Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
6
418

Darba devējiem nav viegli atrast sev piemērotu darbinieku, tāpēc tas nebūs nekāds pārsteigums, ka intervijas laikā tu tiksi pārbaudīts. Viena lieta ir sarūpēt skaistu CV, bet cita lieta izturēties atbilstoši rakstītajam. Palīgā nāk psiholoģiskie testi, kas var atklāt vairāk nekā mums gribētos par sevi pastāstīt.

nbspTev piedāvā tasi... Autors: Lestets 7 neredzami triki, ar kuru palīdzību tevi pārbauda darba intervijas laikā
Attēls no: brightside.me
1.

 

Tev piedāvā tasi kafijas

Šis tests iegūst arvien lielāku popularitāti - pirms intervijas sākuma tiks piedāvāts paņemt kafiju no virtuves, bet pēc intervijas tiks novērots, ko intervējamais darīs ar krūzīti - atstās to uz galda vai izmazgās. Pareizā reakcija būtu izmazgāt kafijas krūzīti, bet šis tests jau var sniegt plašu ieskatu par cilvēka manierēm un personu.

 

nbspTev speciāli liek... Autors: Lestets 7 neredzami triki, ar kuru palīdzību tevi pārbauda darba intervijas laikā
Attēls no: brightside.me
2.

 

Tev speciāli liek gaidīt

Kafijas krūzītes tests ir nekaitīgs. Krietni nopietnāk ir, ja atnākot uz interviju 9.00 tev liek uzgaidīt 10 minūtes, tad vēl un vēl. Ņemiet vērā, ka šajā situācijā tiek pārbaudīta jūsu emocionālā stabilitāte un tas, cik ļoti jūs gribat šo darbu.

 

nbspUz jums pēkscaronņi sāk... Autors: Lestets 7 neredzami triki, ar kuru palīdzību tevi pārbauda darba intervijas laikā
Attēls no: brightside.me
3.

 

Uz jums pēkšņi sāk kliegt

...vai runā paceltā balsī un tiek lietoti lamu vārdi. Tas pats, kas iepriekšējā atkāpē - tiek pārbaudīta emocionālā noturība stresainās situācijās. Galvenais ir saglabāt mieru un atbildēt uz uzdotajiem jautājumiem.

 

nbspJums prasa neiespējamas... Autors: Lestets 7 neredzami triki, ar kuru palīdzību tevi pārbauda darba intervijas laikā
Attēls no: brightside.me
4.

 

Jums prasa neiespējamas lietas

Kā jūs rīkosieties, ja intervijas laikā paprasīs izlekt pa logu? Šis ir interesants tests nestandarta domāšanas pārbaudei. Piemēram, uzkāpiet uz loga un noleciet uz grīdas, vai uzprasiet "Kādu labumu gūs kompānija no mana lēciena pa logu?"

 

nbspDarba devējs sāk... Autors: Lestets 7 neredzami triki, ar kuru palīdzību tevi pārbauda darba intervijas laikā
Attēls no: brightside.me
5.

 

Darba devējs sāk uzvesties dīvaini

Sarunas laikā jūs pārstās ievērot skatoties datora ekrānā, telefonā vai pat izejot no intervijas telpas. Ņemiet vērā, ka tādā veidā pārbaudīs, kā jūs spējat atgūt citu cilvēku uzmanību. Laikam efektīvs pretpaņēmiens būtu paprasīt ierasties uz interviju citā laikā.

 

nbspKandidātu iepazīstina ar... Autors: Lestets 7 neredzami triki, ar kuru palīdzību tevi pārbauda darba intervijas laikā
Attēls no: brightside.me
6.

 

Kandidātu iepazīstina ar visu komandu

Var gadīties, ka pēc intevijas tu tiec iepazīstināts ar visu komandu. Tā nav gluži zīme, ka tevi pieņems darbā, bet drīzāk tas, ka darba devējs vēlas uzzināt arī citu viedokli.

 

nbspBoss nomet uz zemes... Autors: Lestets 7 neredzami triki, ar kuru palīdzību tevi pārbauda darba intervijas laikā
Attēls no: brightside.me
7.

 

Boss nomet uz zemes pildspalvu

Vēl viens tests, lai veiktu reakcijas novērtēšanu. Ja intervējamais nolieksies un pacels pildspalvu, tad visdrīzāk, ka pieņems, ja nē, tad nepieņems.

 

nbspKā jums ir veicies... Autors: Lestets 7 neredzami triki, ar kuru palīdzību tevi pārbauda darba intervijas laikā
Attēls no: unsplash.com
8.

 

Kā jums ir veicies intervijas laikā? Vai jums arī ir gadījušies kādi dīvaini pārsteigumi un kāds ir mēģinājis jūs pārbaudīt negaidītā veidā? Varat droši rakstīt komentāros.

 

6
418
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [24]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
nakts.klaidonis avatars
Medaļa Patīk komentārsMedaļa SpoksMedaļa Patīk komentārs
  nakts.klaidonis 06.01.20 17:47
191
0

lielākā daļa no šiem jautājumiem  /testiem ir cilvēkcieņu pazemojoši..Ja uz mani intervijas laikā kāds  var atķlauties kliegt,tad tam mjābūt gatavam dabūt pa purnu.Ja man liek gaidīt 10 un tad vēl 10 ,un tad vēl desmit min.tad es jau redzu ""firmas "' uzspļaujošo attieksmi pret darbiniekiem.Un intervijas laikā mazgāt kafijas krūzīti ir slikts tonis---tas parāda ,ka tu pats esi iztapīgs pielīdējs un pakalpiņš.

Bigup avatars
Medaļa BakalaursMedaļa April, April!Medaļa Maģistrs
  Bigup 06.01.20 20:48
84
0

Ja priekšniece nomet tev pilspalvu pie kājām, ataisi bikšu jostu. 

Prominent avatars
Medaļa SviestmaizeMedaļa Dienas domaMedaļa Patīk komentārs
  Prominent 06.01.20 17:07
80
0

#1 ir dumb af. Pēc tasītes dzeršanas tu taču neprasīsi, "kur jums ir izlietne?" Kaut vai esot ciemos, ciemiņš parasti nemazgā traukus, jo tas nav pieņemts. Protams, tuvu pazīstamais pēc savas vēlēšanās to arī izdarīs. 

Par pārējiem punktiem nezinu, man nav gadījušies. 

Han Solo avatars
Medaļa Patīk komentārsMedaļa RainisMedaļa Dienas doma
  Han Solo 06.01.20 17:32
70
0

Ar tādiem debīliem paņēmieniem firma būs izdarījusi visu, lai es tur negribētu strādāt.

3. viena lieta, ja klients sāk braukt augumā, cita, ja intervētājs. Taisnā tekstā pasūtītu dirst.

7. nomet pilteni - pats lai arī ceļ, iedomāsies nez ko. Izņēmums varētu būt, ja sieviete.

Par laimi, man nekas tamlīdzīgs nav bijis, bet, tikai manas domas - ar šādām intervijām darba devējs pazemo potenciālo darbinieku jau pirms pieņemšanas darbā, kas būs vēlāk?

StāvNoVakardienas avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa NostradamsMedaļa Dienas joks
  StāvNoVakardienas 06.01.20 18:35
45
0

Izklausās pēc garīgi nestabiliem darba devējiem. Un ciemojoties (vai darba intervijās) nav jāmazgā traukus aiz sevis, nav jau grūti protams, bet tas nav jādara un tas arī neparādīs, ka cilvēks ir slikts. Laikam viss no Amerikas sagrābstīts.    

Pekse555 avatars
Medaļa RecidīvistsMedaļa RecidīvistsMedaļa Spoks
  Pekse555 06.01.20 19:11
43
0

nu nez'  es neņemtu darbā cilvēku kurš svešā mājā skrien mazgāt krūzīti, katram savs darbs, arī apkopējai. Un pildspalvu no zemes neceltu, es esmu sieviete. Ja nu vienīgi intervētāja būtu grūtniece pēdējā mēnesī vai cilvēks stipri gados. Tas tāds amerikānisms, nevienu no šeit lasītajiem neesmu ne redzējusi ne iepriekš par šādiem dzirdējusi ne izmantojusi intervijās. Bet fakts, ka intervija sākas ar potenciālā darbinieka atnākšanas brīdi gan ir fakts.

elmonoxide avatars
Medaļa Spoks
  elmonoxide 06.01.20 18:13  
37
0

Negribu izklausīties augstprātīgs, bet kaut kā šķiet ka šīs intervijas ir nespecializētiem ofisa darbiem....

Parasti vairāk profesionālos darbos prasa kas ir darīts pirms tam, ko prot, prasa par ambīcijām (cik gatavs veltīt sevi darbam), jo ne tikai parasti dokumentus jārēķina, bet arī jāprot strādāt, un būt patstāvīgam.

Riebekliitis avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa JubilārsMedaļa Sertificēts spoks
  Riebekliitis 06.01.20 22:53
26
0

No kurienes rāvi šo info? lielākā daļa verēja būt aktuāla rietumos kādos 70 tajos vai 80 tajos, bet ne vairs 21 gs., savukārt citi varētu attiekties uz specifsikām nozarēm ar kaut ko paramilitāru vai apkalpojošais personāls privātām viesībām (abā snozarēs pieņemts ņirgāties par padotajiem)

1. ja intervija nenotiek kafejnīcā, tad visi saprātīgi respondenti atteiksies no kafijas (jo ir ieradušies uz darba interviju, nevis dzert kafiju, kas pats par sevi jau būtu nevēlams signāls), bet ja interbija notiks kafeijnīcā, tad traukus tur klienti parasti nemazgā;

2. tā bija tipiska čekistu un izmeklētāju rīcība, jeb darbības paņēmiens, ja vien tu nemeklē darbu specdienestos vai neesi aizdomās turamais, tad grūti saprast, ko šī metode dod darba devējam, jo tās mērķis ir sagraut upuri, nevienam nav vajadzīgi nepārliecinoši darbinieki, bet ja kāds spēj vienaldzīgi gaidīt, tad viņam vnk pie kājas tas darbs, tāpat kā rūdītiem recidīvistiem.....

3. ļoti neforša metode, bet mūsdienās tiešām pastāv. pašam ar ir gadījies piedzīvot. saprotams kādēļ darba devēji to izmanto - tev darbā var gadīties situācija kad klients uz tevi bļauj., kā tu tiksi galā?

4. un 5. mūsdienās diezin vai ir sastopams (drīzāk atceļojis no pagājušā gadsimta), bet ja kāds sastopas ar tādām situācijām, tad nekavējoties atstājat to interviju. jūs taču negribat lai darba devējs sagrauj jūsu pašcieņu

6. 7. ļoti iespējamas situācijas... it sevišķi tajā brīdī, kad darba devējs ir sapratis, ka nevēlas pieņemt intervējamo darbā, bet neērti likt doties prom pirms atvēlētās pusstundas, tad var sākt stāstīt par savu uzņēmumu, par kolēģiem vai par hobijiem., vnk pļāpāt par visādām dīvainām lietām, nevis noskaidrot kaut ko par potenciālā darbinieka spējām........

Ciepanick avatars
Medaļa Patīk komentārsMedaļa TrumpeMedaļa Dienas doma
  Ciepanick 07.01.20 17:32
22
0

Ja man būtu tadas intervijas,es atteiktos no strādāšanas tādos uņemumos. 1.ar to krūzi ir galīgi garām.Kāsveš cilvēks esot kaut kur ies mazgāt traukus? Un kādā sakara. Bļaut darba intervijās,utt. Tās noteikti ir daba vietas kur nemitīgi vajag darbiniekus.

Wolfy Shadowsong2 avatars
Medaļa SpoksMedaļa SākumskolnieksMedaļa Patīk komentārs
  Wolfy Shadowsong2 07.01.20 09:42
18
0

Pirmo reizi dzirdu par sadam intervijas metodem.  Interesanti kura valsti ir tik stulbas intervijas?

Realmaven avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  Realmaven 09.01.20 04:05  
14
0

Ja man darba intervijaa taa chakaretu praatu, Es vnk pateiktu ka diezvai mees sastraadaasimies un vnk atvadiitos. Es saprotu ka kkaadi IQ testi jaaizpilda, bet viss paareejais ir vnk slimi.

Augstsprieguma_Majonēze avatars
Medaļa Spoks
  Augstsprieguma_Majonēze 06.01.20 17:15
12
0

Normāls ieskats intervijai darbam birojā, tur parasti pusgads nepaiet kad atkal izdomā visādas "testēšanas tehnikas", lai pakristu cilvēkiem uz nerviem.

Blēdis avatars
Medaļa Seko Facebook 8000Medaļa TeamworkMedaļa Nostradams
  Blēdis 07.01.20 19:45
7
0

Man bija viegli!

Vēlos pie jums strādāt!

Labi, pirmdien dokumentus līdzi un pie sekretāres parakstīt līgumu!

Izraidītais avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa ŽurnālistsMedaļa Dienas joks
  Izraidītais 08.01.20 00:06  
6
0

Mans tagadējais boss, kad gājām uz ofisu intervēties,aizķērās aiz pakāpiena un ar visu kafijas krūzi nogāzās gar zemi. 🤦‍♂️🤦‍♂️

Montgomerry avatars
Medaļa Testu veidotājsMedaļa Dienas joksMedaļa Kalla
  Montgomerry 08.01.20 18:48
5
0

1. par kafijas krūzi ir diezgan liels sviests. Principā, tā ir pieklājības zīme. Tad jau arī sadarbības partneriem svešās telpās jāskrien mazgāt trauki, lai noslēhtu līgumu?   

Par interviju pieredzi? Oj. Vislabāk man patikušas telefonsarunu intervijas, kur es vai intervētājs, vai vēl labāk - abi, katrs savā auto, sēž pamatīgā sastrēgumā un priekšējais taisa maksas manervus. 

Intervijas laikā, intervētājs uzlika kājas uz galda. 

Kamēr stāsti atbildi, Tevi pātrauc pajautājot, cik 7x5, 12 kvadrātā, kvadrātsakne no 64. 

Bijusi intervija benzīntankā, jo intervēja cilvēks ar ko būtu jāstrādā komandā visu laiku un viņam nebija citur laika satikties. Jautrāk bija pie līguma parakstīšanas, bet tas jau cits stāsts. 

Un nekas nav labāks par "tipiskajiem" interviju jautājumiem - pastāsti par sevi, kādi ir ir tavi hobiji, kādēļ aizgāji no iepriekšējās darba vietas - momenti, kuros prātā sāk dejot mērkaķis

Sreka avatars
Medaļa Mazā, spoki Tevi mīl!Medaļa JubilārsMedaļa Trumpe
  Sreka 11.01.20 15:52  
4
1

Totāla herņa. Kam vsp jādarās cilvēka prātā, lai uztaisītu tādu rakstu.   

Riebekliitis avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa JubilārsMedaļa Sertificēts spoks
  Riebekliitis 08.01.20 10:55
3
0

atbildot uz Grey Wolf komentāru " Ja darba intervija notiek kafeinīcā, tad kriet... "

jā, piekrītu. Pie kafijas veikt pārrunas var, ja esi pašnodarbinātais.......

ja meklē darba līgumu, tad pārrunas kafeijnīcā ir drošs signāls, ka ilgi tur tāpat nestrādāsi (nenoteiktība, nebūs sociālo garantiju, tukši solījumi)

The Legend avatars
Medaļa Zelta ninjaMedaļa Nedēļas hītsMedaļa Darbaholiķis
  The Legend 07.01.20 23:36  
2
0

21k influencerī!

Grey Wolf avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  Grey Wolf 07.01.20 17:07
2
0

atbildot uz Riebekliitis komentāru " No kurienes rāvi šo info? lielākā daļa ... "

Ja darba intervija notiek kafeinīcā, tad krietni padomāšu vai uz tādu uzņēmumu iet strādāt.. 

1. tas nozīmē ka uzņēmumam nav savu telpu..

2. 90% ka daļa algas būs aploksnē - vai vispār uzmetīs.. 

Mūsdienās- ir iespējam noīrēt ofisu uz stundu.. (dienu).. faktiski var noīrēt pārrunu telpu.. un tas nemaksā milzu naudu..

Kafeinīcā  var satikties, ja esi kā frilanceris, un runa ir par kādu konkrētu projektu.. bet tāpat abi iepriekš minētie punkti ir spēkā...

Pie tam, no kafijas var atteikties..  

Kafiju parasti piedāvā, ar domu varbūt atteiksies..  pie tam svarīgi kādā darbā piesakies.. 

- ja ej runāt par projektu, un jāpspriež konkrētas detaļas, tad kafija/tēja būs ok.. jo daļa sarunas būs lietišķa.. 

- teiksim jaizrunā sīkumi, un jāsaprot vai varēsi pavilkt, vai cena apmierinās utt..  

Montgomerry avatars
Medaļa Testu veidotājsMedaļa Dienas joksMedaļa Kalla
  Montgomerry 08.01.20 18:50
1
0

atbildot uz Augstsprieguma_Majonēze komentāru " Normāls ieskats intervijai darbam biroj... "

Gada ieguldījuma novērtējuma aptauja   novērtē savu un kolēģu ieguldījumu un pēc tā spriedīsim par algas apmēru