local-stats-pixel

Kontracepcija kā sieviešu tiesību izlīdzināšanas instruments.4

36 27

Bija reiz laiki, kad visā pasaulē sievietēm bija atveltīta mātes loma. Sievietes tad lielāko daļu savas dzīves pavadīja stāvoklī un pieskatot bērnus, kamēr vīri medīja un strādāja laukos un mežos. Sievietes ar bērnu puncī protams smagus darbus veikt nevarēja, jo savādāk tas draudēja ar spontāno abortu un katrs nepiedzimis bērns tajā laikā bija zaudējums saimniecībai.

Rezultātā vīri reāli biji vienīgie kas nes mājās ēdienu un naudu un tādējādi ieguva sava veida varu ģimenē.

Tā tas bija gadu tūkstošiem, līdz amerikāņu zinātnieki izgudroja pretapaugļošanās tabletes. Kopš tā mirkļa sieviete pati nosaka kad palikt stāvoklī , kad mīlēsies, kad strādās, mācīsies - īsumā beidzot sieviete tāpat kā vīrietis var nodarboties ar seksu un nepalikt stāvoklī un mierīgi piedalīties sabiedriskajā dzīvē.

Īsumā viena tabletīte un gumijas izstrādājums pēdējo piecdesmit gadu laikā ir pilnībā mainījis sieviešu dzīves, jo vēl līdz 1971 gadam sievietēm Šveicē nebija balstiesības vēlēšanās.

Secinājums viens, pat šķiet nelieli sīkumi spēj izmainīt visas pasaules likteņus!

Un vēl! Šķiet dažas musulmaņu valstis ir aizmirsušas par sieviešu tiesībām uz ģimenes plānošanu un tiesībām vispār kā tādām, kas nozīmē ka lielāko daļu dzīves pavada stāvoklī, kas savukārt nozīmē ka eiropiešu kļūs mazāk, bet musulmaņu kļūs būtiski vairāk un drīz eiropā mūsu kļūs arvien mazāk...jeb noteiktām brīvībām ir arī savas tumšās puses.

36 27 4 Ziņot!
Ieteikt: 000
Spoki.lv logo
Spoki.lv

Komentāri 4

0/2000

elementāri---šodien sievietēm ir tādas pašas tiesības dabūt pa purnu kā vīriešiem

0 0 atbildēt

jūdiem ari kontracepcija nav topaa

0 0 atbildēt