123

 353  83

Ja interneta pārklājuma 5G ieviesēji, caur publikācijām presē man saka, ka panikai un bažām par veselību nav pamata, tad mana pieredze rāda, ka pamats ir un ļoti nopietns.

Kā tad tur īsti ir ar to 5G !? Vienkāršā valodā!

Par to, ka lielās telekomunikāciju organizācijas darīs visu, lai gūtu peļņu, tai skaitā uzpirks ”godājamus” zinātniekus, „cienījamus” žurnālistus un „nedārgus” ārstus, lai tie mums stāstītu un pārliecinātu par 5G nekaitīgumu, domāju šaubu nevienam nav. To var novērot pilnīgi visās nozarēs un šķiet, ka nav pārsteigums vairs nevienam, kurš lasa šo rakstu. Tas jau ilgstoši ir vērojams gan medicīnā, gan pārtikas rūpniecībā, lauksaimniecībā, arī runājot par globālās sasilšanas ietekmi uz planētas klimatu un cilvēka dzīves kvalitāti.

Neizplūdīšu garos, tehniski sarežģītos un nesaprotamos 5G tehnoloģijas darbības principu aprakstos, taču centīšos pateikt vienkārši un saprotami.

Iedziļinoties, vērojot un pētot materiālus, kā arī uzklausot cienījamu cilvēku, tai skaitā zinātnieku viedokļus, man nācās secināt – 5G interneta tehnoloģija ir pret cilvēku (un visu dzīvo dabu) vērsts iznīcinošs ierocis!

Jā, noteikti tagad kāds pie sevis domā, nu nevajag tā pārspīlēt Kaspar. Un ziniet, protams, ka nevajag! Vajag vienkārši ignorēt un mierīgi ļaut sevi indēt caur pārtiku, caur bezjēdzīgām tabletēm un apstarot mūs ikdienā ar radiāciju.

Viņi pat neslēpj, ka tas ir kaitīgi! Un es Jūs lūdzu, nesmīdiniet mani sakot, ka „Veselības Dienests” mūs pasargās. Neceriet , ka Aizsardzības ministrija mūs pasargās. Nē, tā nebūs – Iespējams, ka Aizsardzības ministrijas galvenais uzdevums ir pazemīgi pakļauties ASV specdienestiem, nu un protams, par Mercedess cenu pirkt sarūsējušus Žigulīšus. Taču, ne jau tādēļ, lai pasargātu mūs.

No 5G starojuma nevarēs paslēpties nekur. Pat Ja Jūs nelietosiet internetu un dzīvosiet dziļi mežā. Tas ir skumji!? Jā ir! Pilnīgi visa planēta tiks ieskauta radiācijas burbulī.

Zemes orbītā, papildus jau esošajiem (kas tik tajā miskastē nav par satelītiem), tiks palaisti 20,000 5G atbalstošie satelīti, ieskaujot visu planētu biezā elektromagnētisko starojumu laukā. Zinātnieki raksta, ka tas ir bezprecedenta eksperiments ar cilvēci, dažs labs salīdzina to ar masveida holokaustu. Cilvēki un viss dzīvais vnk tiks "izcepts".

(Mobīlie telefoni, GPS, gudrās mājas, gudrie ledusskapji, infrastruktūras apkalpošana, , mašīnas, internets utt. – viss jau ir ļoti skaisti – man gan šķiet, ka mūsu veselība, tā ir pārāk augsta cena, kas mums būs par to jāsamaksā!).

Šo telekomunikāciju kompāniju zinātniekiem nav zināms, kāds būs efekts, kad tas viss tiks ieslēgts un sāks darboties uz pilnu jaudu. Kas notiks un cik ilgā laika periodā. Tāda sajūta, ka viņi cer – gan jau būs labi. Dolāri acu un sirds vietā. (Tā saka uzpirktie!)

Tie zinātnieki, kuriem vēl ir sirdsapziņa saka tā – Mēs pat iedomāties nevaram, kādas sekas radīs šis noziegums pret cilvēci. Gaisa temperatūras celšanās, ūdens temperatūras celšanās un tam sekojošās klimata katastrofālās izmaiņas. Jau tagad ir reģioni, kurus cilvēki vairs nevar apdzīvot, reģioni, kur nav vairs dzeramā ūdens, reģioni, kur neaug vairs pat zāle, nekas neaug. Masveida putnu, kukaiņu bojāejas, masveida jūras un okeāna zīdītāju mešanās krastā uz drosu nāvi – lūk izskaidrojums cilvēka mīlestībai pret dabu.

Par ietekmi uz cilvēku veselību – Lai organisma darbība būtu līdzsvarā un pielāgotos apkārtējās vides iedarbības enerģijas plūsmām un vibrācijām, svarīgi ir arī līdzsvarot enerģijas plūsmu darbību.Šo līdzsvaru var izjaukt vai traucēt ārējās vides ietekme, piemēram, augstsprieguma elektrības līnijas, mikroviļņi, datori, mobilie telefoni, pat elektrības vadi mūsu mājās u.c. Kā rezultātā mūsu enerģijas kanāli var darboties nepietiekami, vai būt pārāk aktīvi, līdz ar to jūtamies nomākti, agresīvi, pārlieku emocionāli, satraukti, noslēgti, nepārtraukti dusmīgi, ir ilgstoša depresija u.tml.

Zinātniekiem jau tagad ir pieejami neapgāžami pierādījumi par to , ka 2G, 3G un 4G veicina vēzi un apdraud pilnīgi visu dzīvo uz šīs pasaules. Par to šaubu vairs nav. Bet mēs to negribam redzet un dzirdēt!

Taču 5G starojuma radītās sekas būs vēl graujošākas – mēs tās sajūtam jau tagad caur 2G, 3G un 4G, taču , ja pat fiziski mums rīt neizaugs ragi, tad tas neapšaubāmi skars nākošās paaudzes. Izmaiņas DNS struktūrā, neauglība, autisms, daunisms, psihiskas saslimšanas, kroplības, vēzis, alerģijas utt.

5G izmanto milimetru viļnu frekvences, tās pēc būtības ir tās pašas, kuras izmanto militārām vajadzībām tā sauktajos ne letālajos ieročos, kuri paredzēti pūļa izgaiņāšanai. 5G frekvences izsauc mitohondriālās DNS sistēmas izmaiņas, kuras tiek nodotas paaudzēm tālāk. Tas ir, 5G ne tikai ir mutagēns, bet tas izsauc tādas mutācijas, kuras tiks nodotas ģenētiski. Tas ir ļoti bīstami nākotnes ģenētikai. Vai daudzi par to domā, kad ieurbušies savā ātrajā internetā viedtālrunī? Šajā avotā uzskaitīti pētījumi, kuri demonstrē mitohondriju bojājumus elektromagnētiskā starojuma ietekmē. https://mdsafetech.org/mitochondrial...Mutaģenēzei parasti seko kanceroģenēze. Ja starojums ir tik spēcīgs, ka tas ietekmē DNS, tad liela ir iespēja, ka tas spēj izraisīt arī vēzi. Marks Stīls apgalvo, ka 5G ir pirmās bīstamības klases kancerogēns, kaut arī pasaules veselības aizsardzības organizācija klasificē mobilo sakaru torņus tikai kā B2 klases kancerogēnu. Taču tā kā PVO ir ANO institūcija, kuru savukārt radīja Rokfelleri, tad viss pasākums ir vērsts uz globālās kontroles izveidi.

Pati lielākā bīstamība ir tajā, ka NAV veikti pētījumi par 5G starojuma ietekmi uz cilvēka veselību. Un tas ir saprotams, jo , lai veiktu šādus pētījumus, būtu jaatrod brīvprātīgie, kuri divu vai pat trīs paaudžu ilgumā ļautu sevi apstarot. Bet vismaz 70 gadus veikt klīniskos petījumus, mūsdienu – man vajag šodien un tagad! – tas ir nereāli.

Doktors Martin Pall, kurš pēta elektromagnētiskā lauka darbību, ir veicis revolucionāru pētījumu, kurā paskaidro, kā tieši šī lauka iedarbība izsauc priekšlaicīgu novecošanos, pazemina auglību, izjauc normālu sirds un galvas smadzeņu darbību un pat ietekmē DNS. Viņš pirmais veica pētījumus, kuros parādīts, kā elektromagnētiskais starojums aktivizē pārlieku kalcija jonu veidošanos šūnā. Tas noved pie slāpekļa oksīda veidošanās, kas savukārt izkropļo DNS sistēmu. Dr. Palls ir skaidri izteicies par 5G tīkla ieviešanu kā neprātu.www.globalresearch.ca/dr-martin-pal...

Es neesmu vienīgais, kurš ceļ trauksmi par šo jautājumu. Arguments, ka nebūs jāgaida 3 sekundes, lai lejupieladētu bildi telefonā ir murgs. Varētu pat padomāt, ka 6G būs tik ātrs, ka bilde telefonā tiks lejupielādēta bez tavas ziņas, vēl pirms Tu par to aizdomāsies. Tā teikt, visu izdarīs manā vietā. Totāla kontrole pār indivīdu!

Jau tagad ir ļoti nepatīkami un pat biedējoši redzēt cilvēkus staigājam ar nodurtām galvām , pilnīgi iegrimušus telefonos. Ja gaidot autobusu pieturā, Tu neesi online un nebaksti telefonu, laikam kaut kas ar Tevi nav kārtībā!

Pieaugot informācijas izplatībai par šīs tehnoloģijas kaitīgo ietekmi uz veselību, kā arī konfidencialitātes draudu dēļ daudz kur tiek ieviests moratorijs vai aizliegums šo tehnoloģiju uzstādīt. Piemērs tam ir Brisele, kur tas apturēts, jo neatbilst radiācijas normatīviem - pasaules pārvaldes varenie taču sevi nevēlas sabojāt, tā kā Eiropas pārvaldes struktūras atrodas tieši Briselē, tāpat arī Bo pilsēta Šveicē un Sanfancisko ASV. Radioviļnu starojums un elektromagnētiskie lauki aizvien biežāk tiek atzīti kā jauns apkārtējās vides piesārņojuma veids. Iemesli, kuri atklāj 5G bīstamību, kas var pāraugt globālās briesmās, ja pietiekošs cilvēku skaits neapvienosies, lai to apturētu. 5G tīkls izmanto frekvences, kuras ietekmē sviedru dziedzerus, kuru darbības princips ir līdzīgs antenu darbībai. Citiem vārdiem sakot, tas spēj ietekmēt cilvēka lielāko orgānu- ādu. Izraēlas fizikas doktors Ben-Ishai izskaidro saikni starp 5G un cilvēka sviedru dziedzeriem. "5G frekvences piepilda mūs ar noteikta garuma viļņiem, kuri mijiedarbojas ar ādas ģeometrisko struktūru. Mēs atklājām, ka šie dziedzeri darbojas kā spirālveida antenas. Sviedru kanāli ir neatņemama elektromagnētisko viļņu uztveršanas mehānisma sastāvdaļa 75-100 Ghz diapazonā"https://ehtrust.org/internet-thin...

Ko mēs varam darīt lietas labā?

Palūgt, lai LMT, TELE2, BITE u.c. uzņēmumu īpašnieki un direktori, tās 5G antenas uzstāda uz savu māju jumtiem!

Lasiet, meklējiet informāciju, analizējiet un domājiet ar savu galvu!

Esiet veseli un laimīgi!

Ar cieņu,

Kaspars Pudniks

p.s.

Lūdzu, padalieties ar šo rakstu un noteikti ierakstiet komentārā savu pieredzi, pārdomas un novērojumus.

https://www.youtube.com/watch?v=pxXgGauTdy0

Avoti:
1. 247 zinātnieku apelācija no 42 valstīm: www.emfscientist.org/
2. 247 zinātnieku uzvārdi un amati, kuri parakstījuši petīciju: www.5gappeal.eu/signatories-t...
3. Emiretētais Vašingtonas štata universitātes profesors Martin L. Paul - Eksperimentēt ar 5G uzcilvēkiem ir stulbākā ideja pasaules vēsturē: www.theepochtimes.com/5g-is-the-stu......
4. Nurenbergas kodekss, kurš nosaka eksperimentēšanas kārtību uz cilvēkiem:https://history.nih.gov/research/down...
5. Apjomīgākais 25 miljonu dolāru vērtais radiofrekvenču elektromeagnētiskā starojuma pētījums, kurš veikts ASV Nacionālās toksikoloģijas programmas ietvaros:https://ntp.niehs.nih.gov/res.../areas/...
6. Simtiem recenzēti zinātniskie pētījumi, kuri arī apstiprina radiofrekvenču elektromeagnētiskā starojuma negatīvu ietekmi uz cilvēka veselību: https://bioinitiative.org/table-of-cont...
7. Eiropas zinātnieki ceļ trauksmi par 5G: www.jrseco.com/european-unio...
8. Ženēva arī bloķē 5G ieviešanu: https://lenews.ch/.../geneva-bl...
9. 5G ieviešana apturēta Briselē: www.brusselstimes.com/.../radiation...
10. Documentary by Sacha Stone (https://en.wikipedia.org/wiki/Sasha_St...) exposing the 5G existential threat to humanity:

Komentāri 123

0/2000

5G ir murgs,ko nāksies piedzīvot,bet no tā mirs tikai jaunie ,sīekie dumiķi,kam jau tagad telefona ir internets,it kā viņš nebūtu noriebies jau mājās un darbā...bet mēs  born in USSR, varam pārdzīvot  Černobiļu, ,5G un mājas robotu sacelšanos, mūs nebiedē nekas!

 5  1 atbildēt
Un? Kāda jēga no visa šī? Lieki izniekots laiks
 4  0 atbildēt

Nebūtu vēzis, tad jau mēs dzīvotu mūžīgi arī ar visu 5G.  Būtu labāk uztraucies par to kādu pārtiku ēd,  par plastmasas piedirsto pasauli un klimata izmaiņām. 

 4  0 atbildēt
Stulbie idioti kas nejēdz neko no tehnoloģijām, 5g izmanto augstāku frekvenci par 4g (2600 +/- mhz) turklāt 5g ir gandrīz tas pats 4g, tikai ar vairāk kanāliem datu pārraidīsanai ( MIMO - multiple in multiple out) kas jau tagad ir daudziem operātoriem, tiesa gan ne vairāk par kadu mimo x2, ir jābut smadzenēs mirušam lai turpinātu kultivēt mītu par 5g kaitīgumu. Šāda spektra starojums vienigais ko var nodarīt ir izraisīt audu uzsilšanu, neko vairāk
 3  0 atbildēt

Nu, kurš pirmais vilks LAN kabeli uz tualetti?

 3  0 atbildēt

Visas nelaimes izraisa taurenis ar savām spārnu kustībām.

 3  0 atbildēt

Nu tāda šausmu pļūtīšana vien ir. Vari vismaz kaut ko pamaton nevis ķērkt ka gals nu būs? Nu cilvēki nosprāgs, nu lai sprāgst. Tā jau parazīti Zemi piečakarējuši. Ne jau tie uzņēmumi mums plastmasu pirk spiež, ne jau mašīnas pašas no sevis benzīnu dedzina, vienmēr un visu laiku vainīgs ir bijis pats patērētājs.

 3  0 atbildēt

19. gs. profesori uzskatīja, ka ātrums virs 30 km/h ir bīstams - vilcienā cilvēki kļūšot par idiotiem.

 3  0 atbildēt
Nav nemaz tas 5G jāpiemin. Nu viss mūs nogalina... tagad cilvēki ap 20-30 slimo ar vecu cilvēku kaitēm(artrīts, osteohondroze utml) tikai tāpēc, ka jau no bērnības mums presē iekšā tās indes un visus starojumus. Nekas tur vairs nevar mainīties. Sorry, bet tā ir patiesība. Telefonu izdarītais ietekmē organismu, datoru, elektrības vadu tuvums utt. Viss mūs nogalina. Lēnām un nesāpīgi. 🙏
 4  1 atbildēt

Saules radītais starojums arī ir kaitīgs un cilvēki ir dzimuši ar ģenētiskām novirzēm arī pirms tehnoloģiju laikmeta un industriālās revolūcijas... Pēc šī raksta izlasīšanas varētu noprast,ka 5G ir pielīdzināms atomreaktora sprādzienam  

 3  1 atbildēt

  

 2  0 atbildēt

Nekas man ir folija cepurīte  

 2  0 atbildēt

parubiijos n-taas reizes,kameer lasiiju,labi ja liidz pusei tiku...      

 2  0 atbildēt
Tu to visu ļoti gudri stāsti, it kā mēs nebūtu augstākajā evolūcijas posmā, kad cilvēki statistiski tagad dzīvo ilgāk nekā jebkad agrāk. Priecājies, kā mēs vēl mirstam no kaut kā, kas ir salīdzināmi ārstējams. Vismaz nedzīvojam 14.gs., kad parastu gripu, kas nogalināja vairāk kā pusi no Eiropas vienas žurciņas dēļ.
 2  0 atbildēt

Es par to pilnīgi nemaz nesatraucos. Tāpat kādreiz jau kaulainā atnāks...

 1  0 atbildēt
5G Wireless: A Dangerous ‘Experiment on Humanity’

https://www.youtube.com/watch?v=H_f9gpg4t6c ;

 2  1 atbildēt

Вредное излучение от мобильных сетей 5G может постепенно вызвать гибель пчел на всей планете. Об этом сообщает«Новости планеты» со ссылкой на исследование швейцарскойорганизации «Pro Natur».

Ученые организации выяснили, что мобильные волны оказывают вредное воздействие на температуру тела этих насекомых. Например, сети от 2 до 4G работают на частоте от 900 до 2,6 тысячи мегагерц (по другим данным - до шести гигагерц), а 2,45 тысячи уже является опасной для насекомых. Такая мощность рекомендуется для установки оборудования по защите от вредных амбарных вредителей. 5G, по разным данным, имеет мощность до 120 гигагерц.

Первой на проблему обратила внимание британская благотворительная организация Buglife, которая обнаружила вредное воздействие передатчиков этого нового поколения на окружающую среду. Например, при их установке на уличных светодиодных фонарях резко гибли насекомые, которые слетались на свет. Также около ста исследований других ученых, проводимых в течение нескольких десятков лет, подтвердили, что радиоволны подобной частоты могут уничтожать так называемый «магнитный компас», используемый для ориентирования некоторых мигрирующих птиц и насекомых и даже нарушать обмен веществ в растениях.

При этом сети 5G вредят не только насекомым. Ранее портал также писал о массовой гибели от их радиоволн в ноябре прошлого года скворцов в Нидерландах. В сутки от излучения умирало более 40 этих птиц. Также голландские фермеры сообщали, что при включении базовых станций 5G у многих из них коровы начали бушевать, пытаясь выбить двери амбаров, а после выключения станций эти проблемы прекратились.

В связи с этим ученые просят власти стран, где действует или будет внедряться такая технология, соблюдать осторожность.

 2  1 atbildēt

To the UN, WHO, EU, Council of Europe and governments of all nations

We the undersigned scientists, doctors, environmental organizations and citizens from (__) countries, urgently call for a halt to the deployment of the 5G (fifth generation) wireless network, including 5G from space satellites. 5G will massively increase exposure to radio frequency (RF) radiation on top of the 2G, 3G and 4G networks for telecommunications already in place. RF radiation has been proven harmful for humans and the environment. The deployment of 5G constitutes an experiment on humanity and the environment that is defined as a crime under international law.

Executive summary

Telecommunications companies worldwide, with the support of governments, are poised within the next two years to roll out the fifth-generation wireless network (5G). This is set to deliver what is acknowledged to be unprecedented societal change on a global scale. We will have “smart” homes, “smart” businesses, “smart” highways, “smart” cities and self-driving cars. Virtually everything we own and buy, from refrigerators and washing machines to milk cartons, hairbrushes and infants’ diapers, will contain antennas and microchips and will be connected wirelessly to the Internet. Every person on Earth will have instant access to super-high-speed, low- latency wireless communications from any point on the planet, even in rainforests, mid-ocean and the Antarctic.

What is not widely acknowledged is that this will also result in unprecedented environmental change on a global scale. The planned density of radio frequency transmitters is impossible to envisage. In addition to millions of new 5G base stations on Earth and 20,000 new satellites in space, 200 billion transmitting objects, according to estimates, will be part of the Internet of Things by 2020, and one trillion objects a few years later. Commercial 5G at lower frequencies and slower speeds was deployed in Qatar, Finland and Estonia in mid-2018. The rollout of 5G at extremely high (millimetre wave) frequencies is planned to begin at the end of 2018.

Despite widespread denial, the evidence that radio frequency (RF) radiation is harmful to life is already overwhelming. The accumulated clinical evidence of sick and injured human beings, experimental evidence of damage to DNA, cells and organ systems in a wide variety of plants and animals, and epidemiological evidence that the major diseases of modern civilization—cancer, heart disease and diabetes—are in large part caused by electromagnetic pollution, forms a literature base of well over 10,000 peer-reviewed studies.

If the telecommunications industry’s plans for 5G come to fruition, no person, no animal, no bird, no insect and no plant on Earth will be able to avoid exposure, 24 hours a day, 365 days a year, to levels of RF radiation that are tens to hundreds of times greater than what exists today, without any possibility of escape anywhere on the planet. These 5G plans threaten to provoke serious, irreversible effects on humans and permanent damage to all of the Earth’s ecosystems.

Immediate measures must be taken to protect humanity and the environment, in accordance with ethical imperatives and international agreements.

5G will result in a massive increase in inescapable, involuntary exposure to wireless radiation

Ground-based 5G

In order to transmit the enormous amounts of data required for the Internet of Things (IoT), 5G technology, when fully deployed, will use millimetre waves, which are poorly transmitted through solid material. This will require every carrier to install base stations every 100 metres[1] in every urban area in the world. Unlike previous generations of wireless technology, in which a single antenna broadcasts over a wide area, 5G base stations and 5G devices will have multiple antennas arranged in “phased arrays” [2],[3] that work together to emit focused, steerable, laser-like beams that track each other.

Each 5G phone will contain dozens of tiny antennas, all working together to track and aim a narrowly focused beam at the nearest cell tower. The US Federal Communications Commission (FCC) has adopted rules [4]permitting the effective power of those beams to be as much as 20 watts, ten times more powerful than the levels permitted for current phones.

Each 5G base station will contain hundreds or thousands of antennas aiming multiple laser-like beams simultaneously at all cell phones and user devices in its service area. This technology is called “multiple input multiple output” or MIMO. FCC rules permit the effective radiated power of a 5G base station’sbeams to be as much as 30,000 watts per 100 MHz of spectrum,[2] or equivalently 300,000 watts per GHz of spectrum, tens to hundreds of times more powerful than the levels permitted for current base stations.

Space-based 5G

At least five companies[5] are proposing to provide 5G from space from a combined 20,000 satellites in low- and medium-Earth orbit that will blanket the Earth with powerful, focused, steerable beams. Each satellite will emit millimetre waves with an effective radiated power of up to 5 million watts[6] from thousands of antennas arranged in a phased array. Although the energy reaching the ground from satellites will be less than that from ground-based antennas, it will irradiate areas of the Earth not reached by other transmitters and will be additional to ground-based 5G transmissions from billions of IoT objects. Even more importantly, the satellites will be located in the Earth’s magnetosphere, which exerts a significant influence over the electrical properties of the atmosphere. The alteration of the Earth’s electromagnetic environment may be an even greater threat to life than the radiation from ground-based antennas (see below).

Harmful effects of radio frequency radiation are already proven

Even before 5G was proposed, dozens of petitions and appeals[7] by international scientists, including theFreiburger Appeal signed by over 3,000 physicians, called for a halt to the expansion of wireless technology and a moratorium on new base stations.[8]

In 2015, 215 scientists from 41 countries communicated their alarm to the United Nations (UN) and World Health Organization (WHO).[9] They stated that “numerous recent scientific publications have shown that EMF [electromagnetic fields] affects living organisms at levels well below most international and national guidelines”. More than 10,000 peer-reviewed scientific studies demonstrate harm to human health from RF radiation.[10][11] Effects include:

 1  0 atbildēt

Швейцарии эту новость встретили с неожиданным скепсисом. Так, в кантонах Во и Невшатель парламенты, по инициативе партии Зеленых, проголосовали за приостановку выдач разрешений на новые мобильные антенны 5G до тех пор, пока не будет готов правительственный отчет об их безопасности. 

А сегодня стало известно, что к стану воздержавшихся присоединился и кантон Женева, чти депутаты потребовали введения моратория для установления сетей 5G на территории кантона. «Нам говорят, что для этого используется практически та же частота, что и для 4G. Но 5G будет служить для того, чтобы связывать гаджеты друг с другом. Окружающая среда будет более насыщена магнитными волнами, а никто пока не знает, насколько их накопление вредно для здоровья», – заявил депутат Христианско-демократической партии (CVP/PDC) Бертран Бухс (Bertrand Buchs). Также здесь хотят узнать, какое влияние окажет интернет пятого поколения на животный мир.

 1  0 atbildēt
« 1  2  3  4 »