Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
6
332

Pēdējā laikā arvien biežāk sanāk braukt ar tramvaju. Lūdzu, nepārprotiet – es to nedaru tāpēc, lai mazinātu auto izplūdes gāzes pilsētā un glābtu pasauli no piesārņojuma. Ja pie mana darba būtu kur novietot auto, es neizvēlētos stundu sava laika katru dienu pavadīt ieslēgts šaurā skārda bundžā kopā ar ļoti lielu skaitu nepazīstamu zemnieku. Tad nu, lūk, šo stundu katru dienu pavadu vērojot tramvaja pasažierus un cenšoties izprast viņu paradumus.

Vieni no jautrākajiem, protams, ir pensionāri. Neraugoties uz to, ka viņi ir tā sabiedrības daļa, kuriem nekad nekur nav jāsteidzas, man nav īsti skaidrs, kāpēc pīķa stundās pensionāru sabiedriskajos transportos ir tik daudz. Vai viņi baidās, ka stundu pēc darba laika sākuma visas reņģes tirgū jau būs izpirktas? Lai nu kā – kārtīgs vidusmēra pensis pat tad, ja pa ielu pārvietosies kā pusmiris, kāpjot tramvajā vienmēr radīs sevī iekšējo spēku finiša spurtam, lai grūstoties aizkrietu līdz iekārotajai sēdvietai. Ja visas sēdvietas būs aizņemtas, viņš pielīdīs maksimāli tuvu kādam sēdošajam un pie sevis purpinot stūķēsies virsū. Tas nekas, ka pārējie pasažieri, kas brauc uz/no darba ir tie, kas ar saviem nodokļiem nomaksā pensionāra bezmaksas biļeti – pensim pienākas sēdvieta tāpēc, ka viņš ir vecs. Un, ja vecs – tātad nopelnījis. LOL.

Nākamā suga, kas transportā besī ir bērni. Teikšu kā ir – kopš liberālo vērtību ienākšanas pasaulē un tādiem idiotiskiem audzināšanas modeļiem kā “ļauju savam bērniņam darīt visu, ko viņš vēlas”, liela daļa bērnu ir neaudzināti visatļautīgi šmuļi, kurus gribas nopērt. Viņi randomā stāvēs priekšā durvīm, stāvēs priekšā biļešu termināliem, traucējoši stāvēs visur, kur pat ar nelielu intelektu apveltīts kartupelis nestāvētu. Stāvēs un tupa blenzīs savos telefonos, dragājot minecraft, fortnite vai kas nu tur tagad ir aktuāls. Ja pēc tramvajos redzamajiem bērniem būtu jāvērtē Pasaules iespēja eksistēt vēl 100 gadus, es teiktu, ka izredžu nav.

nbspTad ir tie cilvēki kuri... Autors: Dzerbudists Kaitinošākie cilvēki sabiedriskajā transportā
Attēls no: www.tvnet.lv
1.

 

Tad ir tie cilvēki, kuri tik ļoti vēlas izbaudīt tramvaja maigos apskāvienus, ka stūķēsies iekšā pa durvīm vēl pirms citi pasažieri paspējuši izkāpt. Nav jābūt Einšteinam, lai saprastu, ka katrai telpai ir konkrēta ietilpība. Arī tramvajs nav bezizmēra un tajā nevar mūžīgi kāpt iekšā. Ja vispirms izlaiž pasažierus ārā – tramvajā atbrīvojas vieta. Tas nav sarežģīti. Es personīgi, kāpjot ārā no tramvaja, nešķiroju, kas stūķējas pretī pirms esmu izkāpis. Tas var būt vīrietis pilnbriedā un tikpat labi tā var būt pensionāre – kā viens tā otrs dabūs ar plecu. Iesaku tā darīt arī citiem.

Tomēr ir konkrēta idiotu suga, kas ir pati kaitinošākā. Tie ir tie atsaldeņi, kuri pilnam sabiedriskajam transportam stūķējas cauri un grūstās, lai paietu pa tramvaju uz priekšu un izkāptu pa kādām citām tramvaja durvīm. Idiot – tu vari izkāpt ārā pa tuvākajām durvīm un tur ārā tevi sagaida pilnīgi tukša ietve, pa kuru pārvietoties nevienu netraucējot! Izstūķējoties cauri tramvaja vagonam tu ietaupīsi kādas trīs sekundes sava laika. Ja šīs sekundes būtu tik dārgas, ka to dēļ tu varētu palaist garām kādu miljonus vērtu līgumu, tu brauktu ar bentliju, nevis tramvaju. 

Ok, savu rīta žulti būšu izlicis. Ja kādam no jums ir vēl kādi novērojumi, jo skaidrs, ka būšu palaidis garām vēl vismaz pāris sabiedriskā transporta idiotpasažieru veidus – lūdzu, dalieties ar pārdomām komentāros.
 

 Autors: Dzerbudists Kaitinošākie cilvēki sabiedriskajā transportā
Attēls no: newsbeezer.com
2.
6
332
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [39]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
rasiks avatars
Medaļa FledermausisMedaļa Admins iesakaMedaļa Krustvardu recidivists
  rasiks 09.10.19 10:34
31
2

Ir vēl viena suga, kā labpatīkas autoram nosaukt cilvēku kopu ar līdzīgām īpašībām, un tā ir tā, pie kuras pieskaitāms viņš pats - tie, kas savos līdzcilvēkos saskata tikai sliktās īpašības.

Nevaru piekrist, ka mūsu cienījamie pensionāri pārvietojas sabiedriskā transportā maksimālās slodzes laikā tikai izklaides pēc. Varbūt viņi steidz pieskatīt savus mazgadīgos mazbērnus, lai viņu vecāki varētu strādāt? (Esmu to darījusi pati).

Ne jau tīņi paši izgudroja tos aparātus, kuros nemitīgi blenzt. 

Starp citu, liela daļa mūsu tautas dižgaru nāk no laukiem, no zemniekiem, no mazpilsētām. Ar to vajadzētu lepoties. 

Autoram ieteiktu Rīgā pārvietoties ar riteni - būs veselīgāk pašam un būs mazāk sliktu domu par citiem cilvēkiem.

Ulrihs avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Teamwork
  Ulrihs 09.10.19 10:06
17
0

Dīvaini.... Čīkstēt par neaudzinātiem bērniem un vienlaicīgi iebilst pret to, lai palaistu vecākus cilvēkus sēdēt.

Madara Barkōviča avatars
Medaļa SpoksMedaļa Sākumskolnieks
  Madara Barkōviča 09.10.19 19:35  
17
0
Acīmredzot tie kas iebilst pret to kas rakstīts par pensionāriem, paši nav ikdienā izmantojuši tik bieži sabiedriskos transportus lai izbaudītu kā tas ir. Grūtniecības pēdējā mēnesī mani tādi jaukie pensionāri regulāri grūstija un lamāja rupjiem vārdiem jo nelaidu apsēsties vai nepalaidu pirmos iekāpt transportā . Tā ir atsevišķa suga mūsu sabiedrībā kas uzskata ka viņi visu var, viņiem viss pienākas un visi viņiem parādā. Par bērniem arī daudz varētu pateikt, bet vairāk jau uz nerviem krīt tie kas ar tumbām skraida pa transportu un skandina savas "krutās" dziesmas un klaigā pa visu transportu necienot nevienu kas tajā atrodas.
Jānis Gailis avatars
Medaļa Vampīru klana biedrsMedaļa SpoksMedaļa Trumpe
  Jānis Gailis 09.10.19 09:45
17
0

Vēl jau netika apskatīta viena pasažieru kategorija - aromātiski alkaši un bomži. Bet varbūt, ka autora izmantotajā tramvaja līnijā tādu pārāk bieži nav. Kad pats dzīvoju Rīgā, tad secināju, ka ir atsevišķas sab. transporta līnijas, kuras aromatizētāji ir īpaši iecienījuši, bet ir arī līnijas, kuros tos gandrīz nekad nesastop. Varbūt, ka šajā ziņā nekas nav mainījies.

Dzerbudists avatars
Medaļa SensācijaMedaļa Patīk rakstsMedaļa Veiksmes lāde
  Dzerbudists 09.10.19 12:32
20
3

atbildot uz rasiks komentāru " Ir vēl viena suga, kā labpatīkas a... "

Un kāpēc tieši pensionāri būtu cienījami? Tāpēc, ka viņi ir veci? Novecošana ir kaut kāds milzu panākums, kam nepieciešams būt ļoti talantīgam? Kā es, piemēram, varu zināt, ka vecais vīrs, kurš pieprasa sēdvietu, mājās neklapē savu sievu? Vajadzētu pārstāt vecuma glorifikāciju. Iekāpjot tramvajā, lieliski apzinos, ka maksāju ne tikai par savu, bet arī par skolēnu un pensionāru biļetēm, tāpēc domāju, ka pret mani vajadzētu izturēties ar cieņu. Noteikti esmu daudz cienījamāks par lielu daļu vecūkšņu.

norlatvija avatars
Medaļa RainisMedaļa RainisMedaļa Recidīvists
  norlatvija 09.10.19 09:35  
11
0
Ar vājiem nerviem nelasīt!!! Liela daļa taisnības.
Prominent avatars
Medaļa 1/13 kūciņasMedaļa Vienu jau varMedaļa Neglītais džemperis
  Prominent 09.10.19 12:06
11
0

Ceru, ka šis kļūs par top rakstu!   Un, jā, liela daļa pensionāru ir stulbi. 

Banančiks00 avatars
Medaļa MērisMedaļa KomiķisMedaļa Aspazija
  Banančiks00 09.10.19 09:16  
9
0

Nesen pirmo reizi mūžā izbraucu ar tramvaju un kāpjot ārā neskatījos un iegāju tajā hu!ņā (pa vidum) ko sauc par rokturi ,taču e-talonu neizmantoju, jo ir veselīgāk pāris km nostaigāt dienā…un par pensionāriem tas vnk iegājies no jaunības - respektēt šos cilvēkus, jo mēs visi tur kaut kad nokļūsim

jurikz avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  jurikz 09.10.19 09:17
8
0

Par visiem 100% piekrītu autoram. Viss minētais nav attiecināms uz transportu vien, bet uz gandrīz jebkuru sabiedrisku vietu, kur apgrozās visu kārtu pārstāvji.

Jūtu, ka drīz sāksies mazpilsētu uzvaras gājiens

rasiks avatars
Medaļa FledermausisMedaļa Admins iesakaMedaļa Krustvardu recidivists
  rasiks 09.10.19 22:36
7
0

Uz priekšu, tīņi, uz priekšu visiem pāri,

Pat tiem, kas veci jau un veselībā vāri.

Tos nekautrējies stumt ar plecu malā,

Lai dzīvo jaunība, kas mūža sākumgalā!

Varbūt vēl satikšanās laiks ar tevi būs,

Kad grumbains vaigs kā pensionāram kļūs.

Tu arī pieturvietā tupēsi uz cieta sola,

Un atcerēsies laiku, kad garšoja vēl kola.

Vēl domāsi, ka vecā večiņa bij laba,

Tik nedaudz tai bij piekasīga daba -

Tā neatļāva kāpņu telpā smēķēt, dzert

Un izsmēķus uz grīdas kājām rīvēt, spert.

Bet tramvajā tā centās necienīgi sēdēt,

Bij naidā man tai vienmēr blakus dēdēt.

Xmazax avatars
Medaļa Spoks
  Xmazax 09.10.19 13:37  
6
0
Vel ir tie īpašie cilvēki, kas, ja tu sēdi loga pusē un blakus sēžas cilvēks, viņš tev principā iesēdīsies klēpī, jo "redziet krēsls pa mazu. Bet tu taču pie loga, tu vari pabīdīties"
Blackbberry avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa Moderatora favorītsMedaļa Admins iesaka
  Blackbberry 09.10.19 11:43  
9
3
Rspektìvi tev viss besī. Problēma ir tevī, nevis cilvēkos. No tavas vāvuļošanad vieglāk nevienam nekļùs, pats esi zemnieks. Moš tu tiem pensionāriem besī? Tas parāda to, ka esi pats ar sevi ļoti neapmierināts, ja visos saskati problēmas. Dzīvē jāiemācas izkāpt no konforta zonas vai braukt ar riteni!
Dzerbudists avatars
Medaļa SensācijaMedaļa Patīk rakstsMedaļa Veiksmes lāde
  Dzerbudists 09.10.19 13:32
5
0

atbildot uz Blackbberry komentāru "Piekrītu uz 100%. Raksta autors neapmierināts i... "

Cienītais, impotentu nemaz nav iespējams apmierināt, tā kā "neapmierināts impotents" ir oksimorons. Tomēr pateicos par novērojumu, vienīgi - paralēli impotencei man ir arī mikropenis, smirdīga elpa, maza alga un frizūra kā pajolam.

EndlessEight avatars
Medaļa SpoksMedaļa Dienas joks
  EndlessEight 09.10.19 09:41
7
2

Ēst un runāt pa telefonu sabiedriskajā ar nav īpaši pieklājīgi.

seduction avatars
Medaļa 1/13 kūciņasMedaļa BērndārznieksMedaļa Sviestmaize
  seduction 09.10.19 11:29  
5
0
Tu par “aromātiskajiem” pasažieriem aizmirsi uzrakstīt!! Bet kāpjot ārā karatē ar plecu gan ir super ideja!
jurikz avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  jurikz 09.10.19 14:08
3
0

atbildot uz rasiks komentāru " Ir vēl viena suga, kā labpatīkas a... "

Rasik, nav visi pensionāri kā tu. Lielākā daļa tiešām ir tādi, kas regulāri spiežas virsū, it kā es paņemšu pēdējo maizes kukuli. Bodēs šitas pavisam izteikti - kur es eju, tur bars pensionāru stumjas virsū. Padomju traumas nedzīst...

Han Solo avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa RainisMedaļa Dienas joks
  Han Solo 09.10.19 17:50
4
1

atbildot uz Blackbberry komentāru " Rspektìvi tev viss besī. Problēma ir te... "

Dīvaini, pats savu viedokli izteici, bet citam uzbrauc, ka viņa viedokli neviens neprasa. Manuprāt, komenti kā reiz ir tā vieta, kur izteikt savu viedokli un tu jau nu nebūsi tas, kurš kādam norādīs - izteikt vai neizteikt viedokli.   

pirdiena nosleepums avatars
Medaļa Sertificēts spoksMedaļa Nolaidies manā bāzeMedaļa Frenkijs
  pirdiena nosleepums 09.10.19 15:26  
3
0
Tev noteikti jāpamēģina Ukrainas sabiedrisko transportu)
jurikz avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  jurikz 09.10.19 14:10
3
1

atbildot uz Blackbberry komentāru "Piekrītu uz 100%. Raksta autors neapmierināts i... "

Diez, par ko liecina tas, ka tu visur saskati impotentus? Ka tik tavs lielgabals nav tā pārpulēts, ka pašam draud minētā kaite

Blackbberry avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa Moderatora favorītsMedaļa Admins iesaka
  Blackbberry 09.10.19 16:57  
1
0
atbildot uz jurikz komentāru " Impotenta jaunatne (tu tajā skaitā) šodien i... "

Neviens tavu viedokli neprasija. Iebāz sev viņu pakaļā.