Šī sala ir privātīpašums - to 1863. gadā par 10 000$ iegādājās Elizabete Sinklēra un kopš tā laika tā ir atradusies ģimenes īpašumā. To nav atļauts apmeklēt, ja vien tu neesi Robinsonu ģimenes loceklis. Lai arī salā runā angļu valodā, havajiešu valoda ir pirmā valoda salā. Robinsonu ģimene ir mēģinājusi saglabāt vietējo havajiešu kultūru.
Niihau sala - «aizliegtā» sala Havajās6
Niihau izveidojās apmēram pirms pieciem miljoniem gadu no viena vairoga vulkāna. Paniau ir vulkāna paliekas, kas ir arī salas augstākā virsotne, kas kādreiz bija 1400 m virs jūras līmeņa. Tomēr pēc spēcīgas erozijas Paniau kalns tagadir vien nedaudz vairāk par 365 m virs jūras līmeņa un gandrīz 4 km virs okeāna dibena. Niihau un Kauai atrodas zem ūdens 23 km attālumā viens no otra, ko savieno vairāk nekā 762 m dziļš kanāls, ko sauc par Kaulakahi kanālu. Niihau ir aptuveni 200 000 gadu jaunāka par Kauai, tāpēc daudzi ģeologi nav vienisprātis par to, vai Niihau un Lehua tika izveidotas atsevišķi no Kauai.
Lehua saliņa ir pievienota Niihau, kas atrodas apmēram 1,2 km uz ziemeļiem no Niihau. Tā ir plika, pusmēness formas vulkāniskas salas mala. Tā galvenokārt sastāv no tufa, kas ir cementēti vulkāniskie pelni, un satur bazalta un kaļķakmens blokus, kas radījuši unikālus zemūdens iežu veidojumus un struktūras. Šeit ir daudz jūras putnu, kā arī vaļu, delfīnu, roņu un neticami daudzveidīgo zivju, kas tai nodrošina reputāciju par vienu no labākajām snorkelēšanas vietām Havaju salās.
1863. gada septembrī Kauai ieradās kuģis no Jaunzēlandes, kurā atradās 13 ģimenes locekļi Robinsoni, Gaji vai Sinklēri. Viņi bija veiksmīgi lauksaimnieki Jaunzēlandē, taču bija pārdevuši visu savu iedzīvi ceļojumam uz Havaju salām, lai meklētu jaunas iespējas. Elizabete Makhačisone Sinklēra bija ģimenes matriarhs un radīja ilgstošas saites ar Havaju karalisko grupu. Viņa mēģināja iegādāties zemi Havaju salās lopkopībai, un karalis Kamehameha piekrita, zinot, ka viņi ir liels ieguvums salām.
Robinsonu ģimene 1864. gadā varēja iegādāties Niihau no karaļa Kamehameha par 10 000 USD. Viņi arī iegādājās zemi Kauai, padarot viņus par vienu no lielākajiem Kauai apgabala privātajiem zemes īpašniekiem līdz pat šai dienai. Viņiem pieder ne tikai Niihau, bet arī lielas lauksaimniecības zemes Kauai, kas vairāk nekā simts gadus tika izmantotas cukurniedru audzēšanai.
Robinsonu ģimene nolēma ierobežot piekļuvi Niihau 1864. gadā, piešķirot tai segvārdu “Aizliegtā sala”. Viņi ieviesa politiku, lai nodrošinātu, ka visi Niihau dzimušie varētu tur nodzīvot visu mūžu, ierobežoti saskaroties ar ārpasauli. Nevienam nav atļauts nolaisties Nihau, ja vien neesat salas iedzīvotājs, Robinsonu ģimenes loceklis vai uzaicināts viesis. Robinsonu ģimene atļauj helikopteru tūres, taču kontakti starp apmeklētājiem un vietējiem iedzīvotājiem nav atļauti. Zvejnieki un jūrnieki var apmeklēt salu pa jūru, bet nevar izkāpt krastā.
Pašlaik Nīhau pilsētā dzīvo aptuveni 100–250 iedzīvotāju, visi tiek uzskatīti par pilnasinīgiem havajiešiem, un tā ir pēdējā vieta Havaju salās, kur joprojām brīvi runā havajiešu valodā kā dominējošā valoda. Robinsonu ģimene nodrošina iedzīvotājiem pamata sadzīves un veselības vajadzības. Viņi nodarbina lielāko daļu iedzīvotāju, izmantojot Niihau rančo, nodrošinot iedzīvotājiem koka karkasa mājas, nelielas algas un medicīnisko apdrošināšanu. Lai gan mūsdienu ērtības netiek veicinātas, ir panākti kompromisi attiecībā uz stingru izolāciju, lai nodrošinātu apģērbu, sadzīves vajadzības, rančo aprīkojumu un dažas ērtības.
Iedzīvotāji lielāko daļu pārtikas paļaujas uz zveju un lauksaimniecību. Vienīgais apdzīvotais ciems ir Puuwai, kur iedzīvotāji dzīvo vienkāršu dzīvi, pārvietojoties ar kājām vai braucot ar zirgiem un velosipēdiem. Niihau skola apkalpo bērnus līdz astotajai klasei, un tā ir kļuvusi par pirmo skolu Havaju salās, kas pilnībā darbojas ar saules paneļiem. Tas ir ļāvis skolēniem apgūt datorprasmi, parādot iespējamo tendenci, ka Niihau lēnām tuvojas mūsdienu pasaulei. Niihau iedzīvotāju skaits pastāvīgi samazinās, jo studenti, kuri vēlas turpināt izglītību, pārceļas no salas un bieži neatgriežas uz Niihau, lai dzīvotu visu laiku
Niihau, iespējams, ir visslavenākā ar Niihau gliemežvāku kaklarotām jeb leisām, kas ir darinātas ar rokām salā. Ir četras Niihau gliemežvāku vai pupu Niihau sugas. Šie gliemežvāki ir ļoti unikāli, dažkārt tie ir sastopami dažās citu Havaju salu pludmalēs, bet tikai Niihau tie ir atrodami ar lielisku kvalitāti un daudzumu. Niihau gliemežvāku leisi ir ārkārtīgi vērtīgas rūpīgo detaļu un darba apjoma dēļ, kas tiek ieguldīts ne tikai gliemežvāku atrašanā, šķirošanā un sakārtošanā, bet arī smalki sasienot sarežģītos dekoratīvos rakstos. Katrā mazajā apvalkā tiek urbti caurumi, lai radītu minimālus bojājumus.
Leisu darināšanas māksla ir nodota daudzās paaudzēs; šī ir viena no nedaudzajām senajām Havaju mākslām, kas joprojām tiek praktizēta mūsdienās. Vienai leišai nepieciešami simtiem sīku gliemežvāku, šis laikietilpīgais darbs un čaulu retums padara Niihau gliemežvāku leisas ļoti dārgu un ir kļuvis par nozīmīgu ienākumu avotu salas iedzīvotājiem. Leisas tiek uzskatīti par smalkām rotaslietām un par vienīgajiem gliemežvākiem pasaulē, kas ir apdrošināmi.