Peldēšana ir vienkārša un efektīva treniņu metode, kas var būt noderīga ikvienam. Eksperti norāda, ka peldēšana vismaz 30 minūtes vai 20–60 apļu veikšana var ievērojami uzlabot jūsu vispārējo veselību. Regulāri apmeklējot tuvējo peldbaseinu var ļaut uzlabot dzīves kvalitāti bez negatīvām blakusparādībām. Šajā rakstā būs 8 pozitīvus rezultātus, ko varat gūt, regulāri peldot.
8 labas lietas, kas notiks ar tavu ķermeni, ja regulāri peldēsi5
Miega kvalitāte var uzlaboties
Ir pierādīts, ka aerobikas vingrinājumi uzlabo miega kvalitāti, un peldēšana nav izņēmums. Pētījumi liecina, ka svīšana fiziskās aktivitātes laikā var uzlabot miega kvalitāti. Peldēšana ir lielisks veids, kā gūt labumu sirds un asinsvadu sistēmām, neizjūtot pārmērīgu svīšanu. Peldoties, jūs varat atslābināt visu ķermeni, tostarp straujo sirdi, kas palīdz smadzenēm ātrāk aizmigt.
Tas var padarīt bērnus gudrākus
Grifita izglītības pētījumu institūts Austrālijā nesen veica pētījumu, kurā piedalījās 7000 bērnu, kas jaunāki par 5 gadiem, salīdzinot tos, kuri regulāri peldēja, ar tiem, kuri nepeldēja. Pētījumā secināts, ka bērniem, kuri peld, ir uzlabojušās motoriskās prasmes un viņi ir pierādījuši spēju ātrāk apgūt valodas un matemātiku. Šie atklājumi liecina, ka peldēšanas ieviešana bērniem agrīnā vecumā var ne tikai palīdzēt viņiem attīstīt pareizas peldēšanas metodes, bet arī uzlabot viņu kognitīvās spējas.
Tas var ļaut uzlabot plaušu kapacitāti
Peldēšana ir lielisks sirds un asinsvadu treniņš, jo tas liek sirdij sūknēt skābekli uz muskuļiem, lai atvieglotu kustību. Turpinot peldēt, jūsu muskuļiem ir nepieciešams vairāk skābekļa, izraisot sirdsdarbības ātruma palielināšanos, lai apmierinātu pieprasījumu. Turklāt jūsu plaušas strādā vairāk, lai apgādātu ķermeni ar skābekli, kas nepieciešams aktivitātes uzturēšanai, kā rezultātā laika gaitā uzlabojas plaušu kapacitāte. Konsekvence un strukturētas peldēšanas programmas ievērošana ir ļoti svarīga, lai pilnībā izmantotu šī vingrinājuma priekšrocības.
Tas var palēlināt novecošanās procesu
Lai gan nekas nevar pilnībā mainīt novecošanās procesu, peldēšanai var būt daudz pozitīvu efektu. Regulāra peldēšana var palīdzēt pazemināt asinsspiedienu, uzlabot sirds un asinsvadu veselību, palielināt muskuļu masu, uzlabot vispārējo skābekļa un asins plūsmu, kā arī uzlabot līdzsvaru senioriem. Turklāt indivīdi, kas cieš no locītavu sāpēm, var redzēt ievērojamus uzlabojumus, pastāvīgi peldot.
Tas var palīdzēt ar astmu
Personām ar astmu var būt grūti vingrot aukstā vai sausā gaisā, jo tas var izraisīt bronhu cauruļu saraušanos plaušās, apgrūtinot elpošanu. Tomēr peldēšana ir zemas ietekmes vingrinājums, kas var atvieglot šo problēmu. Peldbaseina mitrā vide palīdz aizvietot aktīvās elpošanas laikā zaudēto mitrumu, ļaujot justies ērtāk astmas slimniekiem nodarbības laikā.
Tas var uzlabot vispārējo enerģijas līmeni
Fiziskā aktivitāte ir plaši atzīta par veidu, kā veicināt ilgmūžību un palielināt enerģijas līmeni. Jo īpaši peldēšanu var baudīt jebkura vecuma un fiziskās sagatavotības līmeņa cilvēki. Ietverot tikai 30 minūtes peldēšanas, 3 reizes nedēļā var sniegt ievērojamu labumu gan ķermenim, gan vispārējai labsajūtai. Peldēšana var arī palielināt vielmaiņas ātrumu, palīdzot indivīdiem uzturēt sevi formā ar minimālu piepūli.
Tas var palīdzēt cilvēkiem ar kustības traucējumiem un multiplo sklerozi
Personām ar kustību traucējumiem bieži vien ir ierobežotas iespējas nodarboties ar vingrošanu. Tomēr peldēšana var būt lieliska izvēle, jo tā var palīdzēt mazināt spiedienu uz locītavām un muskuļiem, vienlaikus stiprinot tos. Peldēšana piedāvā arī neatkarības sajūtu, ļaujot indivīdiem vingrot, nepaļaujoties uz citu palīdzību.
Tiem, kam diagnosticēta multiplā skleroze, peldēšana var arī ļaut samazināt sāpju līmeni. 20 nedēļas ilgā pētījumā dalībnieki, kuri regulāri peldēja, ziņoja par būtisku sāpju samazināšanos.
Tas ļauj palielināt muskuļu masu
Peldēšana var nebūt līdzvērtīga svarcelšanai, taču tā ir labi sabalansēta nodarbe, kas iesaista visas muskuļu grupas atkarībā no peldēšanas veida. Peldēšana var palīdzēt mazināt muskuļu sasprindzinājumu, bojājumus un vielmaiņas stresu, noņemot spiedienu uz locītavām un nodrošinot visaptverošu treniņu. Lai izveidotu muskuļus, vislabāk ir mainīt peldēšanas stilus.