Dzīves skūpsts nav tikai fotogrāfija; tas ir spēcīgs un emocionāls atgādinājums par dzīves trauslumu un cilvēciskās saiknes nozīmi. To 1967. gadā uzņēma Roko Morabito, toreiz fotogrāfija saņēma Pulicera balvu un kopš tā laika ir bijusi uzmanības centrā. Vairāk nekā 50 gadus vēlāk tas joprojām parāda cilvēku skaistumu un viņu neierobežotos spēkus nenovēršamu briesmu priekšā. Te būs nedaudz vairāk par stāstu aiz tā un cilvēku, kuram izdevās to notvert.
Dzīvību glābjošā skūpsta fotogrāfijas neparastais stāsts5
Dzīves skūpsts, 1967.gads, krāsains
Divi komunālie darbinieki, Dž.D. Tompsons un Rendāls G. Čempions, veica kārtējo elektrolīnijas pārbaudi Teksasā, kad Čempions nejauši pieskārās vienai no zemsprieguma līnijām staba augšdaļā. Par laimi, viņam bija uzvilkta drošības josta, kas neļāva viņam nokrist, taču, kad tas notika, viņš pārstāja elpot.
Tompsons ātri ķērās pie darbības un sāka savam kolēģim veikt atdzīvināšanu no mutes mutē. Neskatoties uz to, ka viņš nespēja nodrošināt CPR, viņš turpināja pūst gaisu Čempiona plaušās, līdz juta vāju pulsu. Dažas sekundes pēc attēla uzņemšanas Tompsons kliedza: "Viņš elpo." Pēc tam viņš atsprādzēja Čempionu no drošības jostas un nolaida viņu zemē, kur cits darbinieks pārņēma vadību un veica CPR.
Dzīves skūpsts, 1967.gads, oriģinālā melnbalts
Pateicoties Tompsona un citu strādnieku ātrajiem un varonīgajiem centieniem, Čempions tika atdzīvināts, kad ieradās feldšeri. Viņš pilnībā atveseļojās un nodzīvoja vēl 35 gadus.
Tompsons tajā dienā tika uzskatīts par varoni, taču viņš sevi par tādu neuzskata, sakot: “Ja tur būtu citi cilvēki, ja es nebūtu tur nokļuvis pirmais, viņi būtu darījuši tieši to pašu, ko es. Tas ir darīts daudzas reizes - cilvēku dzīvības tika izglābtas," viņš teica. "bet nebija attēlu."
Žurnālists Roko Morabito, kurš strādāja žurnālā "Jacksonville Journal", atgriezās no dzelzceļa streika atspoguļošanas, kad ieraudzīja strādnieku karājoties pie staba. Viņš izmantoja automašīnas radio, lai laikrakstam liktu izsaukt ātro palīdzību, un pēc fotogrāfijas uzņemšanas viņš vēlreiz piezvanīja pa radio, sacīdams: “Varbūt vēlēsities pagaidīt. Es domāju, ka man ir diezgan laba bilde. ”
Žurnāls todien pārsniedza termiņu, lai publicētu Roko attēlu, un redaktors Bobs Pīts tam piešķīra neaizmirstamu nosaukumu "Dzīves skūpsts". Roko fotogrāfija tika publicēta avīzēs visā pasaulē, 1968. gadā iegūstot Pulicera balvu — augstāko balvu žurnālistikā, un tā joprojām pastāv vairāk nekā 50 gadus vēlāk.