6 NEPARASTI izdzīvošanas gadījumi8
150
5
Mūsdienu medicīna dara brīnumus. Konstatējot smagas traumas, vai dažādas saslimšanas, vienmēr tiek konstatēts izdzīvošanas procents. Tas norāda uz iespēju paredzēt, vai cilvēks izdzīvos. Šeit minēšu gadījumus, kad cilvēkiem izdevās izdzīvot neskatoties uz to, cik nopietnas bija to kaites, vai traumas. Tādi gadījumi medicīnā nesaucas nekā citādi, kā vienīgi par brīnumiem.

Pusaudze nodzīvoja 4 mēnešus bez sirds. -
14 gadīgajai D`Žannai Simmonsai ( D`Zhana Simmons) bija vāja un palielināta sirds, kā rezultātā viņai vajadzēja veikt sirds transplantāciju.
Par nelaimi donora sirds tika atgrūsta. Tas nozīmēja, ka meitenei vajadzēja dzīvot bez sirds aptuveni 4 mēnešus. Sirds vietā asins piegādes funkciju pildīja mākslīgās asinsrites sūkņi. Pēc 118 dienām viņai veica sirds pārstādīšanu otro reizi. Šoreiz veiksmīgi, un labi, ka tā.

Meitenes ķermenis turējās uz kniedēm. -
Pēc daudzām traumām ko Katrīna ieguva autokatastrofā 2009. gadā, 17 gadus vecās Katrīnas kaulus sastiprināja ar 11 titāna kniedēm, kuras savienoja ar sprandu, mugurkaulu un kājām, kā arī pievienoja vārstuli, kas notur kaklu. Pēc pieciem mēnešiem un vairākām operācijām, viņa pilnībā atguvās un parakstīja līgumu ar modeļu aģentūru.
Reklāma

Sieviete izdzīvo pēc galvas nogriešanas. -
2007. gada janvārī Šenona Melloja nokļuva autoavārijā, kuras rezultātā viņas galvaskauss bija atdalīts no mugurkaula. Par laimi, mugurkauls bija neskarts, tomēr sieviete atceras, ka zaudēja kontroli pār savu galvu. Tāda trauma tiek dēvēta par “iekšējo galvas nogriešanu”.
Sievieti nogādāja slimnīcā, kur pie viņas galvas un spranda pieskrūvēja 9 skrūves. Aparāts ar nosaukumu “Galo” tika pievienots, lai noturētu viņas galvu vietā. Kaut arī Šenona izjuta grūtības ar norīšanu un viņai bija savainots acu nervs, viņa palēnām atlaba.

Meitenītes smadzenes stabilizē ar superlīmi. -
Meitenīte Ella ( Ella-Grace Honeyman) no dzimšanas cieš no asinsvadu saslimšanas aneirisma. Asins nonāk smadzenēs no bojātiem asinsvadiem.
Lai ar to cīnītos, ārsti izmantoja savdabīgu medicīnisko superlīmi, lai aizklātu bojājumus. Kaut arī procedūra neatrisināja problēmu, meitenīte vēl ilgi varēs dzīvot.

Metāla miets caurdur vīrieša galvaskausu. -
Fineasa Geidža (Phineas Geidzh) izdzīvošana notika 19. gs. un joprojām uzskatāma par brīnumu. Tajā laikā negadījums bija ne tikai fantastikas cienīgs, bet arī palīdzēja mediķiem saprast kā smadzeņu traumas iespaido fizisko un psiholoģisko veselību. 1848. gadā Geidžs strādāja kā dzelzceļa būvnieks, bet sprādziens noveda pie tā ka 1 metru garš stienis caurdura viņa galvaskausu. Taču, viņš laimīgā kārtā izdzīvoja. Vīrietim parādījās sejas kreisās puses paralīze un tika novērotas dažādas psihiskas izmaiņas.
Reklāma

Vīrietis izdzīvo, nokrītot no 150 metru augstuma. -
2007. gadā logu mazgātājs Alsiedes Moreno (Alciedes Moreno) nokrita no 47. stāva, kad pildīja savus darba pienākumus. Par nelaimi, viņa brālis, kurš arī nokrita, neizdzīvoja. Kaut arī Moreno ieguva smagas traumas, ieskaitot plaušu tūsku un trombus smadzenēs, viņš apbrīnojamā kārtā palika dzīvs aizķeroties aiz alumīnija platformas. Lai saprastu, cik rets ir šāds izdzīvošanas gadījums, jāzina, ka puse cilvēku, kuri krīt no 4. stāva mirst, bet no 10. stāva mirst praktiski visi. Moreno pārcieta 16 operācijas, bet pēc pusgada viņš jau varēja atsākt staigāt.

Titulbilde.