12

 198  0

Amerikas ieroču vardarbības epidēmija uzņēmusi jaunus, vēl neredzētus un ļoti asiņainus apgriezienus. Tikai ar 13 stundu intervālu divas ASV pilsētas ir skārušas divas asiņainas masu apšaudes. Vispirms, Teksasas štata pilsētā Elpaso masu apšaudē veikalā "Walmart" tika nogalināti divdesmit cilvēki un ievainoti vairāk nekā divdesmit citi.

"Dzīvības tika atņemtas tiem, kam šodien vajadzēja būt kopā ar mums, " preses konferencē netālu no "Walmart" un blakus esošā iepirkšanās centra sacīja Teksasas gubernators Gregs Ebots. Pēc Elpaso policijas priekšnieka Grega Alena teiktā, visi ievainotie un nogalinātie ir iedalāmi dažādās vecuma grupās. Ir zināms, ka sašauto vidū ir 4 mēnešus vecs mazulis. "Situācija, lieki teikt, ir briesmīga", piepilda Alens.


Par slaktiņa sarīkošanu policijas apcietinājumā atrodas 21 gadu vecs baltais vīrietis no Dalasas priekšpilsētas Alenas, kas atrodas aptuveni 650 jūdžu attālumā no Elpaso.


Asv prezidents Donalds Tramps tvītoja: "Šodienas apšaude Elpaso bija ne tikai traģiska, tas bija gļēvulības akts. Es zinu , ka esmu kopā ar ikvienu šajā valstī, lai nosodītu šodien notikušo naidīgo rīcību. Nav nekādu iemeslu vai attaisnojumu ar ko varētu attaisnot nevainīgu cilvēku nogalināšanu."

FIB rīcībā ir arī ziņas par četru lappušu garu, 2300 vārdus saturošu manifestu, kas tika augšupielādēts tīmekļa vietnē "8 chan" tieši pirms 3.augusta apšaudes, kuru bija uzrakstījis un publicējis Elpaso masu šāvējs. Šāvējs savā manifestā raksta, ka viņš ir Kraistčērčas terorista Brentona Taranta atbalstītājs, ka viņa sarīkotais slaktiņš būs atbilde uz spāniski runājošo imigrantu invāziju Teksasā, un, ka viņa naids pret imigrantiem radies vēl pirms Trampa stāšanās prezidenta amatā, un tāpēc viņš aicina nevainot prezidentu.

Tikai 13 stundas pēc masu apšaudes Elpaso, bruņu vestē tērpts vīrietis nošāvis deviņus cilvēkus un ievainojis 16 citus pie kāda naktskluba Ohaijo štata pilsētā Deitonā. Aculiecinieki šai apšaudei apgalvo, ka šāvējs centies iekļūt "Ned peppers" naktsklubā, tomēr kad viņam tas ticis liegts, viņš izvilcis garu ieroci un šāvis uz cilvēkiem uz ielas. Policija šāvēju nogalinājusi. Pagaidām šāvēja identitāte, ne arī viņa motīvi nav zināmi. Nav arī zināms vai Elpaso un Deitonas masu apšaudes ir kaut kā saistītas.

Atgādināšu, ka tikai nedēļu iepriekš notika vēl viena masu apšaude notika Kalifornijas rietumu pilsētā Gilrojā, kad populārā ēdienu festivālā "Gilroy Garlic" 19 gadus vecs šāvējs nošāva 3 cilvēkus (2 bērnus) un pats sevi. Tā kā šis festivāls bija "Gun Free Zone" šāvējs, lai iekļūtu tajā izgrieza caurumu tā teritoriju ieskaujošajā žogā.

Komentāri 12

0/2000

Tā bija atbilde tiem, kuri uzskatīja, ka AK-47 konstrukcijas triecienšautenes esot morāli novecojušas. Puisis pierādīja, ka lieliski darbojas ne tikai sniegos un smiltīs, bet arī lielveikalos!

 16  0 atbildēt

Amerikāni paši vainīgi - atbalsta brīvu šaujamieroču iegādi - pat caur internetveikalu, dažviet var iepirkt kaujas ieročus, pie tam neviens nekontrolē cik tev stroķi ir mājās.. kaut simtiem.. tāpat patronas - tās vispār var nopirkt, bezmaz vai jepkurā kieoskā, varbūt ne visos štatos, bet lielākajā daļā gan..  un Teksasā ir viens no tiem, kur ieroču kontrole nav gandrīz vispār.. ja nemaldos nelielu šaujamo jau var iegādāties no 16 gadiem - automātu no 18..  patronas tirgo DUS.. 

- sekas, protams ir masu apšaudes, jo visādu idiotu jau pietiek.. 

 9  0 atbildēt
Tas nekas ka arī pats šāvējs ir imigrants. Un vienīgie īstie pamatiedzīvotāji tur ir indiāņi.
 5  0 atbildēt

Un ??,manis pēc vini tur var apšaut cits citu--jen''ki jau sen to pelnījuši ar saviem slepkavniecsikiem kariem pasaulē//tas ir labi  ..lai šaudās )))))

 8  8 atbildēt
Tas ir briesmīgi... Cilvēce degradējad ne pa gadiem, bet dienām un stundām arvien tālāk un tālāk
 0  0 atbildēt

13 stundu laikā ASV dažādos negadījumos iet bojā vairāk ļaužu. Apšaudes gandrīz vai neietekmē mirstību un ekonomiskos rādītājus tik lielā valstī.

 0  0 atbildēt

Liela brēka...pienāks 20. septembris, nolocīs vēl vairāk nekā šeit, kas tad būs...varbūt nekas...ja tam Trampam tik ļoti pie kājas visa cilvēce, tad varbūt atļaut šiem gribētājiem ieskatīties tajā zonā...redzēs, ka nekā tur nav un aizies mājās...viss jau būs aizvests/noslēpts...

 0  2 atbildēt