Vari pat necensties. Tev nekas nesanāks. Par laimi mēs nedzīvojam zemē, kur upē mīt krokodili vai nīlzirgi. Starp bīstamākajiem dzīvniekiem būs alnis un lācis, bet arī tos tu nevarēsi noskriet, tāpēc no tikšanās ar tiem labāk izvairīties, bet šeit būs vēl daži dzīvnieki, ar kuriem nevajag tikties vai arī kuri ir pavisam nekaitīgi.
Kuru no dzīvniekiem tu nenoskrietu pat triju minūšu laikā?3
Nīlzirgs
Šis milzīgais dzīvnieks nebūs no tiem, ar kuru jūs vēlaties tikties. Lai arī tie īsti nemāk peldēt, nonākot uz sauszemes tie var sasniegt 30km/h ātrumu.
Jā, peldoties upē daudz bīstamāks ir krokodils, kas var peldēt līdz 35km/h lielu ātrumu. Turklāt Nīlas krokodils ir smagākais reptilis uz Zemes.
Tikšanās ar abiem šiem Nīlas iemītniekiem ir vairāk nekā bīstama
Dienvidamerikas sliņķis
Ja vadzētu sacensties par lēnāko dzīvnieku uz Zemes, tad sliņķis noteikti uzvarētu. Tas pārvietojas pa kokiem un nokrišana uz zemes tam nozīmētu tik pat kā nāvi. Sliņķis ir tik lēns, ka parastais dārza gliemezis to var noskriet. Īstenībā tas lielāko daļu no dzīves pavada guļot (ap 15 h diennaktī) un tas kustas pēc iespējas mazāk, lai nekļūtu par kaut kā brokastīm
Lāči
Kas ir ātrākais cilvēks pasaulē? Useins Bolts. Viņa skriešanas ātrums ir 45 km/h, bet tas ir maksimālais ātrums, ko nevar ilgi noturēt. Tikai iedomājies par kādu no pasaulē sastopamajām lāču sugām un zini, ka tu katru reizi būsi viņu pusdienās, ja gribēsi no tiem aizbēgt. Ne jau tāpēc, ka tu neesi Useins Bolts, varbūt viņš noskrietu polārlāci, bet parastais brūnais lācis saniedz ātrumu 56 km/h.
Tev vienkārši nav cerību, tāpēc nav vērts censties skriet, bet der atcerēties par citiem paņēmieniem, ko darīt satiekoties ar lāci.
Albatross
Lielais piekūns var būt ātrāks par pelēkgalvaino albatrosu, bet tas notiek, kad piekūns pikē, turklāt tas nav ilgi. Albatross? Tas var lidot ar ātrumu līdz 130 km/h un atrasties gaisā apmēram 10 stundas bez nolaišanās. To nevar salīdzināt ar Boeing lidmašīnu, kas lido ar 1000 km/h lielu ātrumu, bet pavadīt 10 stundas gaisā bez nolaišanās?
Galapagu bruņurupuči
Skaidrs, ka tie nav dzīvnieki, kas izceļas ar ātrumu, tiem ir citi veidi kā sevi pasargāt, bet tie tomēr ir veselas četras reizes ātrāki par dārza gliemežiem. Nemaz neminot sliņķi, kas nespētu apdzīt pat gliemezi, bet tik un tā bruņurupučiem pienākas tas gods būt lēniem kā bruņurupučiem.
Gepards
Nav šaubu, ka būsiet dzirdējuši par šo ātro dzīvnieku, bet, lai būtu skaidrāks tad jau iepriekš minētais Useins Bolts ir uzstādījis pasaules rekordu 100 m distancē. Tās ir 9,58 sekundes. Gepardam tas aizņemtu mazāk par 6 sekundēm. Tie ir dzimuši, lai skrietu
Tomēr geperds nav ātrākais zīdītājs uz planētas, tāds gods pieder Brazīlijā dzivojošajiem sikspārņiem Tadarida brasiliensis, kas var lidot ar ātrumu vairāk nekā 160 km/h.
Sahāras sudrabskudras
Tās ātrums nav nekas iespaidīgs, vien 3,1 km/h. Tas ir lēnāk nekā cilvēks var iet. Mums nebūtu problēmu no tām aizmukt, bet tā ir ātrākā skudru suga pasaulē.
Tās dzīvo naidīgā vidē un spēja ātri kustēties brīžiem var būt dzīvības un nāves jautājums, jo Sahāras smilšu karstums sasniedz 80 un vairāk grādus pēc Celsija.