0

Grūti noticēt, ka Amerika medicīnas ziņā būtu mazattīstītāka par Latviju, jo ārstiem nav tādu tiesību - sazvanīt, satvert un nogādāt uz pārbaudēm. Jebkāda veida ārstēšana pa lielam ir brīvprātīgs pasākums un ar varu ielikt kādu slimnīcā var varbūt tikai tādā gadījumā, ja šis cilvēks ir tiešām izteikti agresīvs. Naudas dāļāšana vēl nenozīmē, ka esi psihs. 

uuberseene avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa SpoksMedaļa Recidīvists
  uuberseene 30.03.14 12:44
6
0

avots?

Pack man avatars
Medaļa Spoki flameMedaļa RecidīvistsMedaļa Recidīvists
  Pack man 30.03.14 14:51
3
0

Gribu redzēt avotu lūdzu?? Atvaino bet kkā stulbi skan, lai nepadomātu, ka viss šis stāsts ir tik izdomāts.

Komentārs avatars
Medaļa ArmagedonsMedaļa SpoksMedaļa Sertificēts spoks
  Komentārs 30.03.14 16:32
2
0

Tak nesakat uzreiz, ka ir izdomāts.  Pameīģinat iegooglēt #OpFreeRichardWright.

Mītusitējs avatars
Medaļa SpoksMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas joks
  Mītusitējs 31.03.14 09:10
2
0

Izklausās pēc ta, ka staigājis apkārt un dalījis naudas zīmes pa labi un pa kreisi, nevis nodarbojies ar labdarību 

kasiits avatars
Medaļa RecidīvistsMedaļa RainisMedaļa Sertificēts spoks
  kasiits 30.03.14 16:17
1
0

atbildot uz Pack man komentāru " Gribu redzēt avotu lūdzu?? Atvaino... " Mēģināju iegoglēt, bet arī neko neatradu. Man kaut kā arī neticās, ka tādā valsts kā Kanādā ziedošanu uzskatītu par garīgu slimību

Sreka avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas joksMedaļa Jubilārs
  Sreka 13.04.14 01:11
0
0

es vēl saprasstu, ja viņš pats badā mirtu, bet visu naudu ziedotu, ja viņš ziedotu tūkstošus, bet tā reāli ir mazanauda, ko viņš dod...nesaprotu, kāpēc visa tā jezga

MJ avatars
Medaļa HītsMedaļa ĢenerālisMedaļa Pulicers
  MJ 13.04.14 01:09
0
0

atbildot uz GreekySpider komentāru " Ierunājās vāverīte. "

pus*y

Zutēns avatars
Medaļa UberziņaMedaļa Mūsdienu domātājsMedaļa Uberziņa
  Zutēns 13.04.14 01:01
0
0

atbildot uz MJ komentāru " Daily vecene TU!  " Ierunājās vāverīte.

MJ avatars
Medaļa HītsMedaļa ĢenerālisMedaļa Pulicers
  MJ 13.04.14 00:37
0
0

Daily vecene TU! 

hugya@speles avatars
Medaļa Soarkana RūžeņaMedaļa JubilārsMedaļa Pamatskolnieks
  hugya@speles 30.03.14 16:24
0
0

Precizējot - izpalīdzības dēļ. Tādēļ vien rakstu negribas lasīt,meeh.

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 30.03.14 16:42
0
0

atbildot uz kasiits komentāru " Mēģināju iegoglēt, bet arī neko neatradu. Man... " man gan viss izdevās.

Muskuļdesa avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  Muskuļdesa 30.03.14 17:18
0
0

atbildot uz RaWrRr komentāru " Psihiskā slimības pēc definīcijas ... "

Tāda tiešām ir definīcija psihiskām slimībām? Jo es spēju iztēloties tādas personas, kas paši neizjūt diskomfortu (jo neizprot realitāti un nezina, ka viņš dara muļķības), kā arī citus neiet slaktēt vai sist. Domāju, ka kaut kāda šizofrēnija vieglā formā nevienu neapdraud, bet tās ir manas domas. :)

Prātā nāk (piedodiet) Gricmanis. Itkā mēdz paskatīties savā neeksistējošā rokas pulkstenī, lai uzzinātu laiku, itkā dzīvo savā sapņu pasaulē kā slavens komponists, bet tomēr ir jājautā, kur te ir kādam diskomforts..

RaWrRr avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  RaWrRr 31.03.14 11:14
0
0

atbildot uz Muskuļdesa komentāru " Tāda tiešām ir definīcija psihiskām slimībām?... "  

Vārds "slimība" pats par sevi asociējas ar kaut kāda veida diskomfortu. Citādi, slimnīcas būtu kūrortiestādes. Tomēr, jāsaka, ka rakstot iepriekšējo komentāru aizmirsu pievienot frāzi "liedz pilnvērtīgi un produktīvi funkcionēt sabiedrībā". Ja runa iet par šizofrēniju, tad tā,  tāpat kā vel neliels garīgo slimību spektrs, ko var saskaitīt uz pirkstiem, atšķiras ar to, ka cilvēks ir pazaudējis saikni ar realitāti. Jā, diskomfortu varbūt tas arī neizjūt (kaut gan šādu gadījumu var uzskatīt par izņēmumu, jo lielākā daļa jūt, un spēkā ellišķīgu, jo biežākais paveids ir paranoidālāis), tomēr tas rada diskomfortu apkārtējiem (ģimene, draugi), tā kā tas nespēj funkcionēt pilnvērtīgi sabiedrībā. Pārējās slimības, piemēram, obsesīvi-kompulsīvi traucējumi vai bipolārie traucējumi, rada diskomfortu slimniekam.

Cilvēka vardarbības pakāpe, ja runa iet par šizofrēniju, nav atkarīga no slimības smaguma pakāpes, bet no holucināciju un delūziju satura, pie tam tikai pie nosacījuma, ka slimība vēl galīgi nav izlaupījusi racionālas domāšanas integritāti. Procents, ka šizofrēnijas slimnieks izdarīs kaut ko ļaunu, ir ļoti mazs, un ja arī kaut kas tāds notiek, tad lielākoties pats slimnieks nav vainīgs pie tā. Tā ir ļoti pretīga slimība un man ļoti žēl tādu cilvēku. 

Sasha Aleksandrs avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Redaktors iesakaMedaļa nolaifers
  Sasha Aleksandrs 31.03.14 11:53
0
0

Kad ar labdarību nodarbojas centralizēti, izbazūnē pa visu pasauli, rīko saietus un akcijas, doļā iebrauc valsts un pasākumam tuvu stāvoši censoņi, tad viss kārtībā, ja atsevišķs cilvēks cenšas ko darīt lietas labā to tur par psiho.... kapitālisms 

 Gaidīšu kad man pakaļ atbrauks baltie vīriņi un piemērīs kreklu ar garām piedurknēm, man arī sanāk daudziem palīdzēt bez atlīdzības un dažreiz pat pašam piemaksāt 

VanDoggie avatars
Medaļa Mani sirdspukstiMedaļa Veiksmes lādeMedaļa Piparkūka
  VanDoggie 31.03.14 12:23
0
0

Debīlākais, ka šajā gadījumā teju JEBKAS, ko aizturētais darīs, tiks uzskatīts par vājprāta pazīmi. Un kā var tā vienkārši ņemt un aizturēt? Nu ok, uztaisīt kaut kādas pārbaudes, policijas klātbūtnē konstatēt, ko vīrietis darījis, kādā nolūkā utt, bet vai tiešām tik ilgi jātur?

P.s. Varbūt iepriekš bijis kāds līdzīgs, aizdomīgs gadījums, kur cilvēks tiešām izrādījies slims un bīstams?

LumberjackMe avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa StudentsSpēja Mana Latvija!
  LumberjackMe 02.04.14 09:30
0
0

Cik man ir zināms, tad labdarība tik tiešām tiek sodīta- te būs viens piemērs:

Lai gan pats neesmu pārbaudījis faktu patiesumu, taču vairāki mani poļu draugi izstāstīja gadījumu par kādu Polijas maizes ceptuves īpašnieku.

Viņš ievēroja, ka katru dienu ceptuvē paliek pāri visai daudz dažadu maizes klaipu un izdomāja, ka varētu palīdzēt trūcīgiem cilvēkiem tādēļ sāka šo, pāri palikušo maizi, dalīt viesiem, kuriem tāda ir vajadzīga.

Šis pasākums beidzās ar maiznieka arestu un maizes ceptuves slēgšanu- pēc nosacītā soda izciesanas šis polis tagad strādājot kaut kur Lielbritānijā.

Darīt citiem cilvēkiem labu ir bīstami, bet tas ir tā vērts.

Muskuļdesa avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  Muskuļdesa 30.03.14 17:09
0
3

Par psihisko veseību lai spriež ārsti, nevis maza meitene ar visiem akcijas dalībniekiem.