local-stats-pixel

Kaitinošākie cilvēki sabiedriskajā transportā40

 362  6

Pēdējā laikā arvien biežāk sanāk braukt ar tramvaju. Lūdzu, nepārprotiet – es to nedaru tāpēc, lai mazinātu auto izplūdes gāzes pilsētā un glābtu pasauli no piesārņojuma. Ja pie mana darba būtu kur novietot auto, es neizvēlētos stundu sava laika katru dienu pavadīt ieslēgts šaurā skārda bundžā kopā ar ļoti lielu skaitu nepazīstamu zemnieku. Tad nu, lūk, šo stundu katru dienu pavadu vērojot tramvaja pasažierus un cenšoties izprast viņu paradumus.

Vieni no jautrākajiem, protams, ir pensionāri. Neraugoties uz to, ka viņi ir tā sabiedrības daļa, kuriem nekad nekur nav jāsteidzas, man nav īsti skaidrs, kāpēc pīķa stundās pensionāru sabiedriskajos transportos ir tik daudz. Vai viņi baidās, ka stundu pēc darba laika sākuma visas reņģes tirgū jau būs izpirktas? Lai nu kā – kārtīgs vidusmēra pensis pat tad, ja pa ielu pārvietosies kā pusmiris, kāpjot tramvajā vienmēr radīs sevī iekšējo spēku finiša spurtam, lai grūstoties aizkrietu līdz iekārotajai sēdvietai. Ja visas sēdvietas būs aizņemtas, viņš pielīdīs maksimāli tuvu kādam sēdošajam un pie sevis purpinot stūķēsies virsū. Tas nekas, ka pārējie pasažieri, kas brauc uz/no darba ir tie, kas ar saviem nodokļiem nomaksā pensionāra bezmaksas biļeti – pensim pienākas sēdvieta tāpēc, ka viņš ir vecs. Un, ja vecs – tātad nopelnījis. LOL.

Nākamā suga, kas transportā besī ir bērni. Teikšu kā ir – kopš liberālo vērtību ienākšanas pasaulē un tādiem idiotiskiem audzināšanas modeļiem kā “ļauju savam bērniņam darīt visu, ko viņš vēlas”, liela daļa bērnu ir neaudzināti visatļautīgi šmuļi, kurus gribas nopērt. Viņi randomā stāvēs priekšā durvīm, stāvēs priekšā biļešu termināliem, traucējoši stāvēs visur, kur pat ar nelielu intelektu apveltīts kartupelis nestāvētu. Stāvēs un tupa blenzīs savos telefonos, dragājot minecraft, fortnite vai kas nu tur tagad ir aktuāls. Ja pēc tramvajos redzamajiem bērniem būtu jāvērtē Pasaules iespēja eksistēt vēl 100 gadus, es teiktu, ka izredžu nav.

Spoki.lv logo
Spoki.lv

Komentāri 40

0/2000

Ir vēl viena suga, kā labpatīkas autoram nosaukt cilvēku kopu ar līdzīgām īpašībām, un tā ir tā, pie kuras pieskaitāms viņš pats - tie, kas savos līdzcilvēkos saskata tikai sliktās īpašības.

Nevaru piekrist, ka mūsu cienījamie pensionāri pārvietojas sabiedriskā transportā maksimālās slodzes laikā tikai izklaides pēc. Varbūt viņi steidz pieskatīt savus mazgadīgos mazbērnus, lai viņu vecāki varētu strādāt? (Esmu to darījusi pati).

Ne jau tīņi paši izgudroja tos aparātus, kuros nemitīgi blenzt. 

Starp citu, liela daļa mūsu tautas dižgaru nāk no laukiem, no zemniekiem, no mazpilsētām. Ar to vajadzētu lepoties. 

Autoram ieteiktu Rīgā pārvietoties ar riteni - būs veselīgāk pašam un būs mazāk sliktu domu par citiem cilvēkiem.

 34  2 atbildēt
Acīmredzot tie kas iebilst pret to kas rakstīts par pensionāriem, paši nav ikdienā izmantojuši tik bieži sabiedriskos transportus lai izbaudītu kā tas ir. Grūtniecības pēdējā mēnesī mani tādi jaukie pensionāri regulāri grūstija un lamāja rupjiem vārdiem jo nelaidu apsēsties vai nepalaidu pirmos iekāpt transportā . Tā ir atsevišķa suga mūsu sabiedrībā kas uzskata ka viņi visu var, viņiem viss pienākas un visi viņiem parādā. Par bērniem arī daudz varētu pateikt, bet vairāk jau uz nerviem krīt tie kas ar tumbām skraida pa transportu un skandina savas "krutās" dziesmas un klaigā pa visu transportu necienot nevienu kas tajā atrodas.
 23  0 atbildēt

Dīvaini.... Čīkstēt par neaudzinātiem bērniem un vienlaicīgi iebilst pret to, lai palaistu vecākus cilvēkus sēdēt.

 18  0 atbildēt

Vēl jau netika apskatīta viena pasažieru kategorija - aromātiski alkaši un bomži. emotion Bet varbūt, ka autora izmantotajā tramvaja līnijā tādu pārāk bieži nav. Kad pats dzīvoju Rīgā, tad secināju, ka ir atsevišķas sab. transporta līnijas, kuras aromatizētāji ir īpaši iecienījuši, bet ir arī līnijas, kuros tos gandrīz nekad nesastop. Varbūt, ka šajā ziņā nekas nav mainījies. emotion

 17  0 atbildēt
Ar vājiem nerviem nelasīt!!! Liela daļa taisnības.
 14  0 atbildēt

Ceru, ka šis kļūs par top rakstu!  emotion Un, jā, liela daļa pensionāru ir stulbi. 

 12  1 atbildēt

Uz priekšu, tīņi, uz priekšu visiem pāri,

Pat tiem, kas veci jau un veselībā vāri.

Tos nekautrējies stumt ar plecu malā,

Lai dzīvo jaunība, kas mūža sākumgalā!

Varbūt vēl satikšanās laiks ar tevi būs,

Kad grumbains vaigs kā pensionāram kļūs.

Tu arī pieturvietā tupēsi uz cieta sola,

Un atcerēsies laiku, kad garšoja vēl kola.

Vēl domāsi, ka vecā večiņa bij laba,

Tik nedaudz tai bij piekasīga daba -

Tā neatļāva kāpņu telpā smēķēt, dzert

Un izsmēķus uz grīdas kājām rīvēt, spert.

Bet tramvajā tā centās necienīgi sēdēt,

Bij naidā man tai vienmēr blakus dēdēt.

 9  0 atbildēt

Nesen pirmo reizi mūžā izbraucu ar tramvaju un kāpjot ārā neskatījos un iegāju tajā hu!ņā (pa vidum) ko sauc par rokturi emotion ,taču e-talonu neizmantoju, jo ir veselīgāk pāris km nostaigāt dienā…un par pensionāriem tas vnk iegājies no jaunības - respektēt šos cilvēkus, jo mēs visi tur kaut kad nokļūsim emotion

 9  0 atbildēt

Par visiem 100% piekrītu autoram. Viss minētais nav attiecināms uz transportu vien, bet uz gandrīz jebkuru sabiedrisku vietu, kur apgrozās visu kārtu pārstāvji.

Jūtu, ka drīz sāksies mazpilsētu uzvaras gājiens emotion

 8  0 atbildēt
Vel ir tie īpašie cilvēki, kas, ja tu sēdi loga pusē un blakus sēžas cilvēks, viņš tev principā iesēdīsies klēpī, jo "redziet krēsls pa mazu. Bet tu taču pie loga, tu vari pabīdīties"
 7  0 atbildēt
Rspektìvi tev viss besī. Problēma ir tevī, nevis cilvēkos. No tavas vāvuļošanad vieglāk nevienam nekļùs, pats esi zemnieks. Moš tu tiem pensionāriem besī? Tas parāda to, ka esi pats ar sevi ļoti neapmierināts, ja visos saskati problēmas. Dzīvē jāiemācas izkāpt no konforta zonas vai braukt ar riteni!
 9  3 atbildēt

Ēst un runāt pa telefonu sabiedriskajā ar nav īpaši pieklājīgi.

 8  2 atbildēt
Tu par “aromātiskajiem” pasažieriem aizmirsi uzrakstīt!! Bet kāpjot ārā karatē ar plecu gan ir super ideja!
 5  0 atbildēt

Kā pensionāri, tā bērni ir dažādi. Daļa ir pieklājīgi un saprātīgi. Ja pensionāram vajadzēs vietu, bet tās nebūs, māk arī pieklājīgi palūgt, tāpat kā ir bērni, kas piedāvā vietu (un tantes mēdz arī atteikties, jo drīz kāps ārā vai arī labāk pastāvēs, citādi būs grūti piecelties u.c.). Bet ir gadījies sastapt dīdžejus, kuri diktē muzikālo fonu visā transportā, taču ne vienmēr tie ir skolnieki. Viens kaitinošs tips ir vīrieši, kuriem kaut kāds mistisks spēks neļauj iekļauties savā sēdvietā - viņa celis vienmēr pieskaries blakussēdētājam, un, lai cik censtos pierauties, kājas vēl vairāk tiks izplestas un celis atkal pieskarsies blakussēdētājam. Nu, tāda gluži vai magnētiska vēlme pēc fiziska kontakta ar kādu blakussēdētāju, vai vienkārši ceļiem vienādi poli - atgrūžas, cik vien spēj. Tad ir smaržu veikals un peregariņš, abi spēcīgi nosaka aromātu visā transportā.

 3  0 atbildēt
Tev noteikti jāpamēģina Ukrainas sabiedrisko transportu)
 3  0 atbildēt

Vēl ir tādi "cilvēki" kā dzērāji, viņi piesmirdina visu transporta līdzekli ar sevi.

 1  0 atbildēt
Autor, tev ir problēmas. Blackberry - tev vēl lielākas.
 2  1 atbildēt

Es pat neatceros, kad pēdējo reizi braucu ar sabiedrisko.. un teikšu godīgi, neilgojos pēc tā.. (ai nē, atcerējos, februārī pēdējo reizi braucu ar tālsatiksmes autobusu )

 1  0 atbildēt

Ja viss tik traki besī, tad jādzer broms...

 0  0 atbildēt

Bomži- smirdina visu

Dzērāji bļaustās un baida citus ar savu šķobīšanos (ja staigā)

 0  0 atbildēt